Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kislányom keveset...

15 hónapos kislányom keveset eszik, születése óta bajban vagyunk a mennyiséggel. Van valakinek tapasztalata ilyen téren?

Figyelt kérdés
Reggeli fél virsli, tízórai 2 falat gyümölcs, ebéd pár kanál leves/főzelék, uzsonna 1 joghurt, vacsi 4-6 falat kenyérke. A déli és esti elalváshoz kap tejitalt 150 ml-t és hajnalban is kb. ennyit. Szóval az sem sok! Tejpépet nem fogad el, szinte mindent adtam már neki, de semmiből sem eszik többet. Tudom, hogy az az általános vélemény, hogy tudják a gyerekek, hogy mennyi kell nekik... Főztem neki újra külön, vettem üveges kajákat is, hiába. A tejital nélkül meg nem alszik el. Ötlet?
2010. máj. 14. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
És igy is hízogat? Mert ha igen, akkor bizony ennyi az adagja:((
2010. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hízni hízik végülis, most 9,5 kg és 80 cm. Nem tudom, hogy esetleg a tejital elhagyásával segítenék-e az étvágy növekedésén...
2010. máj. 14. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Had igya a tejecskéjét. Kell az még, hisz csak 15 hós. Látod? Még hízik is, fejlődik. Mozog sokat? Megy ,fut? Amúgy tudom

milyen rossz,ha huzamosabb ideig nem eszik a kicsi. Néha másfél évesem napi kétszer eszik normálisan:( ő egy jó hónapja semmit nem hízott, csodálom hogy nem fogy:(

2010. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, egész nap megy, rengeteget mozog. Mindent idő előtt csinált - a védőnő szerint pont a könnyebb testsúly miatt... :) Pedig nem kap semmi cukros löttyöt, meg rágcsát napközben! Akinek jól eszik a gyereke, az nem is érti, hogy mit problémázok ezen...

Még egyszer köszi!:)

2010. máj. 14. 21:18
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Tök ugyanez az én lányom is, csak az enyém 14 hósan 80 cm és 8 kg.

Madáradagokat eszik és tápszerrel pótolom. Éjjel még kétszer eszik talán a nappali semmi evések miatt.


A védőnő, orvos szerint nem sovány, hanem vékony. Minket a múltkor megdicsért a védőnő, h nem csinálunk központi kérdést a kajából és nem pörgünk zen mert ezt a gyerek megérzi és akár később még manpulál is vele... meg evészavaros is lehet majd, ahogy én is az lettem. engem anno tömtek :((((

2010. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bizony sokszor sirdogálok az ebédnél, egy hétig reggel ivott tápot, délben nem kellett semmi, csak orditott meg csapkodott...négy körül birt enni valamit:( nagyon idegölő, nehéz uralkodni az indulataimon, ugy ki tud ezzel hozni a sodromból...kitartás neked is! El kell őket így fogadni.
2010. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és èn annyit csinálok, hogy megeszi a pár falat vmit, aztán bontok főzit üvegeset, azzal pótolom. Elötte nem fogadja el, de a szilárd kaja után igen! Igy próbáltad már?
2010. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szintén zenész. Látom többen vagyunk. újszülött kora óta fele annyit eszik mint a kortársai. Most 16,5 hónapos és 9300 gramm.
2010. máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam már igen, de a mennyiség változatlan. Ma sikerélményem volt, mert megevett fél üveg bébiételt a nagyobbik fajtából... :) A lényeg, hogy nem vagyunk egyedül ezzel a problémával! Kitartás mindenkinek és köszi a válaszokat!
2010. máj. 15. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!