Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz-e, ha valakinek az első...

Igaz-e, ha valakinek az első 4-6. hétben elég a teje (elvileg) később sem lesz gond a mennyiséggel?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám, eddig csak anyatejet kapott. Szeretném minnél tovább szoptatni.
2008. jún. 22. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez azért nem igaz ám... Nekem az első egy-két hónapban rengeteg tejem volt, olyan kis csöcsi lettem :))) Meg állandóan folyt is, már ha csak arra gondoltam, hogy mindjárt felébred a picur szopizni. Aztán amikor három és fél hónapos volt, már tök kevés lett, négy hónap után meg el is apadt.
2008. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Nem lesz gond a mennyiséggel. Igyál sokat, ne végezz kemény fizikai munkát és tedd sokat mellre a picit. Az előző kommentező jól érezte, hogy 3-4 hónap körül már nem feszül a mell és nem csordogál, hanem visszapuhul, kisebb lesz /olyan lesz, mint lánykorunkban:-) / De ez természetes, hisz a keresletet követve beáll a kívánt mennyiségre a termelődés és már nincs több felesleg. EZ NEM JELENTI AZT, HOGY ELAPADT A TEJED! A legnagyobb hiba, hogy ilyenkor elkezdjük a hozzátáplálást, mert akkor viszont TUTI, hogy csökken a termelés. Nyugodj meg, ha szépen gyarapszik a pici, van elég tejed. Boldogságos szoptatást kívánok! Egy hasonló dilemmákon átment, 2 évig szoptató anyuka
2008. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat!
2008. jún. 22. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!