Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Warfarine-nal szoptatott valaki?

Warfarine-nal szoptatott valaki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Én Fraxiparine-nal szoptatok 1 éve. Úgy tudom, a betegtájékoztató szerint lehet Warfarine-nel szoptatni, de körbekérdezve nekem kb. 5-bôl 3 orvos/gyógyszerész nem javasolta, úgyhogy (egyéb betegségeim miatt is) inkább maradtam a szurinál, bár arra meg az van írva (egy fél éve változhatott azt hiszem a papírja), hogy a "rendelkezésre álló kevés adat miatt" inkább a szoptatás felfüggesztését javasolják. A kórházakban viszont tudtommal vagy Fraxiparine-t vagy Clexane-t adnak császár után.

Úgyhogy ezek után fogalmam sincs, passzolok :( és csak remélem, hogy jól döntöttem...

2011. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is Fraxiperine-t kaptam a terhesség utolsó két hónapja alatt (embólia) majd 7 hétig a szülés után.


Hematológus aztán átállított Warfarinra. Egy hete szedem. 1 x 4,5 mg-ot. A babán nem észleltem változást.


Remélem nem lesz baj. Nálad hogy alakul?

2011. szept. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam volna, hogy kapok választ erre a kérdésre.

Én császár után pár nappal kaptam felületi trombózist és Fraxiparine-t kaptam, elég erőset, napi 2*0,8-at. A kórházban azt mondták, ezzel nem szabad szoptatni, ezért átállítanak Warfarine-re, mert azzal szabad szoptatni, én meg elhittem nekik, csak már itthon kutakodtam a neten, hogy nem mindenki ajánlja ezt olyan egyértelműen, meg ismerős gyógyszerészek és orvosok is mást-mást mondtak.

Úgyhogy eddig nem szoptattam, most azt csinálom, hogy egy étkezésre kap lefejt tejet. Sokkal több mondjuk nincs is, egyszerűen 2 gyerek mellett nem tudok 2-3 óránként fejni.

Nálam most megy az átállás a Warfarinera, én 2*3mg-osat szedek.

Neked hogy megy, alakul a jó érték? Hányszor kell ellenőrinzi az INR-t? Nekem alakul.

Ti mennyi Fraxo mellett szoptattok/szoptattatok?

2011. szept. 12. 10:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Na ez "jó". Nekem meg azt mondták az okosok (két angiológus és egy ismerős gyógyszerész), ezzel lehet szoptatni CSAK (egy másik angiológus meg háziorvos azt mondta, Warfarinne-nal IS lehetne, de nem ajánlják, mert több a mellékhatása rám nézve). Úgyhogy egy éve szurkálom - napi 2x08 - a Fraxiparine-t.

Egyébként szintén császár után kaptam mélyvénásat a medencémbe és az egész bal lábamba... Szerencsére nincs hajlamom, ezért remélhetőleg ha végre gyógyultnak nyilvánítanak (egy évet jósoltak), abbahagyhatom az egészet, mert már szita vagyok.

Ha ezek után valaki meg kitalálja, hogy elrontottam a gyerekem... Mondjuk látszólag makkegészséges, ajánlom, hogy maradjon is az :)

2011. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én a terhességem 8. hetétől szúrtam magam Fraxival, mert sajna trombózis hajlamom van, mind a kétfajta génmutáció megvan, ami okozhatja. A 28. héten akkora "trombim" lett, hogy a dokik a csodájára jártak, hogy hogyan alakulhatott ez így ki, kiderült kevés volt a fraxiadagom. végig kórház napi 2*0.8 Fraxi, 39. héten császár, utána 2,5 hónapig Fraxi, most állok át a Warfarinra, mert szoptatás alatt csak ez lehet a dokim szerint. Tele vagyok már vérhígítóval, szóval remélem, hogy tényleg lehet, és nem lesz tőle a gyerkőcömnek semmi baja....

Ja, és valószínűleg egész életemben szednem kell, mert mindkét génmutációt örököltem...

2011. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!