Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A hosszú szoptatás mennyire...

A hosszú szoptatás mennyire gyengíti le a szervezetet?

Figyelt kérdés
Mik a figyelmeztető jelek,hogy abba kellene hagyni?
2011. szept. 12. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

kóros soványság,nem szünő hajhullás vagy fogproblémák. Sajnos ezek a leggyakoribbak,amiknek hormonális okaik lehetnek a szoptatássla összefüggésben,és hiába szedi az ember a vitamint,vagy eszik mint egy disznó egész nap,nem áll helyre a rend csak a szoptatás után.

Persze ez nem mindenkinél fordul elő,és nem 1-2 hónap hanem esetleg 2-3-4 év után,főleg ha kis korkülönbséggel születik egymás után mondjuk 3-4 gyereke az anyukának.

2011. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 21 hónapja szoptatom a lányom, már úton a kistesó, de semmi kórosat nme vettem észre!


Egészséges táplálkozással, és lelki kiegyensúlyozottsággal szerintem semmi kóros nincs benne!


Persze amióta babaát várok azóta én is szedek vitaminokat, kálciumot a fogproblémákra, magnéziumot, és 2 naponta elevitet az első 12 hétben!


De amíg a mamának is babának is jó addig szerintem ezek a tünetek csak a normális határokon belül jelentkeznek!


Természetesen vannak akikre úgy hat a szopi,mint ahogy az első válaszoló írta,mindezek ellenére is amiket én említettem, de nem hinném hogy az lenne az általános!

Akinek szopi alatt is visszaáll a hormonháztartása ott nincsenek kóros dolgok, értem ez alatt, hogy ha egészséges vagy, akkor nem lesznek kóros tüneteid!


21 hós kislány és 6 hetes pocakbabai anyuja

2011. szept. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!