Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogyna a tejem? De miért?

Fogyna a tejem? De miért?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám. Már az elejétől kezdve csak bimbóvédővel volt hajlandó szopni, bántott is a dolog, de legalább eszik és ez volt a lényeg. Az utóbbi időben viszont elkezdett furcsán viselkedni. Nem igazán akarta már így sem elfogadni a cicit, volt, hogy a cumival kellett becsapnom, hogy bevegye a szájába és egyen. Egyre nyűgösebb ha nem jön egyből a tej, küzdenem kell vele, hogy szívjon egy kicsit, akkor jönni fog az.

Pár napja hirtelen nagyon megnövekedett a tejmennyiségem. Fájtak a melleim is, kénytelen voltam lefejni őket. Volt, hogy kaja után 80ml-t még le tudtam fejni egy mellből. Ez csak egy napig tartott, mert rögtön másnap már szinte nem is akart jönni a tej. A baba is csak nyűglődött rajta. Nehezen indult be, és pár perc szopi után már szinte nem is jött. Most nem tudok mit csinálni, lefejem a tejemet (két mellből jó ha lejön 80 ml)és emellett megpróbálom megszoptatni, hogy ami még benne van, azt is szívja ki.

Már ott tartunk, hogy szinte alig akarja elfogadni a cicit és kénytelen vagyok neki cumisüvegből adni a lefejt tejet. Nem szeretném, hogy fejni kelljen, mert még olyan kicsi, szeretném még szoptatni, de amitől jobban félek, hogy elapad a tejem.

Vajon mi válthatta ki ezt a hirtelen tejmennyiség változást? Mit csináljak, hogy ne apadjon el teljesen? Mennyi időközönként fejjek? Járt már valaki hasonló cipőben?

Nagyon el vagyok keseredve.


2011. szept. 14. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legfontosabb: NE ADJ NEKI CUMISÜVEGBŐL!!!!

Még ha kínlódás is, akkor sem.

Nem fogy a tejed, csak beáll a kereslet-kínálat mennyisége. Ez a normális.

Én 2,5 hónapig bimbóvédővel szoptattam, és nem volt gond vele.

Akkor szokott le róla.

Azóta anélkül ügyesen eszik, a melleimen nem is érzem, hogy lenne benne tej, annyira puhák az előző időszakhoz képest.

2011. szept. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes kor körül fejlődési ugrás van, azért lett több tejed. Most már beállt a kereslet-kínálat így pont annyi van amennyi a babának kell. Légy kitartó.

Kevesebbet tudsz amúgy lefejni, mint amennyit a baba ki tud szívni.

Ha sokat eszik cumisüvegből lehet nem fog szopizni, mert lusta kivárni amíg elindul a tej. Így kialakul a cumizavar, de nem minden babánál.

2011. szept. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem hiszem, hogy elég lenne neki, mert pár perc szopi után el kezd kalimpálni meg rúg-kapálni. Utána meg sír, mint aki nem evett eleget. Ezért gondolom, hogy nem volt neki elég a tej.
2011. szept. 14. 09:47
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

ezt nem értem, ha fejed elég, ha szopik nem? nagyon nem jól csinálod, így lesz nagyon hamar tápszeres babád.

Szoptasd, és ne agyalj.

2011. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a védő zavarta meg elsőként, de az is lehet, hogy csak ugrásban voltatok és átmenetileg nem volt elég a tejed, ezért reklamált.

De azzal viszont, hogy ezután még üveget is adsz neki, elég sok kárt okozhatsz (cumizavar-sztrájk-leszokás), főleg, ha a fenti első verzió történt és már a védő is zavarta...

Úgyhogy csatlakozom, az üveget azonnal rakd el!!!

A többi tippet itt tudod elolvasni:

[link]

[link]

2011. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!