Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Esti etetésnél normális az,...

Esti etetésnél normális az, hogy 2-3 órán keresztül is enni akar, nem lehet, csak cicivel lenyugtatni?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom, hetek óta nagy nyüglődés az utolsó etetés. Fürdetés 8-kor, utána eddig úgy volt, hogy 2x evett még, egyik csak amolyan fürdés utáni rövid etetés, majd később hosszabban altató etetés, ez utóbbi mindig nagyon hosszadalmas volt, volt hogy hajnali 2 kor tudtam végre letenni. Tejem van bőven. Kezdetektől végigaludta az éjszakát, tehát valószínűleg rendesen jól lakott elalvás előtt. Az utóbbi hetekben már túl közel kerültek a fürdés előtti etetések, ezért utána már csak 1x adok neki, olyan 9 fél10-től... no de még mindig maratoni az etetés, az elején habzsol, mint aki egész nap nem evett, hallom a nagy kortyokat, nyeléseket, majd látszólag ki is merül, belaszik. Viszont amint felveszem büfiztetni, kipattan a szeme és újra, rángatózva szopizni akar, lenyugtatni, elaltatni csak sétálással nem lehet, a cumit sem fogadja el... Szóval van valaki hasonló helyzetben, vagy tud erre megoldást, illetve hogy mi lehet az oka...? Jó lenne végre időben letenni aludni, mert ez legalább úgy kimerít, mintha éjszaka 2-3x felkelne szopizni... Előre is köszönöm a kommenteket!
2011. szept. 14. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Próbáld pedig cici nélkül megnyugtatni. Egy pár napig biztos nehezebb lesz, sírni fog sokáig, de előbb-utóbb elalszik, hiszen nagy az alvásigénye. Aztán hozzászokik, hogy nincs annyi cicizés és normálisan el fog tudni aludni.
2011. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 3 hónapos, s a kezdetektől esténként pótlást kell kapnia, talán 3-4 este volt még újszülött korában, mikor elég volt neki a szopizás ( igaz , azt írod neked van elég tejed) Ugyanígy voltunk mint ti, ha 2 órát volt a cicin akkor sem aludt el ( persze a cicin bealudt) , csak nyüglődött - ezért 6 hetes koráig esténként kapott tápszer pótlást, azóta pedig éjjel fejek, s este azt kapja meg cumisüvegből, szóval sikerűlt elhagyni a tápszert , de a plussz kajcsit nem , de nem bánom, mert így tíz-féltizenegytől reggel 6-ig alszik ( és nem lett cumizavaros, pedig sokan ezzel riogattak, csak este eszik üvegből, imád cicizni) Nem lehetséges, hogy hiába van elég tejed, estére már fárad annyira, hogy nem tud annyit kiszopizni amennyit igényelne? csak egy tipp... tudom, sokan le fognak szólni a cumisüveg miatt, de ennyit megér, hogy nyugodtan alszik ő is, mi is! Próbáltam párszor, hogy kitartó leszek, és nem szopiztatom amíg akarja , na ennek az lett a vége, hogy éjjel egykor még szopizott...és nyüglődött persze.

2011. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
egy nem"-el kevesebb, szóval szopiztatom amíg akarja :)
2011. szept. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam dettó ilyen volt 4 hónapos koráig.Írd le kérlek hogyan,milyen körülmények között zajlik az esti rutinotok,és a hosszadalmas szopi.
2011. szept. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Másodiknak: nekem is ezt csinálja a lányom, kb 2-3 hetes kora óta, most egy hónapos. Délután esténként jön rá a dolog, órákig enne, ettől pedig extra hasfájása lett, méregzöld kakival! Rájöttem én is, hogy este kevés a tejem (mérem a szopikat), igy nagyon lassan tudja megenni az adagját, és mire megenné, újra éhes. Az elején kortyol ő is nagyokat, de utána már nem jön szinte semmi :( Valahol láttam már a hozzászólásodat, hogy éjjel fejsz neki, most én is megpróbáltam, hogy reggel kifejem a felesleget és elrakom estére :) Éjjel van sok tejem, meg reggel, de este szinte semmi 20-30 milik csak (pedig 2 hétig csináltam, hogy óránként szoptattam, de csak hascsikarást okoztam vele, több tejem nem lett). A lányom végre elfogadja a cumisüveget, cumi nem kell neki, és ugyanúgy cicizik, mert max napi 1x vagy 2x kap abból pótlást. (Pár alkalommal tápszerrel pótoltam, most kezdem ezt, hogy reggel kifejem. Sajnos nekem nem nagyon válnak be a mellszivók, alig jön vele valami, pedig már 2.baba, 2. mellszivó)

2011. szept. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Második vagyok - örülök, ha nektek is beválik a fejéses módszer :) így legalább nem kell tápszer ! Nem tudom miért nem megy a fejés, szerencsére én éjjel fél óra alatt lefejek 120-150 ml-t, az elég is, nem is erőltetem tovább. Esetleg melegvizes zuhanyt próbáltad? Nekem mikor kezdtem a fejést bevált!
2011. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy estére mégis kevebb lenne a tejem ...(?) Pedig folyamatosan többet tud szívni, este is hosszan tud kortyolni, csak nagyon gyorsan beszlopálja a drága, meg aztán elvileg estére mindenkinek kevesebb, viszont állítólag táplálóbb is. Próbáltam én is cumiból adni neki pótlást, mert napközben bőven tudok fejni, de nem fogadja el. Még 1-2 hetesen lehetett neki cumisüvegből adni, most már kitólja, vagy nem cuppan rá, csak vigyorogva tartogatja a szájában a cumit is és a tejcsit is. Olyankor azt gondolom nem is éhes, mert különben rákapna arra is. Lehet, hogy többet kellene cumisüveggel próbálkozni.. Nem tudom, tanácstalan vagyok. Vagy cumisüveggel kellene kezdeni, és utána ciciztetni? Egy ismerősöm este sűrűbb tápszerrel kezdte, hogy kanalazni tudja, majd utána kapta ciciből a tejcsit. Ez bevált nekik és 2 évig tudott még szoptatni. Én nem szeretném tápszerezni, ha ennyi tejem van, a fagyó egyik rekesze már félig tele van AVENT-es dobozos tejekkel.

Egyik kommentelőnek leírom akkor még részletesebben, hogyan megy az esti program:

Tehát apás fürcsi 8-kor, n9-re kész, utána ha nem nyűgös,akkor még nem szopiztatom,hanem apuci foglalkozik vele, van hogy ilyenkor el is szenderül a karjában, közben apa tv-t néz (tehát a villogás és a hangok nem zavarják). Amikor elkezd nyűgös lenni majd eljut már a sírásig, kezdi a szopó reflex mozdulatokat, akkor elkezdem szoptatni (ez általában 9 után, fél 10 körültől kezdődik, van hogy fotelban ülve, van hogy az ágyon fekve). Ilyenkora már félhomály, jó esetben tv is kikapcsolva. Az elején ömlik a szájába/-ból a tejcsi, annyi jön, nagyokat nyel... majd kb 15 perc után beájul. Ezután picit még várok, majd felveszem büfiztetni. Eközben kipattan a szeme és lekezd nyűgösködni. Ha ilyenkor próbálok vele járkálni, egyre jobban csak tovább hergeli magát, mocorog. Gondoltam arra is, hogy a pocija fáj, mert annyira habzsolt, de közben meg szét szívja a karomat, mintha még nem evett volna. Na akkor jön a 2. felvonás és így tovább... addig amíg annyira beájul, hogy már a büfiztetésre sem ébred fel. A hasfájására volt, hogy Espumisan-t adtam neki, kis vízzel felhígítva, de már jó ideje azt sem issza meg üvegből, ezért én szedtem a 2x-es adagot a szopiztatások előtt. Hiánycikk a Grape Water, ami állítólag csodaszer, sokaknak bevált a hasfájós babának adva... Szóval ez minden esti programunk.

2011. szept. 14. 12:16
 8/18 A kérdező kommentje:
Jaa, természetesen átpelenkázni is szoktuk még esti etetésnél, bár ilyenkor van hogy reggelig nem jön semmi, pisi is csak kicsi.
2011. szept. 14. 12:21
 9/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm,ez tényleg részletes volt:)

Eleinte én is TV előtt szoptattam,úgy tűnt őt sem zavarja,aztán egyszer vendégeink voltak,és elvonultunk a szobájába enni,és három óra helyett már csak kettő volt,és minden este egy kicsit kevesebb.

Emiatt kérdeztem a körülményeket,hátha nálatok is beválna,ha fürdés után már nincs játék,és nem megy a TV közben.

Egy próbát talán megér.

2011. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a tv lenne a hibás, mert amikor az uccsó szopizás van, akkor megteszek mindent, hogy nyugi legyen körülötte, apucit is kipaterolom laptopozzon inkább, mint hogy tv-zen, csak 1 sólámpa ég. Szóval be kell szereznem újra egy mérleget, mert 1 hónap után visszaadtuk a béreltet a védőnőnek, mondván már érzem mikor eszik eleget...stb. De ez az esti különkiadás nagyon megzavar, nem tudom mennyit ehet.. de ha 2-3 óránként folyamatosan mindig kicsiket szopizik, addig amit az elején evett, meg is emészti... Szóval nem is értem. A tejem meg közben persze folyamatosan termelődik, de mindig csak kicsiket tud akkor szopizni. Nem tudom mégis mi az a pont, határ aminél ő elalszik. Elfárad, jól lakik... (??) Költői kérdések. Viszont éhes nem maradhat, ha utána 6-7 órát alszik folyamatosan... Nem értem, kár, hogy nem tud még beszélni :-(
2011. szept. 14. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!