Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Esti etetésnél normális az,...

Esti etetésnél normális az, hogy 2-3 órán keresztül is enni akar, nem lehet, csak cicivel lenyugtatni?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom, hetek óta nagy nyüglődés az utolsó etetés. Fürdetés 8-kor, utána eddig úgy volt, hogy 2x evett még, egyik csak amolyan fürdés utáni rövid etetés, majd később hosszabban altató etetés, ez utóbbi mindig nagyon hosszadalmas volt, volt hogy hajnali 2 kor tudtam végre letenni. Tejem van bőven. Kezdetektől végigaludta az éjszakát, tehát valószínűleg rendesen jól lakott elalvás előtt. Az utóbbi hetekben már túl közel kerültek a fürdés előtti etetések, ezért utána már csak 1x adok neki, olyan 9 fél10-től... no de még mindig maratoni az etetés, az elején habzsol, mint aki egész nap nem evett, hallom a nagy kortyokat, nyeléseket, majd látszólag ki is merül, belaszik. Viszont amint felveszem büfiztetni, kipattan a szeme és újra, rángatózva szopizni akar, lenyugtatni, elaltatni csak sétálással nem lehet, a cumit sem fogadja el... Szóval van valaki hasonló helyzetben, vagy tud erre megoldást, illetve hogy mi lehet az oka...? Jó lenne végre időben letenni aludni, mert ez legalább úgy kimerít, mintha éjszaka 2-3x felkelne szopizni... Előre is köszönöm a kommenteket!
2011. szept. 14. 11:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

Én is így jártam ahogy írod, és ekkor kértem mérleget és láss csodát kevés volt az esti tej ...nekem is este 7-11ig volt ez a rituálé..namármost nappal kb 3 óránként elég a 120m tej de este kb 200-230ml !!!! eszik!!! este is kb 120ml jön le...és utána jön a hajnalban lefejt pótlás és kb akkor lakik jól mikor eléri ezt a mennyiséget....és kb 8-8:30tól hajnal 4ig alszik!!

úgyhogy próba hajnalban fejni este az első bealvás után odaadni neki cumisüvegből és meglátod h mennyit eszik!!

2011. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Megnyugtató is, meg nem is a válaszod, mert ha tényleg nálam is ez az oka, akkor most kezdődhet a harc a cumisüveggel, de remélem célt érünk vele. Annyi mindenkitől hallom egyébként, hogy nem elég az esti teje, én fejek napközben is, úgy érzem gyarapszik is tőle, de VAN OLYAN AKINEK ESTE IS VAN ELÉG? VAN ERRE VALAMI MEGOLDÁS?
2011. szept. 14. 14:47
 13/18 xStefix ***** válasza:

Ugyanerről írtam válaszokat ide:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


És igen, simán lehet este is elég a tej, mindenféle trükk nélkül!

2011. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ok, értelek, én megteszek mindent az ügy érdekében, mégis hosszadalmas a procedúra, mint a másik kérdés feltevőjénél...
2011. szept. 14. 17:52
 15/18 xStefix ***** válasza:

Nu, elolvastam még 1x a kommentjeidet. Szerintem akaratodon kívül te magad is akadályozod egy picit a babádat abban, hogy kellő időben és módon el tudjon lazulni az alváshoz, de ezen relatíve könnyen lehet segíteni. :) Én így csinálnám a helyedben:

- Ha ő fürdés után apa karjában elalszik, akkor az biztosan annak a jele, hogy már elég fáradt a rendes alváshoz is! Ezért én a helyedben nem várnám meg ilyenkor, hogy elaludjon és később ő maga jelezzen, hogy éhes, hanem fürdés után azonnal vagy röviddel mellre tenném!

És még mielőtt szóvá teszi valaki, így is igény szerinti lesz a szoptatás, csak picit rásegítesz (ami nem tilos) - ugyanis pont hogy nem célszerű azt kivárni, amíg a baba már erőteljesen, hangosan követeli a jussát, mert akkor sokkal nehezebb lesz őt megszoptatni, tovább tart, amíg lenyugszik, elalszik stb. A sírás pedig épp az utolsó, legerőteljesebb jelzés, amivel próbálkozhat; este, alvásidőben viszont nagyon nem jó ezt megvárni, mert tuti, hogy jóidőre kiveri az álmot a saját és a szülők szeméből is...

- A másik 2 dolog pedig összetartozik: fekve szoptatás és a böfiztetés elhagyása. Persze mindkettő akkor, ha neki is megfelel és nincs "ellenjavallat".

Ha nem idegenkedsz az együttalvástól, akkor ez nagyon hatékony megoldás tud lenni ilyen esetekre; én 2 évig gyakoroltam és nálunk nagyon jól bevált. Ha viszont nem szeretnéd, akkor próbálkozással ki kell tapasztalnod egy olyan módszert, amivel úgy tudod őt megszoptatni ill. a saját fekhelyére vinni/tenni, hogy ne ébredjen meg. Itt fontos tudnod, hogy a csecsemők még lassabban érik el a mélyalvás szintjét, mi a felnőttek: náluk ez még 45-60 percet is igénybevehet! Ha ennél hamarabb teszed le, könnyen előfordulhat, hogy pár percen belül visszaébred és kezdheted előről.. Tapasztalatom, hogy jobban megéri kivárni ezt az időt, akármilyen hosszú is. :) (Az én lányomnál egy mély, hosszú sóhaj jelezte, hogy lecsúszott alfába.)

És ide tartozik az is, hogy ha nem akarod őt te magad felkelteni, akkor ne böfiztesd az esti szoptatás után. Inkább még szopi közben tedd meg, amikor még nem aludt el, de erre is akkor lehet igazán szükség, ha úgy érzed, túl sok levegőt nyelt vagy hasfájós típus. Ha nincsenek ilyen gondjaitok, akkor szépen el lehet hagyni a böfit, várhatóan nem lesz gond. (De persze az elalvása után egy ideig azért figyeljétek, biztos, ami biztos.) Az esti szopinál általában már nyugodtabb a baba (ha segítik őt ebben), nem eszik olyan vehemensen és sokat cumizik is közben, úgyhogy nem nyel annyi levegőt. Ill. alvás közben alig mozog, ezért sokkal kisebb az esélye, hogy visszajön valami, mint nappal, amikor szopi után rögtön hadonászni kezd.


Én először ezeket próbálnám ki, aztán ha mondjuk 1 hét után sincs jelentős változás, akkor tovább gondolkodnék, hogy mit lehetne még. De én ennyiből úgy érzem, ez segíthetne.

2011. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm részletes válaszodat! Rögtön fürdés után fél 9kor etettem, egész hamar elaludt, ám fél 12 körül újra felébredt. Többféle módon próbáltam az esti szoptatást, tegnap végül fekve szoptattam, és férjem tanácsára leoltottunk minden lámpát, hátha a sólámpa is zavarja. Már máskor is volt fekve szoptatva, de tegnap valahogy a korábbi maratoni etetésekhez képest, rendkívül hamar bealudt, éjfélre végeztünk is és 6-ig aludt. Kiváncsian várom a mai estét, próbálom hasonlóan...
2011. szept. 15. 18:28
 17/18 A kérdező kommentje:
Tegnapról mára megszületett eddigi rekord evés és alvás. Kb.n9-f10-ig evett és reggel 6-ig aludt. Nem tudom hogy tört meg a jég, most kis lámpafénynél evett, ahogy eddig is, és ölben, biztos a idő/front/telihold is befolyásolja, de szuper jó kislány és szépen fejlődik :-)
2011. szept. 16. 13:52
 18/18 xStefix ***** válasza:
Örülök, hogy haladtok! A lényeg, hogy nyugodt maradj és rugalmas, igazodj most még te őhozzá, akkor nem csinálhatod rosszul. :)
2011. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!