Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik mellbimbóvédő a legjobb...

Alinaaa kérdése:

Melyik mellbimbóvédő a legjobb? Márka? Ami legjobban hasonlít a mellre? És a, , válogatós, , babáknak is tetszik?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Tommee Tippee olyan termékeket gyárt, ami az anyamellre hasonlít. Én szeretem a termékeit.


[link]

2011. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En Avent-ot vettem.Nekunk bevalt.Figyeld mert van tobb meretbe is.
2011. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én Medelát használtam, mert ez puhább mint az Avent. tetszett is a lányomnak.


(a kórházban ajánlották, hogy próbáljuk meg ezzel a szopit. 2 hónap után viszont özönlöttek a gondok! teljesen rosszul alakult miatta a szopi. 3 hónapnál kértem segítséget, 1 hónap küzdelem után sikerült átszoktatni a mellemre a lányom. borzasztó nehéz időszak volt! még egyzser nem fogok bimbóvédőt használni! az bizots!

bocs, csak azért írtam le, hogy óvatosan ezzel! ha muszáj használni, akkor minél előbb hagyd el, és szoktasd át a mellre, mert később egyre nehezebb lesz. de hallottam olyanról, aki gond nélkül tudott ezzel szoptatni.)

2011. szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok válaszoló vagyok.


Én pl. bimbóvédő nélkül nem is tudok szoptatni. Kezdetek óta így szopik és neki semmi baja nincs vele. Nagyon szereti!

Amelyik baba hozzászokik és úgy "tanul" meg enni, annak nem nagyon van problémája vele...

2011. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
(az enyém azzal tanult emg szopizni, kórháztól kezdve használtuk, 2-3 hós korára csőstül jöttek a gondok.)
2011. szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Én is Medelát használtam, mert az Avent szerintem is elég merev. Ma már szinte csak pillangó formájúak vannak, úgyhogy ezzel nincs különösebb gond.

És azzal is egyetértek, hogy óvatosan vele!

Ha mellbimbó-probléma (lapos, kicsi, befelé forduló stb.) vagy fájdalmas bimbó (első hetekben) miatt használnád, akkor csak utolsóként a sorban, mert ezeknek más okai és így más, hatékonyabb és kevésbé rizikós megoldásai is vannak! Ha viszont alapos okod van rá, pl. szopni nem tudó baba (hipoton), akkor sokat segíthet. (Én is ezért használtam.)

De idővel minden esetben érdemes megpróbálni elhagyni, hátha sikerül. Mégiscsak egy fölös kockázat.

2011. szept. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért baj ha védővel szoptatok? Milyen problémák jöttek elő? Köszönöm
2011. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálam a védőnő is csodálkozott, hogy másoknál nem okozott gondot. tehát nem törvényszerű.


nálunk a fő gond az volt, hogy védőn át nem tudta teljesen kiüríteni a mellem a babám. így folyamatosan csomósodott, begyulladt. ilyenkor sokat kellett fejnem, attól meg kisebesedett. na az durva, amikor egyszerre van begyulladva (amire az orvosság a gyakori szopi, teljesen kiürítés) és sebsedve (amit pihentetni szeretnék).

a védő miatt valószínűleg kevesebbet is evett, mint szeretett volna,a tejem is kevesebb lett. meg így kevesebb inger éri a mellet, mint a bőr kontaktusban.


3 hónap utána kértem szoptatási tanácsadó segítségét, 1 hónsapba telt, amíg megtanult enélkül szopni, akkor ugrásszerűen megnőtt a tej mennyisége. és végre nem számoltam a napokat, hogy legalább 4 hónapig bírjam ki. akkor a 6 hót tűztem ki célul. (már a szopi időhöz közeledve görcsöltem, egyszerűen rossz érzés volt.)

aztán annyira jók lettek a szopik, hogy 13 hóig szoptattam.

2011. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!