Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás 1 éves koron túl is...

Szoptatás 1 éves koron túl is vagy kistesó?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 9 hónapos kisfiam, aki még sokszor szopizik éjjel-nappal. Szeretnénk kistesót minél előbb, de még nincs peteérésem, vérzésem sem. Mit tennétek, kezdjem el elválasztani a fiam, aki még nagyon igényli a szopit, vagy kistesót halasszuk későbbre, aki egyébként (most lényegtelen, hogy miért), de minél előbb kellene, hogy összejöjjön.
2011. szept. 23. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

ezt csak te tudod eldönteni.


nálunk ugyanez volt a szitu. én 10 hósan elkezdtem leépíteni a szopik számát, 1 éves múlt amikor már csak napi 1x szopizott, ekkor jött meg a mesim, következő hónapban el is indult a kistesó.

lányomat egyátalán nem érdekelte, hogy szopit kap, vagy ennivalót, csak kaja legyen. így el mertem hagyni a szopikat. de ha úgy látod jobbnak, akkor várandósan is szopthatod tovább. valószínűleg ha ritkítod a szopik számát, neked is be fog indulni a ciklusod.

2011. szept. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Szoptatás!!


Én nem értem, miért vannak sokan rákkattanva a kis korkülönbségre.

2011. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy minél előbb "kellene" hogy összejöjjön a baba? Nem lényegtelen miért írod ezt.

Amúgy én nem vagyok kis korkülönbség párti, és ha a fiad amúgy is nagy szopis, akkor most ő a fontos.

S még mensid sincs...így ki tudja mikor jönne össze a baba, de a szoptatást meg már leépítenéd.

Nekem 6 hét után megjött szoptatás alatt is, tehát nem ezen múlik, és a fordítottja sem garancia, tehát ha abbahagyod a szopit sem biztos, hogy azután hamar megjön majd.

Én megvárnám, amíg megjön (így szopi mellett) és aztán kezdenék el gondolkozni a dolgon.

2011. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

9 hós, nem olyan pici már!

Én lecsökkenteném 3-4-re, majd kettőre a szopik számát , és akkor biztos megjön. Bőven szuper, ha kétszer szopik egy nap egy 9 hós baba.

és akkor lesz peteérésed, valószínű. ha úgy sem, akkor egy éves koráig szoptasd, 3 hónapon azért nem múlik.

2011. szept. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 9 hós mikor megjött először, pedig akkor még napi 4* és éjje is kb 3* kelt szopizni!Persze ez egyén függő, nem azért írtam, csak tapasztalat! :)


De én még várni akartam!A lányeg az hogy mosz 21 hós a lányom , és még napi 3* szopizik, és én 7 hetes terhes vagyok!em zavarja a pocakbabi, szopizik ahogy eddig!


Én nem tudtam volna elvenni tőle a kistesó miatt, leginkább azért sem, mert féltem volna hogy növeli a testvérféltékenység mértékét!

Így mi megvártuk, hogy teljesen visszaálljon a ciklusom olyanra mint a szülés/terhesség előtt volt, és csak akkor próbálkoztunk!


Mert hiába jött meg mikor 9 hós volt a lányom, csak 16 hósan lett pontos!


Én nagyon szeretném őket tandemben szoptatni, természetesen ha van rá igényük csak akkor!DE max annyit tehetsz, ha nem ragszkodsz az igény szerinti szopihoz, hogy szabályozod valamennyire a nappyli szopijait!Próbáld többször főtt étellel etetni, vagy gyümi... és hátha az meghozza a peteérést!

2011. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is. 9 hósan elkezdtem neki adni szépen lassan tápszert, nagyon is szívesen fogadta, végül 10hósan már nem is cicizett. Így is 12 hós volt, mire először megjött, addig nem is volt peteérésem, kistesóra esély sem volt! Végül 14 hós volt, mikor teherbe estem.

Most másodiknál ugyanez, 10,5 hósan választottam el, de őt is szépen lassan, nem is viselte meg (1,5hónap alatt). Most várom, hogy megjöjjön, hogy nekiláthassunk a 3. babának.


Én először "elvettem" az éjjeli szopikat (helyette tea és ölelés és együttalvás), aztán elvettem a nappalikat (Kivéve reggel-délben-este). Először elvettem a délit, aztán reggelit, utoljára az estit. Ez tényleg lassú folyamat volt, 1-1,5 hónap.

Én is azt hittem, hogy mennyire igénylik a szopit, de kiderült, hogy annyira nem is. Sírás nélkül el tudtam őket választani. Elég volt a tápszer és a rengeteg ölelés (és együttalvás).

2011. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 16 hós koráig szopizott a lányom, aki inkább éjjel volt cicifóbiás, napközben reggel kért meg a déli alváshoz.

Tovább is szopizott volna, de ekkor már 18 hetes terhes voltam a picivel és elkezdett fájno a hasam és a derekam.

Ja 9 hónapig nekem sem jött meg, utána is össze-vissza még vagy kétszer, aztán ismét babás lettem :-)

Több helyen olvastam, hogy minimum 6 órának el kell telnie legalább egyszer két szopi között ( főleg az estit írták) és állítólag beidul a peteérés és csökken a prolaktin)

De ismerősömenek 3 hós volt a babája amikot megjött neki, azóta is rendszeres 28-30 nap, mégis magas a prolaktin szintje, már majdnem 3 éves volt a nagy mire sikerült teherbe esnie.

2011. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!