Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A biztonság kedvéért kell az...

A biztonság kedvéért kell az újszülöttnek tápszert venni?

Figyelt kérdés

Ha megszületik a baba, a gyerekorvos felírja a popsikrémet, fürdetőt, hintőport stb. Érdemes tápszert is felíratni, ha netán nem lenne tejem,vagy nem indulna meg időben?

39+1 hkm


2011. jún. 16. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írattam fel előre! Hál istennek nem is volt rá szükség. 16 hónapos a fiam, és tápszeres dobozt csak a dm-ben látott.

De ha téged megnyugtat, hogy van otthon "vésztartalék", akkor inkább írass fel!

2011. jún. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem volt otthon tápszer, nem is gondoltam rá, hogy szükség lehet rá, de aztán nagyon nem akart beindulni a tejem, lányom meg csak üvöltött, így jobb lett volna, ha van otthon tartalék, még ha nem is kell felhasználni.

Persze azt mondják, ha van otthon, akkor könnyebben nyúlsz hozzá, még ha nem is kellene.

Nem tudom...második babánál én inkább beszerzek egyet csak a biztonság kedvéért.

2011. jún. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt, nem indult be szinte egyáltalán a tej, a korházban adtak tápszert és megkérdeztem mit kell venni.


még a nevét sem tudtam, semmit. Aztán elmondta a babás növér mi neve és hogy mire ügyeljünk. így mielött haza indultunk a párom vett 2 dobozzal. Habár nálunk minden üzletben lehet kapni.

2011. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Erre ne is gondolj!! Próbálj meg fejben is "ráállni" a szoptatásra! Vegyél inkább tejszaporító teát, homeós bogyót! Sógornőmnek sem írták fel egyből, azt mondták próbálkozzon szoptatni, mert az jobb. Sajnos 1 hónapig volt csak teje, de legalább addig is szopizott!

Az Én kisfiamnak sem írtak fel biztonság kedvéért tápszert, mondjuk Én nem is akartam volna. Én egyfolytában azt mondogattam magamnak, hogy jó sok tejcsit szeretnék, mert szoptatni AKAROM a kicsit. Amikor megszületett azt mondtam jaj csak 1 hónapos koráig legyen elég, utána jaj csak 2 hónapos koráig és ez így ment folyamatosan, most 13 hónapos és még mindig cicizik, szinte ez a fő tápláléka még mindig amit nem Én akarom, hogy így legyen, hanem ő választott. Sokszor ellöki a normás kaját és rángatja a pólóm és közben mondja, hogy sziszi-sziszi! :D


A végén annyi tejem volt, hogy még a mélyhűtőben is jutott. 2 hete dobtam ki 25 litert! :(

2011. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt otthon.Sajnos kellett is,mert nagyon kisebesedett a cicim,annyira,hogy vérzett,és amég véres volt addig csak fejni tudtam.véres tejet nem akartam adni a babának.De 2 nap alatt megoldódott a dolog.Ne aggódj meg fog indulni.Én fejtem a kórházban az elektromos mellszívóval kb 2x,és már akkor is tudtam lefejni egész szépen,aztán másnapra megindult rendesen.
2011. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekünk volt otthon és jó volt, hogy volt. Egyik éjszaka begyulladt a mellem és akármennyire is akartam, hogy szopizzon a lányom csak vér jött és akkor adtam neki. Hát, ha nincs itthon nem tudom éjszaka mit csináltam volna. Szerintem jó ha van, és nem azért mert nem akarsz majd szoptatni és azért, hanem ha van valami legyen otthon, hogy ne kelljen rohangálni. Ha nem használod el akkor odaadhatod a gyerekdokinak és odaadja majd valakinek, aki rászorul.
2011. jún. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Èrdemes...szerintem! Nekem is felirták, volt otthon, nehezen, de hét hónapig szoptattam...
2011. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy iratnék. Annak idején mikor a fiam született nem irattam, meg is bántam. Három napos hétvége volt, a gyerek másfél napig üvöltött, mert nem volt elég tejem. Mivel itt szombat-vasárnap amúgy sincs nyitva a gyógyszertár, és hétfőn se volt, nem tudtam mit csinálni. Másfél napos szenvedés és idegeskedés után anyukámék hoztak Pestről tápszert.
2011. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon aranyosak vagytok, jó ötleteket kaptam. Tejszaporító teát és mellszívót már megvettem. A teát már a kórházban elkezdjem inni,vagy csak itthon? Tudom,h elvileg majd mindent elmondanak a csecsemősök,de mi van,ha mégsem? Úgyhogy lehet veszek egy doboz tápszert, tényleg csak a biztonság kedvéért. De én totálisan a szoptatásra készülök! :)
2011. jún. 16. 12:24
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

igen, én írattam ki a doktornővel. Nagyon szép gondolat, hogy készülj rá fejben, hogy lesz tejed, csak sajnos nem ezen múlik, ez nálam is gyorsan kiderült. 4 napig egyáltalán nem volt tejem, kellett a kiegészítés. Mellre tettem 3 óránként, fejtem, akkor is, ha nem volt mit, hogy beinduljon, de nagyon nehezen ment. Végül lett is, 1 évig tudtam szoptatni, de végig kellett mellé kiegészítést is adni. Úgyhogy szerintem nem árt, ha van otthon.

Amit még ajánlok, az az, hogy ne stresszelj sem előre, sem akkor, ha esetleg bekövetkezik azon, hogy nincs vagy nem elég a tejed. Adsz neki kiegészítést és kész. Nagyon fontos és hasznos az anyatej, de még ennél is fontosabb a nyugodt, kiegyensúlyozott anyuka, azt ugyanis nem lehet pótolni, helyettesíteni!

2011. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!