Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy működik a tápszerezés? 3...

Hogy működik a tápszerezés? 3 hetesek vagyunk, de lassan nem lesz annyi tejem h. elég legyen a babának. Már mindent megpróbáltunk. Amíg van természetesen tejet fog kapni, de kiíratom holnap a tápszert a biztonság kedvéért.

Figyelt kérdés
A doki meghatározza, hogy mennyit kell neki adni étkezésenként/összesen? Hogyan kell elkészíteni a tápszert? Forralni, majd lehűteni? Előre el lehet készíteni? Ha megeszi a max. mennyiséget és még éhes a baba akkor mit tehetek?
2011. szept. 25. 10:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Off:


Akkor közel 800at eszik a babád?

Képzeld, mikor mi hazajöttünk, azt mondta a dokinő, hogy nem szabad ennyit ennie... (elhízott felnőtt lesz, stb) Az én babám volt, hogy 130at is szopizott, igaz, 4 kilóval született.

Nagyra tartom a dokinkat, de akkor azt mondtam, az első hetekben szopjon amennyit akar, szerintem tudja ő. És valóban így volt, nem hízott sokat az elején, aztán beindult. Egyébként pedig úgy is számolhatsz, hogy testsúly kilónként 150ml (bár nekünk az elején azt mondta a doki, hogy 120...)


Mi is pótlunk már. Szoktam forralni vizet, kb amennyi egy napra kell, szűröm, majd aventes poharakba beteszem a hűtőbe. És mindig annyit öntök a cumisüvegbe, amennyi épp kell. Így sosem kell annyit várnia a babának, hogy forraljam, meg még hűtsem is. Mikor az utolsó poharat veszem ki, akkor forralom a következő adagot. És max. 24 óráig tartom a hűtőben.

Remélem segítettem!

Azért a napi közel 800ml tej az nem semmi ám! Szerintem jó evő a lányom, de 5ször eszik, és mindig 200 alatt. Ha ezt a tejmennyiséget tudnád tartani, az sokáig elég lehet. Az én babámban nem nagyon nőtt az evés igénye. Az elején is evett már 150et, szerintem akkor még hígabb lehetett a tej. :)

2011. szept. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen 700-800 között eszik, naponta 8-szor. Anyukám folyton nyaggat h. kevesebbet adjak neki, meg csak 7-szer. De nem bírom éheztetni. Emiatt már totál kivagyok.
2011. szept. 27. 07:47
 13/14 anonim ***** válasza:
És teát adsz neki?Mert ha csak tápszerezed akkor nyugodtan adhatsz neki teát is.Lehet hogy nem is mindig éhes,hanem csak szomjas.
2011. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem kap teát. Egyszer próbáltuk, de nem ízlett.

Még csak 1 tápit kapott tegnap este, a többi étkezésre összegüriztem a tejet. De egyre kevesebb van, pedig mindenféle tejszaporitoval próbálkozom. Előbb utóbb tiszta tápszeres lesz.

2011. szept. 27. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!