Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretném abbahagyni a szoptat...

Szeretném abbahagyni a szoptatást. Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

13 hónapos a kisfiam,mindent eszik már természetesen,de még napközben is,meg sajnos éjszaka is szopizik párszor.Elaludni mindig csak szopin alszik el.Biztosan én rontottam el sajnos,de most már mindenképp változtatni akarok.Viszont a tejet,tápszert nem issza meg,próbáltam vaníliás tejitalt is,csak köpködi ki,meg öklendezik tőle.Mit adjak akkor neki,hogy kapjon elég tejalapút?

És hogy kezdjek hozzá az elválasztáshoz?


2011. szept. 27. 14:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én vagyok az offoló 18:27! Hát, így elméletben gondolkoztam csak a dolgokon, de én sem tudom elképzelni azt, hogy ne adjam neki oda a cicit... Hát, akkor marad a 3 év... :)
2011. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

én egyesével építettem le a szopikat 10hósan kezdtük, 14 hós korára hagytuk el. 2-4 hetente hagytunk el 1 szopit.


indulásnál nappal 5x, éjjel 1x szopizott.

kiváltottam az uzsonnát (nappal4+1 éjjel)

kiváltottam a 10órait (3+1)

aztán az ebédet (2+1)

ekkor ő hagyta el az éjjelit (így csak reggel, este szopizott)

aztán a reggelit váltottam ki.

aztán az estit fürdés előttre hoztam és előtte jól megvacsoráztattam, így egyre kevesebbet szopizott, és nem az alváshoz kötötte. helyette mesét kezdtünk olvasni alvás előtt.

aztán el tudtuk hagyni az esti szopit is.


így a mellem is alkalmazkodott és a lányom se viselte meg, ő nagyon szeret enni szerencsére, nem zavarta, hogy az étel a több, a szopik meg csökkennek.


én tápszert adoka zóta reggel, este. ha azt nem fogadja el, akkor sok sajtot, túrót, joghurtot adj, illetve főzéshez használj tápszert (vagy tejet ha bírja).

2011. szept. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%

Érdekesek az indoko amiket írsz, kedves kérdező!


Tudom hogy minden baba/gyermek más, csak leírom neked a mi példánkat! :) Jószándékból!


Nálunk si nagy szopizások vannak még mindig 22 hós a kislányom!Én is fősulira járok és már babaás vagyok!


Nálunk bevált az hogy apával is lett egy kialakult szokásuk és mamával is, hogy velük hogy alszik el!Én nagyon féltem még másra hagyni is, nem hogy majd ők altatják....


És a kisasszony olyan ügyes volt, hogy egyszer sírt mikor mentem el suliba, azóta egyszer sem!Nagyon büszke vagyok rá!


ÉS 14 hós volt mikor én is megelégeltem a súlyom/alakom,és azt mondtam a páromnak, ha rámegy a szopi akkor is fogyózni fogk!Sikerült olyan fokozatosan csanálnom, hogy semmi baj nem lett!Azóta is szopik én meg 18 kilót fogytam 8 hónap alatt!Amint megláttam a kívánt számot a mérlegen neki is láttunk a próbálkozásnak és egyből babás is lettem! :)


Én kívánom, ha az elválasztás mellett is döntesz, akkor úgy alakuljon minden ahogy szeretnéd, és nem viseljen meg nagyon benneteket :)Csak a mi pozitív példánkat írom hogy ha nem választod el akkor is sikerülhet minden együtt! :)


22 hós kislány és 8 hetes pocakbabi anyuja


:)

2011. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat,a sok pozitív példát,valószínű hogy marad még a szopi,de szinte végig ordítja a napot ha elmegyek,pedig mama is jön olyankor apának segíteni.Megpróbálom majd úgy alakítani hogy mindnyájunknak jó legyen.
2011. szept. 28. 13:15
 15/18 anonim ***** válasza:

én amikor csak reggel-este szopizott azt éreztem, hogy ez az állapot mindenkinek ideális. a baba is megkapja, amit szeret, megnyugtatja, és nem kerül erőfeszítésbe, olyankor úgyis mindig vele vagyok.


lehet, hogy nálatok ez lesz a kompromisszum.

2011. szept. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFF-ért!

Nálam is ugyanez a helyzet, az én fiam, most lesz 1 éves, és én is szeretném elválasztani, de csak szépen fokozatosan! Ő is csak cicin alszik el, napközben és este is! én úgy kezdtem neki, h megpróbáltam először azt elhagyni ami a legkevésbé hiányzik neki, és kiváltani egyéb étkezéssel! Csak nálunk több gond is van, az egyik, hogy napi 2 alvásról most tértünk át napi 1 alvásra, ami bonyolította a dolgot! A másik meg, h hajlamos vagyok tejcsatorna elzáródásra, illetve gyulladásra is, szóval így meg belekeveredik az ember egy ördögi körbe! De kitartást Neked is!

2011. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem is néha elég teher már bár még csak 10.5 hónapos de napközben még legalább 7* és éjszaka is 2* kell,nem szopizik sokáig max a 10 perc...De egyszerüen nem hogy haladnánk valamerre még inkább függő lett!Csak ugy ohalyt napközben aludni is hogy közben ott van a szájába,de ha elveszem rögtön felkell..Sokan mondták hogy ha majd megjön szépen megváltozik az ize és magától abbahagyja,hát már 2* megvolt de nem vesz észre belőle semmit! Jah és a kedves családtagjaim meg álandoan azt szajkozzák addig jó még szopik,.... Hiába mondom hogy reggel este és déli szopival még ki is lennék egyezve de igy!! De azért jó hogy másnak se megy hipp-hopp igy már nem érzem anyira bénának magam..
2011. szept. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Baby-mamisitter ***** válasza:
Szia! Mindkét gyermekemet egyik napról a másikra szokattam le 17 hónaposak voltak. A kisfiam fél nap alatt túl volt a dolgon, pedig ő is többször szopizott naponta, a kislányom 3 hétig dühösködött, csípet rugott és úgy követelte. De úgy éreztem muszály kitartanom. A védőnő azt javasolta, hogy kenjem be citrommal alaposan a mellem, így megérzi, hogy már nem jó ízű, ha látod a fintort az arcán, reagálj te is, hogy ugye már nem finom és akkor már jobb ha nem szopizunk.Valószínű, hogy fejned kell majd, hogy ne fájjon, használ az állottvizes borogatás is. Én a nőgyógyásztól kaptam rá gyógyszert(Bromochriptin) aminek speciális az adagolása, az orvos utasításait be kell tartani és néha okoz hangulatbeli változásokat( lehangoltság, idegesség), szedni csak pár napig kell és utána a mellékhatások is abbamaradnak.Fogyi tipp.: Reggeli gyümölcsjoghurt, amelyket szereted, nem kell a diétás, Ebédre 2 szelet hús bármilyen párolt zöldséggel, vagy salival, Este sok-sok gyümölcs banán is, ha eszel mellé narancsot, a narancs nekem amúgy is bevált, hajtó hatású, amúgy babáknál is. Napkozben sok-sok víz. Másfél hónap alatt fogytam így 10 kilót. Sok sikert mindenhez Üdv. Babymamisitter
2011. szept. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!