Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák! Hogyan és...

Szoptatós anyukák! Hogyan és a baba mennyi idős korában kezdtétek abbahagyni a szoptatást? Hogy viselte a baba? És ti?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 és fél hónapos, két éves koráig tervezem a szoptatást, aztán mennem kell dolgozni, neki meg bölcsi lesz. Most naponta 4-5 alkalommal szopizik. Kezdjem csökkenteni a szoptatások számát?
2010. febr. 4. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
szia! én 5 hós koráig szoptattam, aztán már nem, simán ment. vanank praktikák, pl. bekenni citrommal, vagy hagyni nyöszörögni, majd belenyugszik. sztem első verzió kíméletesebb, de először mindenképpen kezd el csökkenteni a számát, és adj neki olyan ételeket, amit szeret! így nem marad éhes, meg talán jobban bele is nyugszik a változásba.
2010. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 17 hónapos és bizony még többször is szopizik naponta. Emellett már természetesen mindent eszik. Én is úgy tervezem, hogy 2 éves koráig szoptatom, nálunk a 3 nagy is addig szopott (naponta többször is!), akkor maguktól hagyták el. Egyik ismerősöm szeptember óta hordja bölcsibe, meg is próbálta a nyáron elválasztani, de a gyerkőc makacsabb volt, mint anyuka, így reggel és este még mindig szopik... Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy kettőtökön áll, hogy mikor szoktatod le a kislányodat...
2010. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9 honapos volt a fiacskam, amikor ujra varandos lettem. Akkor elment a tejcim. Rogton elkezdtem neki tapit adni, de vagy 2 honapig nem volt hajlando elfogadni, enni sem volt hajlando nagyon. bebieteleket egyaltalan nem, a mi kajainkbol inkabb. Igy tiz honaposan majkremes kenyeren elt, es kb. napi 3 dl folyadekon. Aztan hirtelen megszerette a tapit, ma 13,5 honaposan este 8 es reggel hat ora kozott 4 * 300 ml-t fogyaszt el, reggelire joghurtot eszik es muzlit, napkozben meg hust, paradicsomot, de szereti a fott zoldbabot is.
2010. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 20 honapos, mar 7 honapos kora ota bolcsibe jar (kulfoldon elunk, vissza kellett mennem dolgozni...). Meg mindig szoptatom, es a bolcsivel ugy valtozott a dolog, hogy reggel kapcs tejcsit, napkozben nem, mivel bolcsiben van es amugy is mindent eszik, viszont ha delutan hazaerunk, az az elso, hogy keri a cicit es szopizik vagy 10 percet. Este lefekves elott megint es ejszaka meg ebred es cicicel alszik vissza, de 2 szippantas utan mar alszik is. Szoval a bolcsibe jarassal nekunk nem igazan szunt meg a szopizas, csak attevodott delutan-este-ejszakara. Nem ugy nez ki, hogy magatol la akarna szokni, de en is bizom benne, hogy 2 eves kora korul magatol leszokik.
2010. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!