Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem hagyjuk már egymást...

Miért nem hagyjuk már egymást szépen békén? Nem igaz, hogy a "tápszer kontra anyatej"-vitát nem lehet civilizáltan félretenni.

Figyelt kérdés
Mindenkinek magánügye!!! Aki szoptat, örüljön, és ne kérkedjen vele, főleg ne szoptasson mások előtt, illetve ne cs.eszegesse azokat, akik nem tudnak. A tápszerezők meg higgyék el végre, hogy ugyanolyan jó anyák, mint akik szoptatnak.
2009. ápr. 27. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Miért ne szoptasson mások előtt ha éhes a babája és nekik épp úgy kényelmes? Félreértés ne essék én egyik dolog mellett se vagyok, de azt túlzásnak érzem, hogy azért ne szoptasson valaki pl.nyilvános helyen, mert esetleg kérkedésnek lehet venni...

Nekem mikor nem akart összejönni a kisbabánk, rossz érzés volt minden kismamát látni egy idő után, mégse mondhatom, hogy mit kérkednek vele:)

Az egy más dolog, hogy én mondjuk nem szoptatnék ott ahol mások is vannak, de ez egyéni dolog. Szégyenlős is vagyok hozzá:))

2009. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem értem miért kellett feltenni ezt a kérdést...hétről hétre előjön ha nem akkor meg kiprovokálja vki....én veled értek egyet, de ez most nem értem miért fontos, nem fogjuk megváltani a világot, van aki így van aki úgy gondolkodik
2009. ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

mindig ugy intéztem a dolgaimat hogy két szoptatás között. itthon meg elvonultam ha volt látogató.

nekem személy szerint semmi bajom a táppal sem az anyukákkal:-)

én minden anyukát tisztelek becsülök akár tápos akárnem akár császáros akár nem.

a lényeg a baba!!!:-))

2009. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Azért van ez az állandó feszültség, mert mostanában tényleg valami nincs rendben ezzel a szoptatási kampánnyal. Annyira túlestek a ló túloldalára, hogy olyan emberek kérdezik meg azt, hogy szoptatok e, akiknek régebben /előző babáimnál/ eszébe sem jutott. PL: férfiak, idegen emberek, és más gyerekek is!!!!

Ezeknek az aktivistáknak már meg kellene érteniük, hogy mára minden ép eszű anyuka megértette az anyatej előnyeit. Akit pedig nem érdekel az ügy, azzal meg csinálhatnak, amit akarnak. A döntést meg kellene mostmár hagyni minden kismamának és legfőképpen a lelki nyugalmát tisztelni, nem pedig minden lehetséges médiában felsorolni, hogy milyen hátrányokkal, betegségekkel jár az, ha valaki nem szoptat. Ez nem felvilágosítás, hanem ijesztgetés, amivel mostmár többet ártanak, mint használnak! Senkinek semmi köze hozzá, hogy a gyerekemet mivel etetem! Megértettem több értelmes anyatársammal egyetemben, hogy nem adok felestejet, szoptatok, amíg tudok és pont. De mostmár hagyjanak békén azzal, hogy ilyen érzékeny meg olyan allergiás lesz a gyerekem, mindenféle féltudományos, legújabb kutatásra hivatkozva!!

Én csak arra leszek kíváncsi, hogy 10-15 év múlva mi lesz a legaktuálisabb csecsemőtáplálási dili?


négy gyermekes anyuka, aki anyatejet ad a babának

2009. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Miért ne szoptathatnék mások előtt?Persze nem az utcán gondoltam,de múltkor felmásztunk egy kilátóhoz és muszáj volt enni adni neki ott(ha elmegyünk valahova akkor az autóban szoktam ezt megoldani),de elővettem a cicit és ott evett.A férjem addig leste,hogy nem e jön valaki.Szerencsére nem jött,de a pólóm azért javarészt takarta a mellem.Én meg attól vagyok kész,hogy sokak szerint szégyellni kellene a szoptatást.Inkább tőlem szokták megkérdezni furcsállóan,hogy miért te szoptatsz?Legutóbb azt mondta egy anyuka,hogy: ugye nem akarsz 1 éven túl is szoptatni,mert az olyan undorító?!Ezért inkább kerülöm a témát,mert szégyenérzetet akarnak bennem sokan kelteni ez miatt,pedig a fiam csak 10 hónapos.Jó,igaz a régi időkben el kellett már választani a babát 3 hónaposan ha volt teje bőven az embernek akkor is.Szerintem aki tud az szoptasson,aki sajnos nem azoknak ma már jó tápszerek vannak,de ne piszkáljuk egymást.
2009. ápr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Megint egy tök fölösleges kérdés.

egy (nem csak otthon)szoptató anyuka

2009. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a pontozások megint magukért beszélnek. Aki szoptatáspárti az megint tökéletes. És nem tudom mi bajotok azzal, hogy ezt a kampányt már tényleg eltúlozzák. Én teljesen egyetértek az anyukával. Tőlem is vad idegen emberek kérdezték meg hogy szoptatok e. De MI KÖZE HOZZÁ. Én ezt kihasznélva kicsit teszteltem az emberekt. Akinek azt mondtam, hogy természetesen. Vigyorral a száján azt felelte, hogy látszik rajat, majd kicsattan. Akinek meg azt mondtam, hogy nem tápszeres, akkor meg úgy néztek rám mint egy utolsó, had ne mondjam kire, és jött, hogy és sokat beteg, biztos azért ilyen kövér, kevesebb tápikellene neki és még sorolhatnám.

Én szoptattam a babámat ameddig a természet hagyta, sajnos nem sokáig, mert fél éves korára elapadt a tejem. Zokogva bontottam fel a tápisdobozt, mikor már kellett, mert még a vizcsapból is az folyt, hogy anyatej, anyatej. Sőt még a tápis dobozon is az volt. De mára beletörődtem, és tudom nem attól vagyok jó, vagy rossz anyukája a babámnak, hogy szoptatom vagy tápszert adok neki.

Én a saját bőrömön tapasztaltam. Engem is lenéztek,rosszallóan néztek rám, mikor már teljes mértékben áttértünk a tápszerre. Köztük szoptatós anyukák is. Valakinek sikerül, valakinek nem. És ezt kellene elfogadnuk. Inkább törődjünk a gyerekeinkkel és a fejlődésükkel, nem pedig egymást macerálni emiatt.

2009. ápr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
A kérdezőt kéne lepontozni!!!!
2009. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
14:28-as, 15:44-es, köszönöm! Olyan vicces! Nem vitát akartam szítani, csak mivel állandóan ezen megy egymás gyilkolászása, megpendítettem, nem hagynák-e abba az illetők...ezek szerint nem. Érdekes, hogy éppen a szoptatós anyukák hergelődnek be...elgondolkodtató...azt írta nekem a moderátor, hogy ha vita lesz, letörli, mert elege van. Igaza is van! Csak érdekelt, van-e remény, hogy békén hagyják egymást az anyukák. Szoptassatok akkor plakátokon, és kaparjátok ki egymás szemét közben, én mindenesetre jót nevetek rajtatok!!!
2009. ápr. 27. 16:36
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Te félre tetted??
2009. ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!