Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek mikor kéne befejez...

Szerintetek mikor kéne befejezni a szoptatást?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a WHO 2 éves korig ajánlja, de én azt látom, hogy egyre inkább függünk mindketten ettől a ceremóniától. (a fiam most 14 hós). Azt szeretném, hogy az elválasztás minél fájdalommentesebb legyen. Hogyan legyen a leszoktatás és szerintetek mikor? (éjszaka még 2x, nappal 2-3x, és esti lefekvésnél is szopizunk.)
2011. szept. 29. 21:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is 14 hónapos és ha az eszemre hallgatok,legszívesebben elválasztanám,amíg még nem annyira ragaszkodik hozzá,később még nehezebb lesz szerintem,de viszont,ha a szívemre hallgatok,nem tudom megtenni,hadd szopizzon még.Másfél,max. 2 éves koráig hadd szopizzon.Első kisfiam 1 évesen egyik napról a másikra elválasztotta magát,nagyon rossz érzés volt.
2011. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is most készülök leszoktatni a fiamat! Én őt 6 hónapig kizárólag szoptattam, most lesz 1 éves! Én mindenképpen szerettem volna elkerülni a tápszert, ezért gondoltam úgy, ha lesz tejcsi akkor 1 éves koráig mindenképpen szoptatom, aztán fokozatosan áttérünk valami tejfélére!

Idősebb korban, olyan másfél év felett a gyerkőcnek már van tudata, tudja mi a jó neki, és persze, h jó neki anyuci mellett szopizni, és esze ágában sem lesz magától leválni, a leválasztás meg kész horror! Itt jönnek be azok az anyukák akik kérdezik, h 3-4 éves a gyerekem és szopizik, ez szerintetek baj?Szerintem igen baj, habár én a szoptatás híve vagyok, de szerintem ennek is mit minden másnak megvan a maga ideje, és a szopi babáknak való, nem kisgyerekeknek!

Szóval én úgy kezdtem hozzá, hogy vittünk egy fix rendszert az életünkbe! Ez úgy néz ki, h én mostmár négyszer szoptatok egy nap: reggel felkelés után olyan fél 7, délutáni alvás előtt olyan 2, este lefekvés előtt, olyan 8, és éjszaka olyan 1 körül! Ez így 4 szopi, kb. 6 óránként! Most ez próbálom tartani tűzön vízen keresztül! ha így beálltunk, akkor kb. 2-3 hét múlva el lehet hagyni 1 szopizást, én az éjszakait fogom elhagyni, aztán megint 2-3 hét, és a délutánit, majd megint 2-3 hét a reggelit, majd 2-3 hét és az estit! Így összesen 2-3 hónap alatt tervezem a végleges leszoktatást, és így nekem ez pont ideális, mivel akkor lesz 15-16 hónapos! Mégegy tanács: próbáld kiváltani rendes étkezéssel a szopikat, és éjszaka, ha felébred ne te altasd vissza, hanem apa, mert téged összekapcsol a szopival, és kérni fogja!

kitartást és sok sikert!

2011. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, nekem az jutott eszembe, hogy miért olyan problémás mindig, hogy egy 2 évesnél nagyobb gyerkőc még szopik? Sokszor jön fel itt hasonló téma, hogy meddig lehet erőszak nélkül elvenni a szopit stb... de mindig megállok ott, hogy miért KELL, miért ez az etalon még mindig? Mert ha MÁR fájdalmas vagy kényelmetlen vagy kimerítő vagy bármi más, azt többé-kevésbé meg lehet érteni. De olyanok, akik még a szoptatás elején vannak (értsd 1 év alatt), miért félnek ennyire és előre valami olyasmitől, ami csak egy előfeltevés és amit sok szempontból ők maguk is befolyásolni tudnak..?!

Persze, mert xy azt mondta, hogy hú, lesz még ebből bajod később, amikor már szavakkal követeli majd a cicit. Vagy mert már nem egyszer láttad, amint a 3 éves a játszón hisztizik a pólót rángatva.

És akkor itt jön mindig az, hogy de álljunk már meg, nem minden gyerek szopik így! Sőt, ha mondhatom így, ezek a hangos és feltűnő (de nem annyira tipikus!) esetek nagyon rossz fényt vetnek a hosszú szoptatásra, mert a legtöbb ilyesmivel szembetalálkozó anyuka el se tudja képzelni, hogy ezt máshogy is lehet csinálni. Pedig dehogynem!

Meg kellene kérdezni az érintett anyukákat is, hogy vajon ők mit tapasztaltak meg erről, tényleg ilyen nehezen megy-e a dolog később? Ha igen, akkor miért? De ha nem, akkor vajon mi lehet a könnyű elválasztás titka?

2011. szept. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a könnyű elválasztásnak 2 titka van: Az egyik, h időben kell elkezdeni, a másik, h szépen fokozatosan kell csinálni, h se te se a gyerkőc ne sérüljön!
2011. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. A kisfiam 19 hónapos és még szopik, de csak elalvás előtt, meg néha éjjel, ha fogzik. Soha nem tépi rólam nyilvános helyen a pólót, mivel megszokta, hogy meghatározott helyen, meghatározott időben csináljuk. Otthon is, ha szeretne szopni, odamegy az ágyhoz, ahol szoptatni szoktam.

Az viszont nem igaz, hogyha már eszik eleget, és jóllakik mással, akkor le fog róla szokni, hiszen ez nekik ilyenkor már inkább lelki szükséglet.

Egyébként én is próbálom már leszoktatni, mert sajnos éjszaka sokszor elalszom szoptatás közben, és nagyon fáj már a derekam, nyakam tőle. Nekünk az is a baj, hogy sem cumit, sem cumisüveget nem fogad el. Ha a tied igen, akkor egyszerűbb a dolog, mert akkor odaadod neki azt, kicsit összebújtok, és megpróbálod elmagyarázni neki, hogy mostantól így lesz. Az 1. gyerekemnél ez működött, őt 15 hónaposan választottam el.

Mindig csak 1 alkalmat vegyél el tőle. Ha pl. apa fekteti le, akkor lehet, hogy könnyebb lesz, mivel tudja, hogy neki nincs is cicije.

2011. szept. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éves korától kezdve-ha ő is így akarja-el szeretném kezdeni a leszoktatást. Ha lelki szükséglet, valahogy csak ki lehet váltani valamivel, az anya is ember, neki is vannak szükségletei, ő is fáradhat. Most 2 hullám van, az egyik félti a mellét és tápszerezik, a másik 3-4éves gyerekeket (!!!) szoptat,valahol a kettő között kell lennie a megoldásnak. Természetesen mindenkinek egyéni döntése h meddig teszi, én eddig mindent alárendeltem neki és tervezem is még, de ahogy Apa mondaná, a 2. előtt éljünk már egy kicsit:-)
2011. szept. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, az az egyszerre egy szopit váltsunk ki dolog meggyőzött, azt hiszem ez irányban fogok elindulni. Máris eldöntöttem, hogy a déli alvás utáni szopi lesz az első áldozat.

Kívánjatok nekem sok sikert!

2011. szept. 30. 23:15
 18/18 anonim ***** válasza:
Csak ügyesen, sikerülni fog!:-)
2011. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!