Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan hagytátok abba a...

Hogyan hagytátok abba a szoptatást? Sokat sírt a babátok? Hogy lehet kíméletesen befejezni a szoptatást?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a három magától abbahagyta 9-10 hónapos kora körül. Igaz,hogy akkor már mindent ettek.
2010. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon fokozatosan. A végén úgy egy hónapig már csak este szopott pár percet, aztán egyik este nemnyugodott meg szopi után, nem s érdekelte, így másnap már nem volt szopi csak ölelgetés, duruzsolás a fülébe, éneklés, aztán zsuppsz ágyba. Egyáltalán nem sírt, 8.5 hónapos volt.
2010. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

én még mindig szoptatom, a nappali és esti elalvás előtt kap cicit, meg hajnalban. ő igényli, engem nem zavar így.

majd szép fokozatosan leszokik erről is. na mondjuk 3 éves koráig nem szeretném szoptatni, ha nagyon nem akarja abbahagyni, majd kicsit segítek neki. :)

18 hós.

2010. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még mi is szopizunk, 16,5 hós. Reggel,este, nappali alvásnál és még éjjel 1-2x. Már én is lassan szeretném tőle elvenni, úgyhogy várom én is a válaszokat. Engem még nem zavar, úgy tervezem, hogy 2 éves koráig hagyom, aztán ha nem szokik le magától, akkor majd segítek neki.
2010. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én egyik naptól nem adtam neki. Akkor már csak este szopizott, az is megnyugtatásból.

Egy pár napig néha ment a cicimhez, de mondtam, hogy már nincs cici, tejcsi van, és könnyen el lehetett terelni. 4 nap után eszébe sem jutott

Azt hittem nehezebb lesz, mert cicifüggő volt, de könnyen ment.

14 hós volt, terhes lettem, azért választottam el.

2010. jún. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem magától hagyta abba pár napja (már csak reggel-este cicizett, és minden mást eszik), most 9 hónapos.Szomorú vagyok, mert imádtam a szoptatást, ahogy a gyönyörű pici szájával cuppogott:(:(:(

Viszont a tápszert se fogadja el...Nem tudom mit tegyek, mert elvileg még kellene neki.Valaki nem volt hasonló helyzetben?

2010. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A nagy 21 hónaposan abbahagyta magától.

A kicsi -16 hós lesz- még cicizik, majd ő is abbahagyja, ha akarja.

2010. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én babám 7 hónaposan úgy döntött, hogy köszöni, nem kér cicit, inkább a csirkehusi meg a tejpép lett a nyerő :(

nem így képzeltem, imádott szopizni fél éves koráig

2010. jún. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgyanígy jártama babámmal mint a 11: es.Egyik napról a másikra nem kellett neki a cici és tápszert sem hajlandó enni.Még mindig van tejem,kb 2 hete nem akar szopizni.Egyidejűleg a cumitól is megszabadult...magától
2010. jún. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet kíméletesen abbahagyni, mint azt már többen írták előttem. Egyszercsak cumisüveg, megszokja.
2010. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!