Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idegességtől elapadt a tejem....

Idegességtől elapadt a tejem. Azóta visszajött, de jópár napja csak 60 van a kettőben együtt, így tápszerrel pótlom. Mit tehetek, hogy visszatérjen? Szedek More Milk-et és sok folyadékot iszom de semmi.

Figyelt kérdés
Épp szakításban vagyok, a gyerekem 5 hetes.
2010. júl. 2. 07:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg lelki eredeti lehet nálad, ahogy írod ideges vagy. Ha nem tudsz ellazulni és ideges vagy továbbra is, hiába szedsz More Milket és iszol sokat, tényleg el fog apadni a tejcid. Nem azt mondom, hogy ne idegeskedj, mert az hülyeség, én is kész lennék, ha 5 hetes babával szakításban lennék. Nagyon kemény lehet, kitartás!

Tedd sokat cicire a babát, hátha segít!

2010. júl. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sajnalom. :( Nekem is idegesseg miatt apadt el a tejem es barmit megprobaltam, sot az idegesseg forrasa is megszunt megsem jott vissza annyi, hogy csak szoptatni tudajam a kisfiam. Igy nekem is potolnom kell (most 5 honapos) mai napig de azert orulok, hogy egy keveske anyatejet is kap nem csak tapszert. Szerintem tenleg nagyon stresszmentes kornyezetre lenne szukseged most ami gondolom nem lehetseges. Hidd el nincs semmi rossz abba, ha potolnod kell neki emiatt ne idegeskedj. Tudom, hogy rossz de a babanak enni kell. Remelem hamarosan jobb lesz nektek. :(
2010. júl. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én 5 hónapos koráig szoptattam a kisfiam,de végig hullámzó volt a tejmennyiség.Volt hogy ömlött belőle,és volt hogy egész nap két ciciből kellett etetnem,és éppen hogy volt benne kb 60gr a kettőben.De ami tutira nagyon sokat segít az a fejés.Mindig,mind a kettőt fejd minden etetés után.Tudom furcsán hangzik,mert éppen az a gond hogy nincs benne elég,de ha csak 1gr-ot tudsz is kifejni,akkor is csináld,mert csak akkor termelődik

újra a tejcid ha kiüríted a tejöblöket.És persze sok-sok folyadékot igyál,nagyon sokat pihenj,és próbálj relaxálni!

Ne gondolj itt semmi bonyolult dologra,csak csukd be a szemed,feküdj le mikor elaludt a baba,és mondd magadban:

van elég tejem,sok sok tejcim van stb stb.

A tejtermelést serkentő szerekben nem hiszek,nekünk 3 hónapos volt a pici mikor rájöttünk hogy a laktoherb teától fáj a pocija...azt hittük hasfájós típus....ahogy abbahagytam a laktoherb tea fogyasztását mintha elvágták volna a hasfájást.

Sok sikert,és kitartást kívánok neked!!!!

A fejés fárasztó dolog,én is nyűgösen csináltam,de bejött.

2010. júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egy baratnomnek nagyon keves teje volt (alkatilag). Amikor szoptatott, akkor mindig enekelt halkan. A baba is boldog volt, szerette hallgatni anyut, meg anyu is nyugodt volt a kedves dallamok miatt.

De a fejes szerintem is nagyon fontos.

2010. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg, hogy néhány napig összebújtok a kicsivel, hanyagold a pasit, a házimunkát, mindent, fogj egy könyvet, meg a távirányítót, és bújjatok össze az ágyban. Adj neki cicit minden alkalommal, amikor kéri, még ha óránként is. Mellette pótolhatsz, hogy ne legyen éhes, de csak azért kelj fel, hogy egyél, pisilj, meg neki megcsináld a kaját. Ez két szempontból is jó, az egyik, hogy nyugodtan végig tudod addig gondolni, hogyan tovább, közben pihensz, a pisi meg szaporítja a tejet.

Kitartás, nem lesz baj akkor se, ha tápszert kap, neked meg sok erőt, és mielőbbi túllépést, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott anyukája tudj lenni.

2010. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, nem a pisi szaporítja a tejet, mellényúltam, hanem a pici. Kicsit hülye értelme volt így:) Remélem legalább egyet mosolyogsz rajta.
2010. júl. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Legalább ma már mosolyogtam is. köszönöm a tippet.
2010. júl. 4. 20:23
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj a kérdésért,de nekemis romlik a kapcsolatom,amóta terhes vagyok.Mi nektek az oka?
2010. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem akart velem szexelni mert zavarta a baba. Már opciót sem akart! Nem éreztem nőnek magam, nagyon haragudtam rá ezért és utána már én sem jártam a kedvébe és ő sem az enyémbe! Sok vita lett és elhidegülés.
2010. júl. 4. 20:54
 10/14 anonim ***** válasza:
20:50 vagyok.Annyira sajnálom!Szerinted nem fogtok tudni túllépni rajta?Egyedül hogy fogod győzni?
2010. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!