Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell enni ahhoz, hogy...

Mennyit kell enni ahhoz, hogy legyen elegendő tej?

Figyelt kérdés
7 hónapja szoptatok és állandóan éhes vagyok, mindig valami szénhidrátot kell ennem és sajnos eszek is. Félek, ha nem eszek, kevesebb lesz a tejem. Terhességem alatt 20 kilót híztam, amiből 17 le is ment 4-5 hónap alatt, de még mindig jó kis úszógumim van a hasam körül. Szeretném már azt is leadni, mert a régi ruháim nem fognak rámjönni, újakat nem akarok venni. Nem fogyókúrázni akarok, de fogynom kellene, vagy legalábbis nem hízni tovább. De szoptatni is akarok. Szóval, kell sokat ennem?
2011. okt. 5. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok tojás leves szoktak enni, akár több litert naponta és zabpehlyet szoktak megfőzni tejbe, pici cukor sok fahéj, ebből is sokat. A zabpehelyben sok a rost így nem leszel éhes. Én ezt hallottam, bár még nem próbáltam.
2011. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kevés volt a tejem, és nagyon szerettem volna szoptatni, ezért összevissz ettem / ittam mindent, amit javasoltak. El is kezdtek felszaladni a kilók, de tejem nem lett több.

Pár hónapig tudtam valamenni anyatejet adni a babámnak, de mindig egyre kevesebbet. Most úgy döntöttem, h feladom és nem erőltetem tovább a szoptatást. El is kezdtem diétázni, nem eszem szénhidrátot, és már 1 csepp tejem sincs. Úgyh valami összefüggés azért lehet a tápláló szénhidrátban gazdag ételek és a tejtermelés között.

2011. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van összefüggés az étkezés és a tejtermelés között!

A szoptatás kalóriát éget, amit ugye pótolni kell, ezért éhes folyton az ember!Nekem is ez volt az elején, rajtam plusz 10 kg van, 8at híztam a terhesség alatt, nem ment le, vagyis visszajött:)...1 éves a fiam.

Szóval enni kell,nekem a zabpelyhes megoldás csak "nasinak" jön be, engem totál nem töm el....

Én azt csinálom, hogy többször eszek keveset!Kisfiam egy nap 5x eszik, hát én is eszek vele...reggel laza szendvics, tízórai egy kis gyümi, ebéd, uzsira van hogy eszek egy kiflit kakaóval, aztán vacsira igyekszem keveset enni, de ha nagyon éhes vagyok, nem éhezek!

A lényeg, hogy ne egyed magad degeszre, hanem épphogy jóllaksz, hagyd abba az evést.Lehet, hogy még kívánod akkor, de 5-10 perc múlva ez elmúlik, és amúgy is nemsokára jön a következő étkezés:)

Nekem eddig bejött, 1 hónap alatt 2 kg lement:)

2011. okt. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem annyit egyél, amennyi jól esik. Nem kell kétszer annyit enned, olyan leszel, mint egy malac. Aztán nem győzöl fogyózni. Ne egyél többet, ne igyál többet annál, mint amennyi jól esik. A tehénnek sem attól lesz teje, hogy sokat iszik. Egyszerűen füvet legel, mégis van teje. Ha alkati okok miatt apad a tejed, akkor esetleg meg lehet próbálni tejszaporító gyógyteát inni, egyébként az is felesleges, ha jó tejelő fajta vagy.
2011. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyi felesleg van rajtad, hogy diéta mellet se lesz vizes a tejed. 17 kiló plusz? Az rengeteg. De miért nem kérdezed a gyerekorvost? Lassan a gyereknek másra is szükséges lesz, mint anyatejre.
2011. okt. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én banánt és almát eszem felváltva nasinak,gyakorlatilag folyamatosan ennék, így egy nap kb 5 almát és 2 banánt eszem a rendes étkezések között. Reggeli vacsora általában szendvics, ebédre valami tartalmasabb, közte meg csokiról álmodozom és almát rágcsálok, és rengeteg vizet iszom. rengeteg tejem van, 3 hónapos a kisfiam és már a régi ruháimat hordom
2011. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem 17kg plusz hanem 20 kg-ot hízott és 17 lement!!!!!!!!
2011. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Azért vigyázz a sok evéssel, mert bár igaz, hogy a szénhidrát fontos a szoptatáshoz, de attól lehet csak szuperül elhízni, ha túl sokat viszel be! Egyébként napi +500 kcal "kell" mindössze, ez pedig kb. 1 szelet kenyér, egy banán és egy pohár tej többletet jelent, szóval nem kell túlzásba esni.

Ha túl sok cukrosat eszel, attól leszel aztán csak még éhesebb és éhesebb, mert evés közben feltolja a vércukrod, ami 1 óra múlva totál lezuhan és újra farkaséhes leszel és kezded előről... garantált elhízás.

Ha már mindenáron szénhidrát, akkor mindenképp poliszacharidos formában, ez a legegészségesebb. Jelesül zöldségek, gyümölcsök, gabonafélék. Tehát nem olyan ételek, amikben finomított és/vagy hozzáadott cukor (glükóz-fruktóz) van, mert az pont nem ilyen. A csokiról már nem is beszélve...

De, ha még jobbat akarsz magadnak, nekiállsz élelmi rostban gazdag ételeket keresni és enni, mert ezek eltömítenek és csökkentik az éhségérzetet, plusz még a székletet is lágyítják, ha kell.

2011. okt. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!