Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon árt, ha elszívok egy...

Nagyon árt, ha elszívok egy szál cigit szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2008. márc. 14. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
hát igen, ezt most felejtsd el egy időre!!!!!!!!!!
2008. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem nagyon árt EZ ENYHE KIFEJEZÉS, hanem NAGYON NAGYON ÁRT A BABÁNAK!!!
2008. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
3%
Látom te is azok közé tartozol akik csak magukra gondolnak!
2008. márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem minősítést kért, te paraszt, hanem választ!!!


Szerintem ha EGY cigit szívsz el, az ártani nem árt, de nem is tesz jót. A tej íze pedig rossz lesz, így a baba nem fogja elfogadni, és ordít, mert éhes lesz. Ha meg nem érzi a rossz ízt, vagy úgy is elfogadja, akkor is rossz neki a nikotin. De mondom, egy cigitől baja nem lesz, de ne szívj el egyet sem, mert akkor is rosz neki attól függetlenül, hogy maradandó kárt nem okozol. De az ember nem is csíp a gyerekébe, mert az sem okoz maradandó kárt, de mégis rossz neki. Én is megvártam a szoptatás befejezését a cigivel.

2008. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat, és a nem értákeseket is!
2008. márc. 14. 20:08
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Az a paraszt, aki a egy csecsemő/kisgyermek jelenlétében cigarettázik!!

Magadat mérgezheted a cigivel, szíved joga, legfeljebb nem éred meg az esküvőjét...

Szegény gyerek nem tud elmenekülni a füstből, ráadásul a tejben levő nikotint sem kérte!

Aztán ha asztmás lesz vagy nem fejlődik rendesen, akkor meg írogatsz ide hogy mi lehet a baj?

Gondolkodni kéne néha!

2008. márc. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
Ez most csak ugye valami "vicces", provokatív kedélyborzoló kérdés volt? Ugye ilyet nem kérdez senki komolyan? Vagy mégis?!
2008. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Basszus, ez egy sima normális kérdés volt. Megkérdezte, tehát nyilván nem akar ártani a gyerekének. Ha nem érdekelné, akkor dohányozna simán. Én is dohányoztam mielőtt terhes lettem, és bizony hiányzott, érdekelt engem is, hogy mikor gyújthatok rá. Na és akkor mi van? Szánalmas az a beszólogatás, hogy nem fogod megérni az esküvőjét. Talán nem léteznek dohányzó nyugdíjasok? Mert akkor majd közlöm a nagyszüleimmel, hogy ők már nem is élnek, mert dohányoznak.
2008. márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem akar ártani a gyerekenék, ne fújja napi 5-7 alkalommal fél méterről az arcába füstöt. Mert ugye szoptatásonként egy szál az napi...


Vagy azért szült gyönyörű babát hamvasrózsaszín tüdőhólyagocskákkal, hogy hamarosan ő maga tehesse szürkévé a kátránnyal, füsttel?


Akkor indulatok helyett idézet:


"A passzív dohányzás veszélyes formája: a terhesség és a szoptatási időszak alatti dohányzás.


- A szoptatási időszak alatti anyai dohányzás károsítja a csecsemő egészségét. Az anyatej közvetíti a dohányfüst méreganyagait

- A terhesség alatti dohányzás következményeként gyakoribb a magzati halálozás, vetélés, koraszülés és a szülés körüli halálozás

- A terhesség vagy szoptatás alatti dohányzás növeli a “csecsemőkori hirtelen halál“ gyakoriságát

- A várandós időszak alatti anyai dohányzás a magzati fejlődés visszamaradását, idézi elő. E káros hatás miatt kisebb lesz az újszülöttek súlya, testhossza, fej- és mellkörfogata

- A terhesség alatti dohányzás a születendő gyermek szellemi, értelmi fogyatékosságának lehet az okozója

- A dohányzó terhesek újszülötteinek körében gyakran észlelhető légúti megbetegedés."

Forrás: help-eu.com


És még néhány link:

[link]

[link]

[link]


Nagyszüleidnek további jó egészséget kívánok!

A "szánalmas beszólogató". :)

2008. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
De értsd már meg, nem azt mondta, hogy dohányzik, hanem megkérdezte, hogy nagyon árt-e. Erre egy normális válasz van, hogy igen. Nem kell ezért leteremteni, érdeklődött, ennyi.
2008. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!