Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg elmegy a tej és/vagy...

Tényleg elmegy a tej és/vagy megváltozik az íze ha a kismama sportolni kezd szoptítás alatt?

Figyelt kérdés
Nem a délutáni sétákra gondolok, hanem mondjuk rendes kardio edzésekre, vagy futógépen való futásra, esetleg aerobik, vagy a mostani őrület a zumba.
2011. okt. 8. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon intenzíven kezd sportba, simán elapadhat a teje, azért nem ajánlott gyerekágy alatt pl. futni, zumba, stb. (me nem is tudna), és utána is csak fokozatosan elkezdeni portolni. Eleinte inkább torna, amivel formában tartja magát. Jó, futni lehet, de keveset is kis intenzitással, ami nem fárasztja ki. Pl. fél-egy óra lassú kocogás, de amint érzi, h fárad, hagyja abba. :)
2011. okt. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én a terhesség előtt, alatt és utána is sportoltam. Terhesség alatt futottam amíg bírtam, de még az utolsó nap is 2000 métert úsztam. 4 héttel a szülés után már elmentem futni (akkor még szenvedtem) és a szoptatás alatt minden nap futottam, úsztam. A futáshoz csak jó melltartó kell. 3 gyereket szoptattam 1-1 évig.
2011. okt. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Osztom az előző hozzászóló véleményét. Szülés után én is 5 héttel újra kezdtem futni, elősször heti 40-50 km-t, de a szoptatási időszak végére (13 hónap után választottam el a kisfiamat) már ismét, mint a terhesség előtt, heti 90-110 km-t futottam. Rengeteg tejem volt, kisfiam fél évig még egy korty vizet sem kapott a tejcin kívül. Most meg még nem tudtam, hogy ismét babás vagyok, úgy futottam Félmaratont (21 km), és egyenlőre még a pocakomban van a picur.
2011. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!