Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha energia italt iszok abból...

Ha energia italt iszok abból a babó is "kap" a szopival?

Figyelt kérdés
Nagyon fáradtnak érzem magam és csak 1-1 alkalommal innám.
2011. okt. 10. 11:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden átmegy a tejbe, abban pedig semmi értékes anyag nincs. Akkor már a kávé is jobb
2011. okt. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Energia ital? hisz az méreg
2011. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Joyce ***** válasza:
12%
Lehet engem szìdni, de èn is ittam napi 1-et amìg szoptattam,a lènyeg az, hogy mikor megszoptattad utàna idd meg, ìgy a következö tejcibe csak nagyon minimàlsian lesz bennt,egyèbkènt a vèdönö mondta,vagy igyak napi 2 kv-t vagy 1 energia italt,pròbàlj gyümolcsos energia italt,vagy ice teàsat,azokban nem sok a koffein, nyugi , a picinek napi 1 energia italtòl nem lesz semmi baja,föleg ha szoptatàs utàn iszod!
2011. okt. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%
épp akkor termelődik a következőhöz a tej, ebben az elméletben amit írtál, annyira nem vagyok biztos, hogy jó
2011. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Én nem innék a koffein és a taurin miatt, Na meg a szénsav... Gondolom még csak pár hetes a babád. Nem kockáztatnék meg egy hasfájást, na meg azt sem, hogy a koffein miatt ne tudjon aludni és emiatt kikészüljön.
2011. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Joyce ***** válasza:
9%
Van, 1 ismerösöm, neki a vèdönö mondta,hogy cigizhet ha szoptat, persze nem sokat, de cigizzen szoptatàs utàn mert a rossz ''dolgok'' amik a tejbe kerülnek,kb 2-3 òra mulva kimennek belöle.... Nekem az energia italnàl mondta ugyanezt, hogy a sok koffein kb 2-3 òra mulva ürül a tejböl.Igy a kovetkezö szopinàl nem lesz màr a tejcibe olyan ami àrthat a babànak. Persze a vèdönök is tèvedhetnek,de nem hiszem hogy mondta volna ha nem igy lenne, lènyeg a lènyeg, nem lesz baja a babànak ha szoptatàs utàn megiszol egy 2,5 dl-es energia italt, de azèrt mondtam a gyümölcsös energia italokat mert az màr higitott abban mèg kevesebb a ''kàros''anyag.Ès mielött a tejedbe kerül,a testedbe kerül,ami filter szerüen filterezi a kàros dolgokat,szòval, mire a tejedbe èr,semmi olyan nem lesz bennt amitöl a babànak baja eshet, nagyon lelki ismeretes anya vagyok,hidd el, èn sem ittam volna ,ha tudnàm hogy ez àrt a picinek, èn csak az elsö 2 hètbe ittam energia italt,napi 1-et ,szopi utàn ittam a felèt, a màsik felèt meg a következö szopi utàn, mert Hailey nagyon nyugtalan baba volt, most teàt iszok,az meg mèg jobb mint az energia ital...
2011. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Elhiszem, hogy ezt mondta neked a védőnő, de kételkedek, mert:


ha pl. valaki olyan gyógyszert kap amivel nem szoptathat, akkor meg szokták mondani, hogy a következő adag tejet fejje le és ne adja oda a babának. pl. műtéteknél. nincs ilyen tapasztalatom, én is csak olvastam, hülyeséget nem akarok írni, de azt hiszem, így van.

2011. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Én a férjeméből iszok néha 1-1 kortyot. De épp valamelyik nap néztük, h. az energiaital tele van taurinnal... és ez a tápszerben is van.
2011. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Joyce ***** válasza:
32%
Ez igy igaz,de azok màr àlltalàban erösebb fajta antibiotikumok amik ugye nem mennek ki hamar a szervezetböl, de a nikotin, koffein,azok hamar ürülnek.Hollandiàban èlek, itt egy nap alatt hazaküldenek a picivel,nem maradhatsz korhàzba, ha a szülès jòl ment, de , viszont kapsz otthonra egy àpolò nöt 8 napra, èn töle tanultam nagyon sokat, jò volt hogy velünk lakott erre a kis idöre, hisz a hasonlò kèrdèseim fel tudtam neki tenni.
2011. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

A taurinnal mégis mi a baj??? az egy aminosav...

A koffein meg...32 mg van 1 dl ben egy kávé meg 80-100 mg-t tartalmaz...

ha nem dobozosával gurítod le őket hanem max.2 decit iszol az ugyanannyi mintha a megengedett 1-2 kávédat innád meg.

Semmi különbség.(persze itt nem arra az energiaitalra gondolok amiben még ginseng meg mittudomén mik vannak még pluszban ami élénkít)

A szénsav már egy másik kérdés, van olyan baba akit megvisel, de van amelyiket nem.

Én ittam szoptatás alatt szénsavas vizet, sőt kólát is (nem literszámra ) és semmi hasfájása nem volt a gyerekemnek.

2011. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!