Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baba-barát kórházban engedik...

Baba-barát kórházban engedik a tápszert? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy 16 hónapos kislányunk, őt szoptattam. Most megint babát várunk, még csak a terhesség elején vagyok. De úgy néz ki, nem fogok tudni szoptatni. Autoimmun beteg vagyok és szülés másnapjától már erős gyógyszert kell szednem, ami mellett nem lehet szoptatni. Ha nem szedem a gyógyszert, rámehet a gerincem (bénulás) és/vagy a szemem (látásvesztés). Komolyan kell vennem mert az egyik szemem látását már sajnos elvette ez a betegség.

Baba-barát kórházban fogok szülni, emlékszem 1.babánál is erőltették mindenkinél a szoptatást (fejőgéppel). Császárral szültem de volt tejem. Most is császárral fogok szülni, eü ok miatt.

Szerintetek engedik majd hogy tápszerrel etessem a babát?


2011. okt. 13. 15:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Bocs, Stefix, tényleg nem azért, hogy mindig ellentmondjak neked :), de


nem vagyok benne biztos, hogy igényelhet. Általában azok igényelhetnek akiknél a baba egészségügyi állapota indokolja. (koraszülött, beteg baba, ilyenek) Erre gyakorlatilag el is megy szinte az összes.

De rákérdezni nem árt, olyat is hallottam, hogy egy anyuka akinek szimplán csak kevés volt a teje, emellé tudott még szerezni, mert elment a hozzájuk legközelebb eső ilyen központba és ott megbeszélte, hogy ha lenne felesleg, akkor elvihesse. Ez mondjuk a ritka példák egyike, de rámenősnek kell lenni :)

2011. okt. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Itt lehetne igényelni anyatejet.

Az első babával sok tejem volt, majdnem anyatej-leadó lettem, de azért nem, mert nem tudtuk megoldani a szállítást. Mármint a tejet a leadó központba. Még ha lenne is anyatej a leadó központba, most sem fogom tudni megoldani a szállítást, mert elég messze van tőlünk. A Párom 3 műszakban dolgozik, nekem meg itt lesz a kicsi baba és a "nagy" 2 éves.

De azért rákérdezek a védőnőnél majd, hallottam olyat hogy van ahol házhoz is kiviszik az anyatejet.

2011. okt. 15. 12:47
 13/16 anonim ***** válasza:
Én a szolnoki Hetényibe (bababarát címet viselő kórház) szültem. Császármetszés lett a vége, nem tudtam szoptatni, és természetesen tápszerrel etettük, kis pohárkából, mert a doktornő nem engedte, hogy cumisüvegből egyen, a szopóreflex elvesztése miatt. ( Ezt mondta. ) Nagyon ügyesen kortyolgatott:) Most három hetes, még mindig nem sok tejem van, de nagyon ügyesen kiszopizza ami van, utána jöhet a pohárkából tápszer kortyolás.
2011. nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 xStefix ***** válasza:
Sera79, a kórházban nem is gondoltak női tejes pótlásra? Ha már bababarát..
2011. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Sera79, ügyes a babád :)

Nekem a nagy most 17 hónapos, de a tápszert cumisüvegből issza. Minden más folyadékot rendes üvegből.

2011. nov. 11. 17:56
 16/16 anonim ***** válasza:
Fogjak engedni. En is csaszaros voltam es nem sok tejem volt. A sulya rohamosan csokkent es a 3dik napon mar fel is idegesitettem magam h hagyjak h ennyit fogyjon es ehezzen...teat adtak neki ami csak folyadekpotlas nem pedig tapanyag...amikor megkerdeztem h miert nem adnak mar neki tapszert az volt a valasz mert h baba barat korhaz es hogy azt akarjak hogy beinduljon a tejtermeles...ertem..tehat had ehezzen nyugodtan szegeny gyerek. 3dik nap es akkor is csak ejszaka kaptam tejpotlot vegre. Kicsit visszabb hizott es hazaengedtek. Engedik a tapszert de mindenkepp szolj nelik h te nem tudsz szoptatni es mar kezdettol kapja
2017. szept. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!