Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tudnék tenni, hogy legyen...

Mit tudnék tenni, hogy legyen tejem? 6 napja szültem, a babám koraszülött lett, és inkubátorban van, szoptatni nem tudom. Próbálom fejni a tejet 3 óránként, sokat iszok, szedem a homeós bogyót, de csak egy picit sikerül lefejnem.

Figyelt kérdés
Mit csinálok rosszul?Vagy mit tehetnék még, hogy legyen tejem? Válaszokat előre is köszönöm.
2009. máj. 2. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudsz szoptatni, igy valoszinűleg egy kicsit tovább fog tartani a tejbeállás, szerintem fej gyakraban még ha nem is jön belőle semmi. Legalább 15 percig, de csak ha nem fáj már. Amikor én szültem ugyan ezt ajánlották az anyukának az első perctől fogva. Kitartás, menni fog.
2009. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, fejjél fejjél fejjél, az én babám szopizik, mégis az első 2 héten alig jött valami, nem is hízott a babám, de 2 hét után beindult, s most már van rendesen. Kitartás, majd beindul! Esetleg még próbáld meg a laktoherb teát, Én egy kancsóba tettem 3 filtert, s azt ittam egész nap.
2009. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csinálsz semmit rosszul! A mell ingerlésére és a tej beindulására a gyermeked szoptatása fog legjobban hatni. Nagyon jó, hogy iszol és homeos bogyót szedsz és fejsz, ne hagyd abba. Az első napokban kell néhány nap mire "bedurran" a mell még azoknál is, akik szoptatnak az első naptól. Én másnap tudtam rendesen szoptatni a babám és 2-3 kellett, mire megtörtént a tejbelövellés, pedig szinte óránként próbáltam szoptatni a babám, mert besárgult és nagyon aluszékony volt. Sajna koraszülésnél előfordul, hogy nem tud anyuka szoptatni, de ez nem a te hibád, ne aggódj ezen. Ha aggódsz, akkor még annyi tejed sem lesz. Szóval nyugi, csináld amit eddig és amint lehet rakd mellre a babád. Remélem mihamarabb kikerül az inkubátorból és nem lesz semmi probléma a továbbiakban!


Gratulálok a bébihez és jó egészséget nektek!

2009. máj. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az index korababás fóruma. Ha itt egy picit visszaolvasgatsz, akkor vannak fejési tanácsok egy hasonló helyzetű anyukának. Egyébként meg egyáltalán nem baj, hogy kevés, a baba első adagja úgyis csak pár milli lesz.

2009. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ez az időszak, és gondolom fárasztó is. Próbálhatnád kétóránként a fejést, és csak addig amíg nem lesz kellemetlen!

Egyszer-egyszer sem vehetik ki az inkubátorból? Legalább egyszer egy nap, hogy próbáld szopiztatni? A laktoherb-bel azért óvatosan, mert én is azt ittam, de a babámnak azért fájdult meg a pocija, pedig egy kancsóba egy filtert tettem.

Sok sikert, és kitartást!

2009. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. máj. 2. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj, menni fog. Én ápr. 6-án szültem a fiamat 32. hétre, és azóta is inkubátorban van. Tejem van bőven, mert minden nap 5-6 szor fejek. Éjjel nem, csak nappal, és lehetőleg 3 óránként. Sokat kell masszírozni a mellet, meg forró vizes borogatást kell rá tenni, illetve ha tusolsz a lehető legmelegebb vízzel locsold a melled, és tusfürdővel könnyen tudod masszírozni is. Eleinte nekem sebesedett a mellbimbóm, akkor és bepantennnel kentem minden fejés után, mert ez nem hagyta, hogy kiszáradjon, és hegesedjen a bimbóm. Ha melltartót kellett vennem, akkor egy egy papírzsepit tettem a bimbóm elé, mert a melltartóbetét nagyon nagy, és nem bírtam. De az is jó ha el tudod viselni.A bepantent nem kell lemosni, és a baba popsijára is jó lesz ami megmarad.Illetve én eleinte, mikor nagyon fájt a bimbóm, akkor nem kézi fejőgéppel, hanem kézzel fejtem. Ennek a leírását a www.lll.hu oldalon találod. Én is ezt olvastam el, és megpróbáltam, és ment.

Sok sikert, és remélem hamar hazakerültök!

2009. máj. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, megnézem az oldalt:))))
2009. máj. 3. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!