Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a doki antibiotikumot ír...

Ha a doki antibiotikumot ír fel megfázásra, akkor szoptathatok? 6 hetes a babóm és nem szeretném tápszerezni.

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 10:23
1 2
 11/18 xStefix ***** válasza:

Megfázásra nem szedünk antibiotikumot!!!

Ezért hatástalanok mára a penicillinek....

Ha nem érzed magad betegnek, akkor hagyd a gyógyszert szerintem, inkább házilag kúráld magad. Ha mégis kellene majd, akkor a dokit kérdezd meg, hogy szedhető-e.

2011. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Nekem 3 gyermekem van.Mind a a3 .-t sokáig szoptattam így olyan terméket kerestem ami nekem is és a babának is jó.Ez pedig a propolis nagy adagban.Nekem bevált.Azóta már a gyermekeim is ezzel gyógyulnak.Nagyon ritkán kapnak antibiotikumot.Remélem tudtam segíteni.
2011. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

NEhogy szedj antibiotikumot! Főleg ha kisbabádat szoptatod. Antibiotikumot soha nem szabadna szedni, legyengíti az immunrendszert, és a babádnak meg hosszútávú negatív következményei lesznek. Így soha nem fog az immunrendszere rendesen működni. Egy kis megfázást lehet házi módszerekkel is kezelni. Ajánlom figyelmedbe a Ébert Jenő: Vigyázat orvos c. könyvet, ebben sokat olvashatsz ezzel kapcsolatban is, és gyereked miatt is ajánlom hogy vedd meg a könyvet! Ha a elolvastad az antibiotikumokról szóló részt, írhatnál privátban, kiváncsi vagyok a véleményedre. Hidd el a könyv nélkülöhezetetlen egy anyuka polcáról. Egyébként vannak még kezelési módszerek más nagyon jó könyvekben is (pl: A nagy gyermek-kalauz c.-ben)

remélem megfogadod a tanácsot:) üdv

Boci

2011. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Nekem most 3hónapos a babám,sajnos úgy alakult,hogy kétszer is kellett antibiotikumot szednem.Először még csak 3hetes volt. Augmentint,mert a babáknak is azt adják,ha muszáj(ezt a gyerekorvostól tudom). Rákérdeztem,hogy adjak-e inkább tápszert és azt mondta semmiképp.

Ha a Te dokid felírt antibiotikumot akkor gondolom azért,mert szükséges. Bár ha nem érzed így megpróbálkozhatsz homeopátiával,de az sokkal lassabban hat,viszont annak nincs mellékhatása.

2011. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Én mellgyulladásra kaptam augmentint és szoptathattam mellette. A magas láz miatt tápszereztük 2 napig (kórházi javaslatra) a babát, de amint lement a láz 38,5 alá folytattam a szoptatást. Akkor 10 napos volt a babám.
2011. okt. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 xStefix ***** válasza:

Akkor kicsit helyesbítenék: mellgyulladásra csak akkor kell(ett volna) antibiotikum, ha seb van a mellen és az elfertőződik, vélhetően bakteriálisan. Ilyen esetben lett volna értelme gyógyszer adni, mert az antibiotikum erre való. Mellgyuszi mellet simán lehet szoptatni, sőt kell is, de legalábbis fejni gőzerővel, tápszer pedig csak akkor kell, ha annyira megcsappan a tej és nincs is tartalék. Szoptatni lázasan is lehet, nincs felső limit, amikor már nem szabad; ameddig az anya fizikálisan bírja, addig mehet.

Mindezt nem kioktatáként írtam, csak jelezném, hogy az orvosok többsége ennyire ért a témához. (Az infók tanácsadótól származnak.)

2011. okt. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Szia,


Tudom, hogy ez már régi kérdés, de felháborít egyes emberek tudatlan kommentje, mint pl. az antibiotikum legyengíti az immunrendszert, vagy az akármilyen lázasan is lehet szoptatni...

Ha komolyan beteg vagy akkor mindenképp kell szedni az antibiotikumot, mert ha nem teszed a hosszú távon az immunrendszered nagyon legyengül és a babád is megfertőzheted. Viszont sajnos az is általános hogy egyes háziorvosok mindenre antibiotikumot írnak föl, teljesen fölöslegesen. Ha nem vagy beteg ne szedd, tea, meleg, ágynyugalom, ha pedig tényleg beteg vagy akkor az orvosnak jeled gyógyszer felírás előtt, hogy szoptatsz, és remélhetőleg jót fog fölírni (érdemes neten utánacsekkolni..., hogy mely antibiotikumokat nem szabad "gyerekeknek adni" :(

2011. nov. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 xStefix ***** válasza:

Márpedig akármilyen lázasan is lehet szoptatni, ha az anyuka fizikálisan bírja. Max. egy bizonyos hő felett már nem tud és azért nem szoptat - de lehetőleg ne azért ne szoptasson, mert x fok fölé ment a láza.

Most nem én vagyok tudatlan.

2011. nov. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!