Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszerező anyukák, ez tényleg...

Tápszerező anyukák, ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

"...de vajon azon anyukák számára, akik egyébként is ki vannak lelkileg, mert nem úgy megy a szoptatás, ahogy akarják, nem tűnik célszerű megoldásnak, ha megveszik azt a dobozt? Onnantól minden gond megszűnne, a baba többet nem sírna, nem kéne méricskélni, meglódulna a hízása stb..."


Ezt írta valaki egy kommentjében, kiváncsi lennék tapasztalataitokra, a tápszeres táplálás tényleg ennyire egyszerű és gondtalan?


2011. okt. 25. 09:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Én sokat küzdöttem a szoptatással. Tényleg jobb volt már levenni a dobozt a polcról. lelkileg és testileg is. Egyszerűen elfáradtam. kikészültem én, a férjem, a lányunk. Aztán kikevertem életem első tápszerét. Nem tetszett a kisasszonynak, de két nap múlva valahogy elvonult fölüllünk a tejszagú fekete felhő.

Szerettem szoptatni. De már nem ment.

Nem bánom hogy tápis lett a lányom, nem szenvedett csorbát az anya-baba kötődés.

Ha lesz még gyerekem, szoptatni fogom.

2011. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

nem olvastam a kommenteket...


Az én lányom 7 hónapig anyatejes volt...hááát mit ne mondja egy rémálom volt az egész.:(((

Azóta tápszeres és sokkal nyugodtabb az életünk,VISZONT addig sem és azóta sem alszik jól éjszaka.

2011. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

A tápszer nem oldja meg az éjszaki alvászavarokat. Viszont adhatnál neki vacsorát, rendes főzeléket, majd fürdés után tápit, annyit amennyit kér. Jobban fog aludni. Nálunk is volt olyan időszak, hogy óránként kelt éjjel és pár nap alatt kisakkoztuk, hogy az addig kapott éjszakai tápi nem elég tápláló számára. Lehet, hogy nálatok is ez a gond.

2011. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Dehogy van így, csak az idézett hölgy mindig annyira "okos".


A tápszeres táplálás valóban egyszerűbb, csak azt nem tudja megérteni és elfogadni hogy van amikor erre szükség van.


Nekem végig vegyesen kapott a babám, mert kevés volt a tejem. (mégse apadt el, jéé, lehet így is - ezzel is szokott jönni, hogy ha egyszer tápszert adsz, akkor az első lépés a lejtőn)

Tényleg baromi "egyszerű" volt a kettő ötvözése,(valljuk be, mindkettővel van némi macera, az ebben az esetben duplázódott) mégsem mondtam azt, hogy jó, akkor mostantól kezdve csak tápszer.

2011. okt. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Bevallom én elvakult tápszer ellenes voltam és anyatej párti.És ez a komment szöget ütött a fejembe.


De nagyon hasznos volt számomra olvasni a kommentjeiteket, mert megváltoztattam a véleményem. Tényleg nem rossz dolog a tápszer és az elvakultságnak, a fekete-fehér szemléletnek nincs sok értelme ezen a téren.


És a lelkizésnek, önmarcangolásnak sem. Hiszen a tápszer valódi megoldást nyújtott. És kiegyensúlyozottságot kaptak az anyukák és a babák is. Mert igazándiból nem is anyuka lelkiállapota, kényelme szempontjából érdekelt a dolog,hanem a babáéból. és mennyivel jobb lehet egy baba élete is, ha nem hektikusság, sírás, méricskélés, tömés (nem szopott csak30-at, gyerünk még, mert 60grammot mondott a védőnő)jellemzi az életét. Hanem kap megfelelő kaját és boldog.

Mert kétségem sincs, ha megéhezett mondjuk az utcán és anyuka idegesen, vajon hol tudnám megszoptatni, mi lesz ha...és így a babának ez ugyanolyan rossz lehet, hiszen a hormonok átmennek az anyatejbe és ő is nyugtalan. Míg tényleg tápszer-víz és lehet enni,bárhol, nyugodtan.

Csak kár tényleg, hogy szoptatás van ennyire előtérben és először az anyukák bűntudattal nyúlnak a tápszerhez. pedig ha tudnák előre, amit utólag.

2011. okt. 25. 10:56
 16/33 anonim ***** válasza:

Most akkor a kérdéseidre is válaszolok:


Nincs sztrájk? - De, volt: "cumisüveg sztrájk", cici jobban tetszett volna neki, mert a tévhittel ellentétben, ha van benne, akkor abból könnyebb szívni. Ha megindul a tejleadó reflex, akkor csak ömlik a szájába. Egy picit kellett erőltetni és a saját érdekében elfogadta

Nincs, egyszer 2 óránként eszik, egyszer 4 óránként? Lehet tápszerrel is igény szerint etetni, bár én a 4 óránkéntit csináltam és működött

Nincs éjszakai felkelés enni? Nem volt ilyen probléma, első 6 hétben kelt, de annak még az az oka, hogy nem tudják megkülönböztetni a nappalt és az éjszakát

Nem sír a baba? Sír néha, de alapvetően nyugodt

Hízik a baba, előírt ütemben? Teljesen jó ütemben hízott. Sőt, hosszra nőtt sokat.



Megkérdezhetem, hogy van-e valamilyen személyes indíttatása a kérdésnek?

2011. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólásod nagyon jól esett olvasni. Minden tápszerre kényszerű anyuka nevében mondhatom. :)


Azt tenném még, hozzá, hogy anno bennem fel se merült az a lehetőség, hogy problémáink lehetnek majd a szoptatással. Ha nem lettek volna, könnyen lehet, hogy én is az elvakultak táborát szaporítottam volna. Viszont neked nem kellett ez a személyes tapasztalat és enélkül is megérted a másik oldalt, ez nagyon dicsérendő.

2011. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Nincs

Én szoptattam,kínlódtunk, de igazándiból nem valósan. Nem volt sírás, volt rendszer, hízott a babám... Szóval mondhatom nehézkesebb indulás után ment a szoptatás.

Aztán 5 hónaposan írtak neki, nem tápszert, tejpépet naponta egyszer, a párom volt elkeseredve, de én adtam neki, az első babának kis vacillálással, a másodiknak én kértem, hogy szeretném elkezdeni,talán neki is 6 hónap előtt. De egyébként is szoptattam 18 illetve 23hónapos korukig.Úgyhogy ez nem érint személyesen már.


Viszont érdemes volt feltennem ezt a kérdést és köszönöm a válaszokat, mert ha lesz harmadik babám, akkor fog érinteni. És ki tudja mi lesz, lehet nem fogom tudni szoptatni. Viszont nyugodtan fogok egy doboz tápszert, ha úgy érzem. És nem fogom gyötörni magam, jaj sz@r anya vagyok.

Illetve ha lesz valakitől kérdés, nem fogom a kérdezőt gyötörni az elvakultsággal, egyoldalúsággal, hanem lehet valóban segítő választ tudok adni neki. Az itteni válaszok alapján. Mert nem tudtam semmit a tápszerekről, anyatejről többet.

2011. okt. 25. 11:06
 19/33 anonim ***** válasza:
Nem ez a kérdésed, de ha 2 gyerekkel működött, akkor valószínű a 3.-nál is fog, ne aggódj. Hacsak nincs valami rendkívüli dolog ami miatt nem jön össze (pl. gyógyszerszedés)
2011. okt. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

10.43 vagyok

az utánam szólónak üzenem:

én már mindent megpróbáltam,már 16 hónapos a lányom és még most sem alszik,és nem is aludt végig egyetlen éjszakát sem.

Kapott több kaját,kevesebb kaját,sőt orvoshoz is elvittem,aki mosolyogva annyit mondott"Anyuka magának nincs szerencséje,a gyerek sajnos rossz alvó.Remélhetőleg 3 éves korára megtanul aludni".

2011. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!