Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől függ, h mennyi ideig...

Mitől függ, h mennyi ideig termelődik anyatej?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenkinél változó,de mivel lehet tovább megtartani?

Várom a válaszokat és a bevált módszereket!Köszi :O)


2009. dec. 20. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szoptatással vagy fejéssel lehet megtartani.

Ha már nem szopik a baba akkor fejéssel,de ezzel is csak úgy lehet fentartani, ha jó a fejő és mindig le fejed az "utolsó" cseppig és még utánna is fejed pár percig.

Ja, és 2-3 óránként csak az egyik mellet fejd le teljesen.

2009. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:

Már erre a kérdésre is írtunk válaszokat, pl. itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2009. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én például fejtem gyakran,ittam a teákat...stb.és mégis elapadt.Kinek mi válik be.Nekem nem segítettek a "bevált praktikák".
2009. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb a rendes táplálkozás.

Rengeteg folyadék, levesek, főzelékek.

Nem hiszek a mindenféle teákban és tejszaporítónak nevezett társaiban.

Napi 5x étkezni.

És fejni. Első baba 11 hóig, második 14 hóig szopizott.

2009. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én rengeteg iszom, soha nem fejtem, 3-4 hónapig ittam tejszaporító teát. Avval riogattak, hogy nem lesz tejem mivel nem vajúdtam. Kisfiam 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, most 15 hónaposan még napi 2* szopik.

Azt gondolom, ez valahol adottság kérdése is, illetve a görcsös akarás nem tesz jót.

2009. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hormonoktol is fugg, nekem pl majdnem elapadt a tejem, amikor szules utan 4 honappal megjott..aztan minden honapban mielott megjott volna nagyon keves tejem volt. Egyenenkent valtozo amugy. A tejszaporito teakban es egyeb csodaszerekben en sem hiszek, azok nem tudjak a hormonokat befolyasolni. Jol kell enni, 4 liter folyadekor inni, nem idegeskedni (persze ezt konnyu mondani), babat sokat mellre tenni.
2009. dec. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hozzállás kérdése is. Persze csak részben. Sokan túl hamar feladják és elkezdik a tápszert utána pedig már egyre kevesebb tej termelődik. Vannak hullámvölgyek de ezeket át kell vészelni úgy hogy megpróbál gyakrabban szoptatni többet pihenni, enni, inni stb .amit már előttem sokan leírtak.Sajnos ehhez nagyon sok türelem és kitartás kell. Ami nem mindig könnyű.
2009. dec. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!