Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy 6 hósan még...

Normális, hogy 6 hósan még semmi rendszer az életünkben, vagy valamit elrontottam? Igény szerint szoptatom.

Figyelt kérdés

Napi 9-10 alkalommal eszik. Éjjel összevissza ébred, általában két-három alkalommal. Napközben KB!! így eszik: 7 körül, aztán 9, 11,2, 4, 6, 8 és este tíz.

Kóstoltatok is két hete, hátha a tejem kevés, de semmi siker. Rendszeresen ébred hajnal 4 körül, és nem alszik visza reggel kilencig. Természetesen csak cicin alszik el éjjel is és nappal is.

Tudom, hogy fontos a szoptatás, de már teljesen kivagyok. Lehet, hogy nekünk nem jött be az "igény szerint"? Tudtok tanácsolni valamit?


2011. nov. 21. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is igény szerint szoptattam, a "napirendünk" hasonló volt, szóval "KB" ilyen káosz. Az estéket átaludta, de vacsira már lefejt tejet adtam neki, hogy biztos tudjon eleget enni (ekkor már kevesebb volt a ciciben). Nekünk a hozzátáplálás hozta meg a várva várt rendszert. Szerintem nálatok is meg fogja oldani.
2011. nov. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem is éhes a babó. Hozzá kéne táplálni. Most már te is átveheted egy picit az irányítást, ami a rendszert illeti, ha elmúlt 6 hónapos. Nem lesz könnyű az elején, arra készülj. Arról próbáld meg leszoktatni, hogy a cicin aludjon el.

De plusz kajcsival lehet, hogy megoldódik az egész.

Lelkileg minden okés otthon? Stressz, feszkó mennyire van?

2011. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Stressz csak emiatt van:)

Apa és ikertesó már külön alszik. Kettesben szenvedünk. Az a gond a hozzátáplálással, hogy nem nagyon fogad el semmit. Már gondoltam én is arra, amit első írt, hogy este üvegből adnék egy nagyobb adagot.De a hajnali kelést nem hiszem, hogy kiváltaná.

A legfuribb az, hogy a tesójával minden OK. Mondjuk ő egy hónapja nem szopik, üvegből kap anyatejet, és szépen főzelékezik, mert vele előbb elkezdtem. De azért vele is foglalkozni kéne, stb. Csak már ki vagyok purcanva egész nap egyedül a lányokkal, plusz az éjszakák...

2011. nov. 21. 10:28
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Szép és jó az igény szerinti szoptatás, de szerintem 6 hónaposnál így sose lesz rendszer. Persze a baba határozza meg nagyrészben a napirendjét, de lehet terelgetni. Én biztos, hogy legalább 3 órát várnék két etetés között. Ha nincs elég tejed, akkor meg egyértelműen vagy el kell kezdeni a hozzátápit, vagy tápszerrel pótolni.

Ez az én véleményem.

2011. nov. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elkezdtem hozzátáplálni, ahogy írtam is. Csak azt nem értem, hogy ha éhes, miért nem cuppan rá a főzelékre, gyümölcsre. Sorban próbálgatjuk, mindig ugyanabban az időben, de semmi sem tetszik. Volt már alma, tök, cékla, tejpép, sinlac (orvos írta, hogy gyarapodjon), mindent szépen 3-4 napig próbálgattunk, de marad ez a hektikus napirend, hajnali ébredések. ??? Lehet, hogy nem az éhség miatt kéri a cicit. Csak nem tudom megnyugtatni semmi mással. valami elromolhatott.
2011. nov. 21. 11:05
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért kérdezem, hogy érzelmileg minden rendben van-e? Nehéz így a távolból tanácsot adni, mert nem ismerem a körülményeket. Talán érdemesebb kérni egy alkalmat gyermekpszichológustól, akivel át tudjátok beszélni a lehetőségeket.

Ne aggódj, még csak 6 hónapos, mindent rendbe lehet hozni!

Amúgy az is lehet, hogy érzi a te feszültségedet és ő is nyugtalan lesz. Szóval személyes tanácsadás lenne a jó szerintem. 1-2 alkalom.

2011. nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt bevallom, hogy a szoptatásba nagyon belefáradtam már. Iszonyú küzdelem volt nekünk, és sosem jöttünk bele igazán. A szívem mélyén nem bánnám, ha vége lenne hamarosan, és bánt a lelkiismeret emiatt. Meg hát tök fáradt vagyok már. Aki próbálta két csecsemővel, az tudja...
2011. nov. 21. 12:04
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért ne éld meg kudarcnak, nem ettől leszel jó anya, hogy a szoptatás zökkenőmentes:) Nagyon sok szuper anyuci van, aki egyáltalán nem tud szoptatni, vagy kevés a teje, és rengeteg szar anya is van, aki szoptat, de anyaságilag nulla emellett.


Tényleg egy személyes beszélgetés jót tenne szakemberrel, picit megkönnyebbülnél. Az is szép eredmény, hogy 6 hónapos koráig anyatejet kapott, pont ez volt a legfontosabb időszak:) Ha sikerül visszanyerni az önbizalmadat, azt a babóka is meg fogja érezni és megnyugszik. Egyébként is vannak nehezebb gyermekek, csecsemők, nem vagyunk egyformák.

2011. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xStefix ***** válasza:
53%

Arra nem gondoltál, hogy esetleg neki ilyen hektikusak az igényei? Persze megértem, hogy neked ez megterhelő, de egy bizonyos ponton túl úgysem fogod tudni irányítani őt.. És tök mindegy, hogy az ikertesója milyen, mert mindenki egyedi!

Ha nem bírod, persze tegyél pár próbát ezzel-azzal, hátha valami bejön - de ha nem látszik a változás, akkor ne erőltesd! Ha neki nem tetszik még az evés, akkor még nem érett rá, ilyen egyszerű. (Egyébként az éjjeli kelésekre az esti belakatás nagyon ritkán szokott valódi megoldás lenni!)

Próbálj meg türelmes lenni még egy kicsit, hátha az idő segíteni fog. Ne a szoptatásban, evésben akarj elsőnek rendszert kialakítani; én úgy látom, ebben magától is lesz rendszer előbb-utóbb, ha a többi dolog (séta, játék, alvás ideje, esti rituálé stb.) stimmel és hagyod, hogy a baba adja meg a fő irányokat. Neked igazából azt az utat kellene anyaként megtalálnod, amit ő jelez és ami neked is megfelel. De (6 hósan legalábbis) még nagyobbrészt ő fog irányítani.

A szoptatás miatt meg ne legyen semmilyen rossz érzésed! Igazából semmit nem csinálsz rosszul, talán csak picit besokalltál már a "hektikus" babád szokásaitól, de ez meg tök természetes! Próbálj lazítani és ne egyfajta ideálhoz hozzáidomítani a gyerkőcöket, hanem mindegyikben megtalálni azt, amiben különlegesek. Lehet, hogy ez a lánykád ilyen kis kaotikus vagy épp cicimumus - és igen, ettől időnként nyugodtan ki lehet borulni:), de ha összeszeded magad lelkileg, sokkal jobban fog menni. Ilyen az élet, minden változik. ;)

2011. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem teljesen érthető, hogy fáradt vagy- ez tényleg kimerítő lehet! Nekem is egy hamarosan 6 hónapos babám van (te jó ég, ráadásul Neked kettő, minden esismerésem!), és ahogy olvastam a dolgokat, néhány ötlet eszembe jutott, hátha beválik!Szerintem az igény szerinti szopi akkor jó, ha megeteted, mikor jelzi, hogy éhes (gondolom nem csak éhség miatt sír, lehet, hogy épp más baja van 2 óra után, nem?), de ugyanakkor én úgy szoktattam a babómat, hogy ha viszont eszik, lakjon jól! Ne csak szipókázzon 50-60 milit, mert akkor biztos másfél óra múlva megint megéhezik..Nincs segítségem, férjem késő este jön, így nekem muszály volt kb tartani egy rendszert, hogy tudjak főzni, mosni, állatot ellátni és néha egy 5 percre még le is szusszanni. Ez nálad a másik baba miatt szerintem szintén fontos. SZóval az én manóm evéskor jól teleeszi magát, kb 150-180 grammot megeszik, és így azért minidg biztosan elvan 2,5-3, néha 4 órát is! Nálam az igény szerinti azt jelenti, hogy nem nézem az órát, hogy "még nem ehetsz, még van negyed óra!", de azért a 2 óra minimum így mindig megvan! MÁsik: nappali alvás: én délelőtt, mikor a legelső jelét látom, hogy álmos, beteszem a bölcsőbe, csendben hagyom, és megszokta, hogy ilyenkor "alvás jön", és szépen kialakult a napi 2-3 szundi, amik kb egy másfél órásak! Ha még várni akarsz az etetéssel, de nem szeretnéd, hogy ott sírjon szegény, egy séta babakocsival nagyon jó! A babu elnézelődik, és mire hazaértek, eszik egyet. Ha 6 hónapja szoptatsz, tuti van tejed bőven, szóval szerintem bátran próbálhatsz finoman változtatni. xStefix mindig nagyon jó tanácsokat ad, és abszolút szoptatás párti, ami szintén jó, de én abban nem értek vele most egyet, hogy ha már úgy érzed, kimerülsz, nem bírod-akkor ott valami baj van. Szerintem igenis kialakíthatsz egy olyan napi ritmust, amiben Te is vidám tudsz maradni, ettől nem lesz "lelki sérült" a babád, és nem leszel erőszakos anya. Sok szerencsét!
2011. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!