Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoptatjátok a kisebb...

Hogy szoptatjátok a kisebb tesót, hogy a nagyobbik gyermek napirendje is nagyjából állandó maradjon? Mi vált be nektek, igény szerint, vagy valami rendszer alapján szoptatni a kicsit?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
igény szerint.Nem zavarja a nagyobbat, 10 percet várhat
2011. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
előzővel értek egyet. Ha nem órákat csüng mellen, akkor nem probléma. Szerintem max. fél óra alatt el lehet intézni. Inkább az szokott gondot okozni, hogy a nagyobbnak pont olyankor kell kakálnia vagy kimenteni valami életveszélyből, ha a kicsi szopik.
2011. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:
0%

Én még nem vagyok gyakorlott ilyen téren, de a hordozókendő sokat segíthet, úgy látom. Így a nagyobbal is tudsz foglalkozni és a kicsi is nyugodtan szopizhat.


Egyébként a többedik baba már általában nem szopik "100%-osan" igény szerint, mert néha megesik, hogy egyszerűen akkor sincs rá elegendő idő, ha az anyuka maximálisan igyekszik (a hosszas komfortszopira gondolok). De ez legtöbbször nem szokott gondot okozni, mert a baba ebbe a kicsit "pörgősebb" családba születik, szokik bele, idővel megtanulja, hogy néha hamarabb vége van, mint akarta.

2011. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mekkora a korkülönbség. Nekem 4 év van a két lányom között. Így napközben a kicsi igényei érvényesültek 100%-ban, reggel az oviba indulás miatt inkább a nagyobbal foglalkoztam többet (persze a kicsi azért kapott enni...) délután-este ráérős volt, apa is otthon volt már, felváltva tudtunk foglalkozni a gyerekekkel (amíg szoptattam, a nagyobbat lefoglalta, ha szükség volt rá). Az esti fürdetést is ketten vittük. Először mi vacsoráztunk meg a nagyobbal, majd a picúrt megszoptattam, amíg a nagyot megfürdette apa, végül a nagytesóval megfürdettük (vagy apa vagy én) a kicsit. Többé-kevésbé az igény szerinti szoptatás vált be nálunk, mert azért volt, hogy pl. elmentünk nagybevásárolni, és az elhúzódhatott (mindig vittük őket magunkkal mindenhová)
2012. szept. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Na, a múltkori válaszom óta már én is gyakorlott vagyok etéren. :) És az igény szerinti vált be nálunk is, mivel a kisfiam sokat szopizik és eléggé rendszertelenül.

A lányom napirendje ettől függetlenül relatíve ugyanaz, a reggeli ovi ugye fix dolog; ilyenkor a kicsinek kell várnia, ha épp. És ugyanúgy, ha apa itthon van, általában ő látja el a nagyot, ha én egyedül, akkor a kicsi szokásaitól függ, hogy mikor és ki megy először fürdeni, mikor van vacsi stb. Persze azért igyekszem, hogy ő is mindent megkapjon, amihez hozzászokott (vacsi, macikávé, mese stb.), de elég jól viseli már, ha időben ide-oda csúsznak a dolgok. 4,5 éves.

2012. okt. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!