Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik jobb ha igény szerint...

Melyik jobb ha igény szerint szoptatom hasfájós babámat és így nem nyel annyi levegőt a sírástól, vagy ha kivárjuk azt a 2-3 órát, és végigordítja a várakozást, meg persze tele lesz levegővel a pocija?

Figyelt kérdés
Mikor hazajöttünk igény szerint kezdtem szoptatni, vagyis amikor sírt, de a védőnőm azzal jött, hogy nem szabad, mert azért fáj a hasa, mert gyakran etetem. Hát most hogy az órát nézegetem, ugyanúgy fáj neki, meg még nyűgös is mellette. Legszívesebben mindig cicire tenném mikor sír, mert az megnyugtatja. Mit tegyek??? Melyik jobb, melyik rosszabb?
2011. nov. 26. 14:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass az ösztöneidre!

A hasfájás nem azért van, mert túl gyakran vagy ritkán eszik egy baba, hanem mert még nem elég fejlett a bélrendszere, és így nehezére esik az emésztés. Kb. 3 hónap alatt elmúlik.

Az anyatejet kb. 45-50 perc alatt megemészti.

2011. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt tanácsolta a gyermekorvosunk a hasfájásra. Bevált, 2 nap alatt elmúlt a hasfájása.

Az volt az indok, hogy ha minden síráskor cicire teszem akkor a nem tudja megemészteni az előzőleg szopizott anyatejet, és még arra rá is eszik. Ha 2,5-3 óránként szoptatom csak meg, akkor lesz ideje megemészteni az előző adagot.

2011. nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Akár óránként is mellre teheted, semmi köze ahasfájjáshoz!A túletetés atápszeres babákravonatkozik!


Ha sokatvársz olyan mohóneszik hogy azért nyel annyilevegőt!

Mellesleg a ciczés még fájdalomcsillapító is!Nembiztos hogy eszik lehet csak komfort szopira vágyik, hiszígy lehethozzád a legközelebb!


23 hósnapja szoptató anyuka (és 16 hetespocakos)

2011. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Két gyereket szoptattam igény szerint (a kisebbet még most is, 15 hós) és a harmadikat várom. Egyik gyerekem se volt hasfájós, holott simán előfordult, hogy akár fél óra múlva is újra cicire kéredzkedtek.

A védőnőd hülye (mint sajnos a legtöbb), ne hallgass rá, hasfájás nem attól lesz, hogy igény szerint szopizik. Az anyatejet amúgy nem egészen egy óra alatt nullára megemészti a baba gyomra, szóval már csak ezért is hülyeség éheztetni a picit. Tápis babánál más a helyzet, de az anyatejet hadd kapja, amikor kéri! És az is igaz, amit előttem írt valaki: az anyatej komoly fájdalomcsillapító is!

2011. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2-t szoptattam-szoptatok akár félóránként is ha olyanjuk volt, persze ez ritka, de soha nem fájt ettől a hasuk!

Szopt. tanácsadós oldalon olvastam hogy ez csak egy hiedelem (gyakori etetés-hasfájás), és attól lehet csak ilyen ha sűrűn kapja az előtejet, azaz akkor is váltasz mellet, ha még nem szívta ki rendesen az előzőt.

2011. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Anyatejes babát is lehet túletetni! Ha aranysárga helyett zöldes a kakija akkor az ennek a jele lehet. Nem jó egy hasfájósnak ha tele van a pocija, én minimum két órát vártam vele mindig. Emellett kipróbálhatod az infacolt pl, és ha cicizik, büfiztest meg közben is többször. a tigrispóz is nagyon jó a hasfájós babáknak, amikor az alkarodra fektetve ringatod, valamint torna, és a dm-ben lehet kapni cseresznyemag párnát, amit felmelegítve a hasára tehetsz ez enyhe nyomást gyakorol rá, és ha gyengéden masszírozod vele segít a gázok távozásában.

Én ha nagyon ordított cumi próbáltam addig adni neki, igaz nem szereti még most sem, de akkor azért megnyugtatta.

2011. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19 56: ez a zöldes kaki mint a túletetés jele nem tudom honnan jön, nálunk is volt az egyiknél pár hétig az elején. Mutattam dokinak, védőnőnek, szóra sem méltatták, annyi volt hogy ilyen és kész, szépen fejlődik, alszik sokat, nyugis volt, ne aggódjak.
2011. nov. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szirintem semmiképp ne adj cumit neki!Meg én az infacolt helyett is inkább természetes dolgokkal próbáltam meg orvosolni a problémát!


Először én ittam sima köménymagbőlfőzött teát,ésazneki is segtett (melleslegnekemis, bárnem volt rá szükségem,magyarul nekem rohanni kellett sokszor:) )De utána rájöttem, hogy az aloés activátort lehet használni babáknál is!Mi azthasználtuk, és minden tökéletes lett!9 hós korától megimmunerősítőnek használjuk!De ez csak az én mániám, eza természetesen legalább a gyereknek!

2011. nov. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szoptass csak igénye szerint, ne hagyd sírni! Ha azt gondolod, nem lehet annyira éhes vagy ha túl gyorsan kéredzkedik vissza szopni, akkor ne válts mellet, hanem hagyd ugyanazon a melleden, így nem is fog rengeteget enni (max zsíros tejet), és ha csak cumizni akar, akkor meg nem fogja magát túlenni. Nekem ez bevált.
2011. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 27. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!