Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a jobb a babámnak (nem...

Mi a jobb a babámnak (nem nekem! ), ha igény szerint szoptatok, velem alszik, sokat van a kezemben (hasfájós), vagy pedig ha napirendet próbálok tartani, és hagyom sírni?

Figyelt kérdés
Bevallom, én az előbbi szerint cselekszem, de már teljes káosz van a fejemben, hogy így csak elrontom. 4 hetes a babám.
2008. aug. 12. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg kell találni az összhangot, hogy a babának és neked is jó legyen. Máshogy nem lehet. A szülőség nem azt jelenti, hogy nekünk már sose lehet jó. A babát is meg kell tanítani alkalmazkodni, hiszen a család TAGJA lesz, és nem a család URA.

Most az igény szerinti szoptatást preferálják, és tény, hogy egy idő után beáll itt is egy rend, de én azt tapasztaltam, hogy addig elég nyűgösek a babák, amíg ez be nem áll. Próbálhatsz rá hatni. Te tudod, milyen időt bír ki szopás nélkül, próbálhatod ezt az időt tartani, és ha esetleg korábban sír (sokkal korábban), akkor valahogy máshogy megpróbálni megnyugtatni. De fontos a rugalmasság. A három (vagy két) óra tartása nem azt jelenti, hogy lessük az óra mutatóját, és percre pontosan tartjuk. Az óra inkább csak segít, pl. annak a megítélésében, hogy valóban éhes már a baba, vagy esetleg más a baja.

Hasfájós babát nem hagynék sírni, hiszen baja van, szüksége van a megnyugtatásra. Viszont ha nincs ilyen jellegű baj, és éppen elkezdesz mosogatni, főzni, felmosni, stb., akkor azt fejezd be, akkor is, ha a baba sírni kezd, mert meg kell tanulnia, hogy nem minden percben az van, amit ő akar. Akkor vedd fel, ha végeztél az aktuális teendőddel. Neki is meg kell tanulnia várni.

Én legalább is így csináltam, ki is alakult a napirend hamar, de nem sírós a babám, nyugodt, barátságos, mosolygós kisfiú, már kilenc hónapos és nagyon kicsi kora óta tudja, hogy mi a rend, de azt is, hogy az anyukája mindennél jobban szereti. De eközben én sem adom fel magam teljesen, figyelek arra is, hogy nekem is jó legyen, szóval felvettük egymás ritmusát a kisfiammal.

2008. aug. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem 4 hónapos a kisfiam, én nem értek eggyet az igény szerinti szoptatással, de a 3 órát se várjuk meg, 2-2,5 óránként eszik, sokat van kézben, nem alszik velünk,nekünk igy jó, de te tudod igazán hogy mi jó, szerintem az a jó elv amit egyszer olvastam, nem nekünk kell igazodni a babához hanem a babának kell felvenni a család ritmusát, még mielőtt megkveznétek,nincs elhanyagolva a pici, soha nem hagytuk sirni, és ha szükség volt rá akkor egész nap cipeltem, de meg kell tanulni hogy amilyen családba született, ott mi hogy mükdik, és igenis megtanulja, nem csak kis sirógépek, sokkal több eszük van mint sokan gondolnák, azért mert az igényszerinti szoptatás ma nagyon trendi nem biztos hogy mindenkinek beválik. a kisfiam nem sír , végigalussza az éjszakát, és szépen hízik igy is. egy boldog kisfiu anyukája
2008. aug. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontod el! Főleg nem ilyen kis korban. Ha bírod és Neked nem teher, akkor Neki így a legjobb. Én is így csináltam, igény szerint szoptattam, sokat volt kézben és lassan (tényleg nagyon lassan), de nálunk is kialakult magától egyfajta rendszer. Mostmár lassan 2 éves a fiam és teljesen kiegyensúlyozott, okos kispasi. Nincs elkényeztetve, nem hisztis (csak amennyire ebben a korban minden gyerek az :) ), nem lóg rajtam, másra is rá tudom bízni, eljátszik egyedül is, és még sorolhatnám, mi mindennel ijeszgettek, de nem úgy lett.

Hallgass az ösztöneidre!

2008. aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs az igény szerinti szoptatással.Ha eleget szopik akkor nem éhes csak 2,5-3 óránként.Én nem nézem az órát mégis 2 hetes korától 3 óránként eszik a babóca ha nincs baja.Éjszaka csak egyszer kel fel enni.Igaz 6 hetes és este 120 millit szopik elalvás előtt.Hasfájós babának épp elég hogy fájdalmai vannak,nem kell még magára is hagyni.NYugodtan fogd fel,én is azt teszem és nem mézem a kínlódását a kiságyba.A lényeg szerintem a megfelelő mennyiségű táplálék,akkor ő nagyon hamar beállítja a maga kis napirendjét.Hasfájásra nagyon jó az Espumisan L emulsio,vagy az Infacol.Nekünk sokat segít és imádja a kicsi.
2008. aug. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia szerintem is az elsőt válaszd nekünk is hasfájós volt mindig kézben volt volt olyn hogy egy éjszaka 10-12 alakalommal szoptattam meg, mert csak így nyugodott meg hogy felvettem, amúgy két lányom van mind a kettő velünk alszik a mai napig eggy szobában, nem a mi ágyunkaban hanem külön de ott vananka kiságyak mellettünk szerintem ez igen jó megoldás, amíg rácsos ágyba aludtak mindig levettük a rácsot vagyis soha nem volt rajta és odahúztuka mi ágyunk mellé(soha nem esett le egyik sem az ágyról)
2008. aug. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ahány ház,annyi szokás. én is igény szerint szoptatok és annyi kritikát és dicséretet kaptam,mint soha azelőtt! és rettentően összekavart az elején + elbizonytalanított,pedig addig teljesen úgy éreztem,hogy teljes az összhang a babámmal.idő volt,míg megtettem,de mindenkinek szóltunk,hogy maradjanak csöndben,úgyis mindenki azt javasolja,ami neki bevált - ami lehet,hogy nekünk meg pont nem válik be... hallgass az ösztöneidre,bármelyik úton indulsz el ugyanannyira helyes,amennyire helytelen,csak az a kérdés ki melyik oldalon áll. a lényeg a magabiztosság,hogy megtaláljátok egymást a babóddal és jól érezzétek magatokat - te is,mint anya. úgyhogy fel a fejjel és boldog anyaságot!!!! :))
2008. dec. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!