Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet, hogy egyik naprol...

Hogy lehet, hogy egyik naprol a masikra elapad a tejem?

Figyelt kérdés
8 hetes a babam es eddig szinte alig kellett potolnom. Viszont az utobbi ket napban szinte minden evesnel. Mi tortenhetett ilyen hirtelen?
2011. nov. 26. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődési ugrás. Ne pótold, tedd sűrűbben cicire.
2011. nov. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

még egy: ha pótolod, tényleg el fog apadni.


Ne adj tápszert, ne adj cumisüveget, ne adj pótlást.

2011. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valsz. egyszer sem kellett volna még pótolnod, csak megijedsz ha jön egy fejlődési ugrás. Ilyenkor akár fél-egy óránként etess, és ne lepődj meg ha üresnek tűnik a melled, van abban. Pár nap alatt beállnak a dolgok.

Ha nem hagyod abba a pótlásokat, nem fog nőni a tejed mennyisége, és ki tudja meddig hajlandó megdolgozni a babád a cicivel....

2011. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor hagyjam sírni? Mellbimbóim nem bírják ezt a strapát.
2011. nov. 26. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld csökkenteni a pótlásokat, egyre kevesebbet adj. Biztos lesz sírás, de sajnos a siker titka hogy mennyit van cicin. Ill. azt figyeltem még meg hogy ha nem is bírod hogy sokáig cumizzon, a sűrű rátevés ha csak egy-egy percre is sokat jelent.
2011. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél bimbóvédőt.
2011. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Eddig volt olyan nap, hogy nem kapott pótlást. Ha kapott is, az is csak este vagy éjjel volt és soha nem volt több, mint 70ml. Erre két napja rettenetesen lecsökkent és nem tudom az okát. A melleimet keménynek érzem, úgyhogy lehet, hogy van benne tej, de ha megnyomom vagy elkezdem fejni, akkor nem jön belőle semmi. A baba sem szokott nyelni és egy idő után elkezdi tépni.
2011. nov. 26. 21:00
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Ha éjjel többetszoptatnál,és nme adnál pótlást, akkor sokkal hamarabb leszokhatnátok róla!Mertt azéjjeli mellingerléssel sokkal hamarabb beáll a keresletkínálat!Szóval éjjel több prolaktin termelődik!Szóval szerintem legelőször az éjjeli pótlásokat hagyd el!

És szerintem egy fejlődési ugrást simán túl lehetérni sírás nélkül!

Csak arra figyelj! Akárhányszor mellre teheted (akár fél óránként is)de 3 óránként válts csakmellett!Különbennemszívjakiatápláló tejet,és csakavizeset kapja...Attól még éhesebb és a mmelled sem áll rá a több tejtermelésre...

Szóvalha reggel nyolkor kezded,akkor 11-ig ugyanazt a cicid add oda!Akát 15* is!MAjd 11-től ugyaígy a ásikat!És közben próbáld a szabad levegőn hagyi a ellimbód!Azt is amelyiket nem használjátok éppen,mert a levegő is jó gyógyító!

A lányom decemberben született (2 éve) és én egy rossz pólót cicinél kivágtam,hogy a mellbimbómkilegyen,mert anélkül fáztam!:)

De ezek csak tippek!RemélemNeked is jól jön valamelyik!Hagydela pótlást,mert különbenelapada tejed tényleg!Ha ilyen fejlődési ugrásoknálnempótolnál,hanemmondjuk 2-3 napraegymás mellé költöznétek a babáddal,és egész nap csak cicin lenne, akkor nagyon hamarbeállna!MAjd remélem 3 hós korában neked is bebizonyosodik hogyez ténylegműködik!

Drukkolok!

23 hósnapja szopizó kislány és 16 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit írsz, az alapján nem arról van szó, hogy nincs tejed, hanem nem indul be elég gyorsan a tejleado reflex, a babad pedig türelmetlen lesz mert nem jön neki. Egyik ismerosom babája egy percig szívja a cicit mire beindul a tejleadas, az ő babája turelmesebb:-) De nem szabad így hagyni mert ha nincs kiszivva, tenyleg el fog apadni. Lehet, hogy görcsösen akarod hogy jöjjön és azért nem jön, ez is lehet ennek az oka! Két dolgot tegyél, az egyik az Alfa Alfa D6, ettől könnyen jön a tej. Én nem is szedhettem egy idő utan, mert annyira ömlött a tejem a szájába. Www.homeopatika.hu itt tudsz rendelni, tenyleg nagyon jó! Napi 4*5 golyó szopi elott 15-20 perccel. A Masik a kétfejű mellszivo kölcsönzés, ez szinte "ipari". Pl. Madela is van ilyen. Neten rakeresel és megtalálod, hol lehet bérelni. Nem olcso de nagyon hatásos, egy hét alatt minden bejaratodik vele, ennek az egyik feje kifejezetten a tejleado reflex beindítására van. Ha szeretnél szoptatni, így sikerülni fog de ne adj neki pótlást. 70 ml pótlás az sohasem szükséges, az nagyon kevés, csak az anyukat nyugtatja meg, de felesleges! Nyugodj meg és tedd sokszor cicire ha kell fel ora múlva megint. Nem biztos, hogy éhes, sokszor csak lógni akarnak a cicin, az én kisfiam is ilyen volt, állandóan cicin akart lenni, sokszor nem is szívta, és 40 dekakat hízott hetente. Ne aggódj, vess be mindent és menni fog! A tej egyébként több hét alatt apad csak el nálad nem ez a helyzet! Jó babazast és sikeres szoptatast!:-)
2011. nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!