Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoptassak ilyen esetben?

Hogy szoptassak ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Kicsit béna vagyok, ezért kérem a tanácsotokat. 2 éve született a kisfiam. A mellem nem durrant be, nem keményedett meg, nem éreztem semmi változást, ami arra utalt volna, hogy van tejem. A kisfiam egy szopinál csak 20 milit tudott kiszívni. Bimbóvédőt használtam, mert nem volt mellbimbóm. Ellenben néha elöntött a tej csak úgy magától, de ha fejni kezdtem, megint nem jött semmi. Ittam szoptatós teát, szedtem tejcsináló bogyót. Semmi haszna nem volt. 5 hétig szoptattam, mindíg pótlással.


Pár hét múlva újra szülök. Mit tegyek, hogy elkerüljem a kudarcot, ha ismét ilyen eset áll majd fenn? Tudtok tanácsot adni?

Most vettem új kézi mellszívót, remélem, hasznomra válik majd.



2011. dec. 3. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Először is ne idegeskedj rajta.Nem mindig érezni,hogy gyűlik a tej a mellben.És ne méregesd a gyerkőcöt csak egy héten egyszer.Bőven elég.Én az igény szerinti szoptatás híve vagyok nálunk ez nagyon bevállt.Eleinte kevés volt a tejem és ahogy nőtt a picur annál több tejcsi termelődött.Volt olyan hónapunk is amikor 1,5 kg-ot hízott.Pedig az első gyermekemet én sem tudtam szoptatni,akkor még tapasztalatlan voltam.Fejés?hát én nem fejtem.Soha.Most 1 éves a gyerkőcöm és még mindig van tejem,bár a fiam már 3 hónapja nem szopik sajna:(

2011. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnos nekem ez sem segít. Igény szerint szoptattam az elején, csodálkoztam, hogy aluszékony volt. Persze, hogy az volt, mikor alig kapott tejet (bár az alapján, hogy ömlött belőlem a tej, mindenki azt mondta, hogy elég van) és ez soha nem derült volna ki, ha nem kezdem el mérni 2-3 napon keresztül minden szoptatás előtt és után. Leesett a vércukorszintje, talán még kómába is esett volna, ha nem veszem észre, hogy nem eszik. MIkor szopott, nem éreztem, hogy jön a tej.
2011. dec. 3. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az aluszékonyság attól is lehetett, hogy besárgult, és ehetett a miatt is kevesebbet! Mivel pótlást is kapott, ezért lehet, hogy amiatt nem akart szopizni! Nekem sok tejem van, de ha fejek akkor sem tudok többet lefejni, mint 30 mili... Van ilyen! Szóval, én sárgaságra tippelnék, főleg, ha ennyire fojt a tejed. A mostani babánál próbálj erre figyelni! Sok sikert!
2011. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

A melled mérete változott a terhesség alatt?

Amikor szoptattál, azon kívül, hogy nem érezted, hogy szív a baba, a nyelését sem láttad-hallottad?

Ha ezek nem voltak meg vagy csak minimálisan, akkor lehet, hogy érdemes lenne megnézetned a melleidet, van-e elég tejmirigyed. Illetve mindezt elmondani egy szopis tanácsadónak, aki meg tudja állpítani, nincs-e a mirigyekben pl. alulműködés.

Mindez nem ijesztgetés, de időnként megesik, hogy ilyen anatómiai probléma van a háttérben. Ettől függetlenül az igény szerinti szoptatás nagyon fontos, minden "szabályával": a baba sokszor és sokáig legyen mellen, jól kerüljön mellre, igyál és pihenj eleget stb. A bimbóvédőt pedig hanyagolni kellene, legalábbis magadtól és rögtön az elején, mert az pont nehezítheti a hatékony szopást, ha a baba nem elég ügyes hozzá!

2011. dec. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kedves xStefix

NEm láttam, nem éreztem, ahogy szív és ahogy nyel. Az első napokban szinte csak és kizárólag mellen volt, mégsem használt. 5 hetes terhesen voltam mellultrahangon egy jó dokinál, elmondtam neki a problémát, nem tudott rá mit mondani (igazából már nem emlékszem, megnézte-e a tejmirigyeket, de mintha rémlene, hogy igen).

Bimbóvédőt muszáj használjak, mert egyáltalán nincs mellbimbóm, nem tudok nélküle szoptatni.

Mindenhol falakba ütközöm, igazából magam sme tudom, mit tehetnék még.

2011. dec. 9. 14:45
 6/7 A kérdező kommentje:
ja, és a mellem állaga semmit sem változott, talán picivel nagyobb lett szülés óta, de ez a terhesség "mellékhatása" lehet, nem a szoptatásé, legalábbis nem érzem úgy, hogy a szoptatáshoz bármi köze lenne
2011. dec. 9. 14:47
 7/7 xStefix ***** válasza:
Akkor mindenképp azt javasolnám, hogy mutasd meg magad egy szaktanácsadónak (IBCLC) is, ha lehetőséged van rá. Ők pontosan tudják, miket kell (még) kérdezni és vizsgálni ahhoz, hogy kiderüljön, mi lehet a háttérben.
2011. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!