Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Piros foltok vannak a mellemen...

Piros foltok vannak a mellemen és fáj is az a rész, ez mellgyulladás lehet?

Figyelt kérdés
Este nagyon bealudt a babám, meg én is, sokáig nem szopizott, reggelre nagyon bedurrantak a cicijeim. Azóta piros és fáj. Mit tehetek, hogy elmúljon?

2011. dec. 4. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
melegítőpárnát lehet kapni gyógyszertárban, és azt tettem rá egész éjjel. Nem tudtam fejni, a baba sem szopta ki jó, a meleg meg fellazította.
2011. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meleg vízzel zuhanyozd át, hogy föllazuljon, szoptasd meg a babádat, majd teljesen fejd ki a melledet. Fejés közben állj meg többször és masszírozd át körkörös mozdulatokkal a melledet. Ezt minden szoptatásnál, amíg el nem múlik. Ha két szoptatás között érzed, hogy kezdd megtelni, fejj ki belőle, hogy a szövetek föllazuljanak. Szorítok neked, hogy elmúljon.
2011. dec. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szoptass igény szerint ,és fejj mindig utána. Ha érzed, hogy folyik, és feszül, de a babád alszik, akkor is fejd le. Melegítőpárna is jó.
2011. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszokat még kiegészíteném azzal, hogy úgy szoptass, hogy a baba álla a csomó felé nézzen. Elég muris pozíciók is születhetnek, de a lényeg, hogy minél jobban ürüljön a melled. Hőemelkedéssel és lázzal is lehet szoptatni (persze ha bírod), de nyugodtan bevehetsz ilyenkor egy-két szem lázcsillapítót is.
2011. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

igen, ez a gyulladás kezdete! sok mindennel segíthetsz rajta, fontos, hogy elmúlaszd, mert nagyon bedurvul különben!


- szopi előtt langyos vizes zuhany, enyhe masszírozás (inkább lefelé simogatásnak nevezném)

-szopi úgy legyen, hogy a csomó felé essen az álla

-problémás mellel kezdd 1 napig

-szopi után próbáld kifejni a maradékot 1-2x (az előtt is lehet langyos zuhanyt venni)

-szopik közt ha feszül, éget, akkor jéggel hűsítsd 1 percig (tovább ne, nehogy apadjon tőle a tejed)


-aztán sok pihenés

-sok folyadék!

2011. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megfogadtam a tanácsokat, már javul a helyzet! Köszi
2011. dec. 5. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!