Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg "rosszabb" lesz a tej...

Tényleg "rosszabb" lesz a tej 6-8 hónap után?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert sokszor hallottam azt, hogy ilyenkor már "nem olyan az anyatej minősége" és hogy ezért kell egyre inkább hozzátáplálni a babát és szépen lassan elválasztani. Hogy innentől "csak" pszichés igényeket elégít ki a szoptatás. Nekem ez azért furcsa, mert ha 1 éves kisfiam jól teleszopizza magát például reggel, akkor utána órákig nem éhes. Ugyanez a helyzet délután is. Szóval én nem érzem, hogy gond lenne a tej minőségével.
2011. dec. 7. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából 6 hónapos kortól kell a hozzátáplálást elkezdeni, de a tej a 9. hónaptól kezd hígulni. De attól még kaphatja a gyermek, mert így is fehérjedús, az antianyagokról nem is beszélve. A gyermek tudja, hogy mi a jó neki, ő még nem olvasott szakirodalmat. Ha jóllakik vele, akkor örülj neki, addig biztos, hogy egészséges reggelit kapott. Egyébként az én gyermekeimnek is voltak napjai még 1 évesen is, amikor nem kellett más, emiatt nem kell aggódni, majd holnap bepótolja.

Mondjuk én attól kapok hülyét, hogy egyesek már fél évesen leszoktatják, mert az anyatej már nem elég tápláló, aztán veszik 2 éves korig a tápszert. Ennek semmi értelme.

2011. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Hát igen.Én már gyermekorvos szájából is hallottam,hogy 1 éves kor után már az anyatej olyan,mint a víz.Ezt cáfolnám,ugyanis kisfiam 16 hónapos,még mindig javában szopizik és anyatejleadó is vagyok (vagyis most már lassan csak voltam,mivel ebben a hónapban befejezem)és elejétől kezdve fejek is a szoptatás mellet,úgyhogy van egy kis rálátásom a dologra.Az biztos,hogy az összetétele változik,de tuti nem a vízzel egyenlő.Beleöntöm egy 250 ml-s edénybe a tejet és reggelre még mindig vagy 40 ml vastagon áll rajta a zsír...

Az én kisfiam is pont úgy van,mint a tiéd,hogy a reggeli szopi után csak később tud enni és kevesebbet is eszik napi szinten,mint nem szopizó kortársai,mivel azért ő anyatejezik is rendesen és emellett olyan kis husi,hogy majd ki csattan.

Na kb. ennyit arról,hogy mennyit ér az anyatej és az immunanyagokról még nem is beszéltünk.

2011. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:
Csatlakozom. :)
2011. dec. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!