Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatni akarok, csakhogy...

Szoptatni akarok, csakhogy apad a tejem. Hogyan tudnám visszahozni?

Figyelt kérdés
Egy hete még 180 ml-t fejtem fél mellemből most meg ha 20 sikerül akkor már sokat mondok. Még a lefagyasztott Tejcsimmel próbálom pótólni. 1 hete nagy stressz ért, de azóta már nyugodtabb vagyok vissza tudom még hozni. Nagyon megrázna ha tápszeres lenne ezek után, mert nem akarok becsődölni mint anya. 4 hónapos lesz pár nap múlva a bébim. Nagyon megrázó ez számomra mert eddig rengeteg tejem volt így van még 6-7 liter tartalékom. Urtica-t szedem és karamalz malátát is iszom. Mit tehetek még.
2009. máj. 17. 06:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Három gyereket neveltem,és van már 6 unokám.Mindegyik egészséges,és nem a most divatos módszer szerint etettem őket.Ha nem is fogadod meg a tanácsomat azért elmondom.

Legfontosabb,hogy próbálj megnyugodni,mert az idegesség nem csak a tejtermelésre van hatással,hanem a baba is nyugtalanabb lesz,megérzi az idegességed.

Igyál tejet,vagy a Herbáriában kapható gyógyteát,van akinek használt a rántott leves,és természetesen fejd le,amennyit tudsz.De a sikert nem lehet garantálni.

Mivel 4 hós a baba,ne tápszert adj neki pótlásként,hanem gyümölcsöt,főzelékeket,és mellette szopit.

Az sem ártana,ha nem csak barátnőket kérdeznél meg,hanem az idősebb,tapasztalt anyukákat is.Azután dönts,hogy melyik tanács számodra elfogadható.Az orvos és a védőnő is tud tanácsot adni.

2009. máj. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és meg is fogadom csak a mellétáplálás mint a főzelék is idő mire eljutunk odáig. Most állt szándékomban a gyümölcsöket elkezdeni. Én mindenesetre szoptatni szeretnék még hosszú hónapokig és persze ki szeret idegeskedni. Most a cél hogy újra visszahozzam a tejtermelést, a tejcsikét. Ja és a tápszerhez a legvégső esetben akartam nyúlni. Kérdeztem szakembert is, de nekem tapasztalatokra is szükségem lenne.
2009. máj. 17. 06:45
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Én hiába pihentem, nyugtatgattam magam, gyakran tettem mellre a babát stb. nem használt, pedig nagyon akartam. Szóval a mostanában divatos nézetek nálam mind megbuktak. Ittam az előírt adagolásnak megfelelően a Laktoherb teát és szedtem az urtica urens 5ch-t. Így kb 3 nap alatt visszajött.
2009. máj. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
A szaporító fejést javaslom,ez azt jelenti,hogy egyik melled fejed mondjuk 10 percig(vagy amíg jön belőle),utána másik mellet. Aztán kezded elölről.úgy értem,ne várj semennyit,felváltva fejd,egyre rövidebb ideig,pl először 10 percig,aztán 8 aztán 6,stb.Na én nem néztem az órát,addig fejtem,míg jött belőle,akár 2 csepp is,és kb 20-25 percig fejegettem felváltva.És közben mindegyik fejés előtt megmasszíroztam a ciciket!Ezzel,és a fejéssel stimulálod a tejmirigyeket,az agyad azt az üzenetet fogja kapni,hogy még több kell.Kisfiam 9 hónapos volt,mikor már nem volt hajlandó ciczni,mert szinte semmi nem termelődött.(24 óra alatt 30 ml,két mellből).Mondjuk addigra őt már hozzátápláltam,de újra elkezdtem fejni,és 13 hónapos koráig fejtem!egy éjszaka alatt volt hogy 180-at kifejtem két mellből.Nyugi,a tej teljes elapadásához 40 nap kell!!!( 2 hónapja nem fejtem,de egy hónapja megnyomtam,pár csepp volt még!ugye hihetetlen?Nem fog elapadni,sikerülni fog,ha nincs semmi egyéb hormonális problémád!Gondolom ez kiderült volna eddig:)Kitartás,drukkolok neked!Kicsit időigényes meló...tudom,de ha bízol magadban meg tudod csinálni.A hozzátáplálással a te esetedben pontosan az a baj amit írtál,hogy hiába adhatsz neki ezt-azt,időbe telik mire egy szoptatást ki tudsz váltani gyümölccsel,főzelékkel.Ha nagyon kevés,és éhes a baba,esetleg egy-két alkalommal adhatsz neki tápszert,mint átmeneti segítség tudom hogy nem akarod,(én sem adtam neki)nem is erre buzdítalak,de ha nem csinálsz rendszert belőle,és fejsz folyamatosan,hidd el visszajön a tejed!Esetleg másik éppen bőtejű anyuka tejcsije?csak pár alkalommal amíg nem indul be a kívánt mennyiség.SOK SIKERT!!KITARTÁS:):)
2009. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
előző hozzászóló vagyok,a 180 ml-t úgy értettem hogy annyi termelődött reggelre,nem egész éjjel fejtem annyit:)bocs
2009. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

még mindig az előző hozzászóló

annyit még,hogy rendszeres időközönként fejtem,tehát 3 óránként.Ha több időt kihagysz,értelemszerűen kevesebb lesz.A fejést egyébként úgy javaslom mivel még csak 4 hós a babád,hogy szopizás után.ne helyette,mert akkor hozzászokik az üveghez amiből igen könynen jön,és nem fog küzdeni a ciciért,aztán fejhetsz hónapokig:)így neked nem kell 25 percig nyüstülnöd,de mindenképp felváltva többször fejj,és masszírozz.Sokszor azért apad a tej,mert a baba nem szívja ki a végét.Ha más nagyon fehér,sűrű tejet fejsz ez az utótej,igazából attól hízik a baba.Én sem hittem el,míg nem láttam,de a tej tényleg 3 részből áll!először a nagyon híg,szinte átlátszó(sokanerre mondják tévesen hogy vizes),ez oltja a baba szomját.A középső tápanyagban gazdag,és a hátsó tej,ami zsírban dús,sűrű,fehér.Ez már nem olyan sok.Ezt a hátsó tejet mindenképp fejd ki.Remélem nem zavartalak össze!!

2009. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
egyébként attól hogy a babád megkapja a pótlást alkalmanként üvegből,nem feltételen adja fel a cicizést.Szoptatás előtt kellene nekiadni a pótlást,mert utána még éhes marad és biztos küzd,ha jön ciciből.Nálam nem volt mi jöjjön,de most nem ez a lényeg.Ne emészd magad,gondolj arra hoyg sikerülni fog!)még mindig az előző voltam..)
2009. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
és nekem semmi serkentő nem jött be,se tea,se homeo bogyó,stb.A nyerő az volt ha sokszor ürült a mell,és fontos hoyg a hátsó tej is kiürüljön.tény hogy vannak dolgok amik jó hatással vannak a tej kiürülésre,termelődésre,de hiába eszel ezt-azt ha nincs az inger!Szülés után 4 napig csak ittam,szinte csak vizet,meg infúziót kaptam,és attól függetlenül is fejésre+szopira beindult a tej.Ebből látszik,hogy szinte mindegy milyen "serkentőket eszel-iszol",természetesen több tápanyagra van az embernek szüksége ilyenkor,Sok folyadékra,hiszen a tej is folyadék és az távozik is,tehát pótolni kell,a sok leves pl biztos nem árt:)jön a nyár,nagyon nem is kíván az ember mást.Persze ha úgy látod,kipróbálhatsz ezt-azt,amit hallasz és jónak gondolsz,hátha bejön neked.
2009. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
urtica urens, tea, nyugalom , fejés, teljesen mindegy hogy mennyit fejsz ki a lényeg az inger, és a legfontosabb, hogy pótlás helyett, a babát tedd cicire. Ha kell óránként ha kell félóránként. Ő a leghatékonyabb!!! Kb 2 nap alatt visszaállhat igy a tejtermelés. Mi is elkezdtük 6 hósan a hozzátáplálást, és kevesebb lett a tejem. Tegnap cicire tettem óránként és ma újra van tejem rendesen.
2009. máj. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon hasznosak voltak! Folyton fejtem és szedtem az urtica-t. Mellette persze szoptattam két mellből még az első két napon viszont mostmár elég egy mell egy szopihoz. Több van mint valaha nem kapott tápszet egyszer sem csak anyatejet ami a fagyóban várta hogy elfogyassza manó. Már azóta 2 zacsival tudtam elrakni. pussz nektek.

2009. máj. 22. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!