Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyáron a nagy hőségben,...

Nyáron a nagy hőségben, elegendő az anyatej, szomjúság ellen? 3 hetes kisbabának? Ha nem, akkor teán kívül, mivel lehet még itatni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Ha igény szerint szoptatod, akkor elég neki az anyatej, teljesen fölösleges mással itatni.

2009. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, én nem adtam vizet. Kisfiam 5 hónapos, még ő is kizárólag anyatejet kapott eddig, pedig az elmúlt napokban is nagyon meleg volt. Az előtej oltja a szomját.
2009. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Babavizzel forraltvizzel lehet még itatni,de elegendö lesz neki az anyatej
2009. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

babavízzel. biztos hallottál már a Jana babavízről,forralás nélkül adható.

csak arra ügyelj,hogy olyan cumiból kapja,ami hasonlít a cicire.nehogy megzavarja a szopizásban

2009. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

A legbjobb ha vízzel! Teánál a víz sokkal jobb! De pár korty elég neki, illetve amennyit kér!

De amúgy tényleg azt szokták mondani, javasolni hogy anyatejes babának nem kell víz pluszba!

De ha adsz neki olyan nagy melegben, kiskanállal, vagy pohárból nem lesz semmi baja! De vizet, forralt vizet vagy babavizet leginkább!

2009. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
En szoktam adni neki. Mindig nagyon szomjas. Ha nem lenne szomjas, nem inna, biztos. Meg ha kint vagyunk akor nem szoptatom meg, de ha bent vagyunk akor is szokott szomjas lenni.
2009. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Én nem értem miért tüntetik fel mumusnak a plusz folyadékot. A kisfiam 4 hónapos, 2 hónapos kora óta kap teát (csipkebogyót nagyon pici cukorral) és nagyon szereti. A szopizása egyáltalán nem változott, van hogy 1 kg is hízik egy hónap alatt. Amúgy meg ki kell tapasztalni melyik babának mi a jó. Minden nap frisset főzök, és sokszor séta után olyan szomjas jól esik neki.

Érdekes régen kötelező volt teáztatni a piciket most meg annyira tiltott dolog.

Ha úgy látod szerintem kínáld meg ha kell neki elfogadja ha nem akkor úgy sem iszik.

2009. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Tavaly mikor ennyi idős volt a fiam én sem adtam neki +folyadékot,igaz hogy a nagy melegben többször szopizott,de elég volt neki.Én is próbáltam a vizet,de nem nagyon kellett neki.
2009. máj. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Azért állítják be mumusnak a plusz folyadékot, pláne a cukros teát, mert egy fél éves babának is igen pici a gyomra, hát még egy pár hetesnek. Ha a pici pocakot teával, vízzel, akármivel tölti meg anyatej helyett, akkor csökkenhet az étvágya, kevesebbet szopizhat és így csak az előtejhez fog hozzájutni, ami következtében nem fog úgy gyarapodni, ahogy kéne. A kevesebb szopizással pedig csökkenhet az anyatej. Ha meg ráadásul cumisüvegből adják neki, akkor még a cumizavar is kialakulhat.

Persze ez sem törvényszerű, de ha épp abba tartozik a babád, akkor küzdhetsz utána.

A nagy hőségben én rengetegszer tettem cicire, naponta többször letusoltunk, nem kellett neki plusz folyadék.

2009. máj. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó válaszolónak bocsi de nincs igaza.Kisfiam 3,5 hónapos kora óta iszik teát,mert kell Neki,és a cumisüvegből issza meg és semmit nem változott a cici szopizásnál,ugyanúgy szopik fél évesen is.Havonta 1 kg-t hízott most állt meg kicsit,8,8 Kg,nagyon szép kiegyensúlyozott Baba!Igen régen sok mindent megengedtek,most meg?Én 4 hónapos koromtól pl tejet iszom :) A másik pedig,hogy Baba válogatja,mert nem egyformák a gyerekek.De folyadék az mindenképp kell!
2009. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!