Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes kisbabának elég az...

2 hetes kisbabának elég az anyatej, nem kell neki egyéb folyadék?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha elmegyünk valahova nem kell neki egy kis tea vagy víz, ha éppen egy kicsit szopizni akar? Az én babám nyugtatónak is cicit akar, ha viszont épp orvosnál vagyunk, vagy az utcán ott nem tudom megszopiztatni. Olyankor jól jöhet egy kis cumisüvegben az ital? Előre is köszönöm a válaszokat!
2008. máj. 4. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Az anyatej bőven elég neki.ne adj neki még teákat.akkor szoktak teáztatni, ha nagyon-nagyon meleg van.
2008. máj. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Néha lehet neki adni. Semmi baja nem lesz tőle. Én is adtam a fiaimnak. De csak vizet.
2008. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én akkor is adtam a fiamnak teát, amikor még szoptattam. Pont az ilyen esetekre vittem magammal cumisüvegben a teát, orvosnál, vagy ha boltba mentünk, sokszor jól jött. Meg volt olyan párszor, hogy nem akart szopizni, és nem is volt még itt az ideje, de láttam, hogy be van süppedve a kutacsa, akkor mindig megitattam, nem lett tőle semmi baja.
2008. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Szüksége van-e a szoptatott babának vízre, teára?

Megérkezett a meleg, nyári idő. Ilyenkor az ember óhatatlanul elbizonytalanodik, nincs-e szüksége a babájának külön folyadékpótlásra az anyatej mellett.


Az első fél évben egyértelműen nem a válasz. Az igény szerint szoptatott babáknak az anyatejen kívül nincs szükségük más folyadékra még kánikula idején sem. Az anyatej 87%-a víz, tehát fedezi a baba folyadékigényét is. A szoptatás elején ún. elsőtej termelődik, ami vizesebb, kevésbé zsírdús, szomjoltásra kiváló. Amikor a babák szomjasak, akkor csak pár percig fognak szopizni, hogy ezzel az elsőtejjel oltsák szomjukat. Úgyhogy nagy melegben a babák általában nagyon gyakran kérik mellre magukat, de csak kevés ideig szopiznak egy-egy alkalommal. Ha úgy látjuk, hogy babánk kevesebbet pisil a szokottnál, vizelete koncentrált, akkor nyugodtan megkínálhatjuk őt szopival akár óránként is.

A tea, víz adása több szempontból is gondot okozhat. Egyrészt a cumisüveg használata cumizavar kialakulásához vezethet az eltérő szopizási technika miatt, másrészt a tea, víz, lemossa a bélfalról az anyatejes védőbevonatot, harmadrészt pedig az egyéb folyadék adásával megzavarjuk a kereslet-kínálat folyamatot, amelyen a tejtermelés alapszik.

A második fél évben, a hozzátáplálás megkezdése után megkínálhatjuk babánkat forralt-lehűtött csapvízzel, ha úgy gondoljuk, hogy szomjas. De ne essünk kétségbe, ha nem fogadná el: a gyakori szopizás az idősebb baba folyadékszükésgletét is ugyanúgy képes fedezni még kánikulai meleg idején is.

2008. máj. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én másoltam be ezt a cikket. Engem emiatt nem érdekel hol vagyunk, megszoptatom. Na nem a közért közepén, de nem érdekel ki néz.
2008. máj. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Szia.Az én lányom 9 hónapos koráig nem ivott semmit, a cicin kívül.Pedig volt egy nyár is közte, de hiába próbáltam neki adni, inkább a tejcsi kellett csak.Próbáltam teát, vizet mikor már nagyobb volt kubu, meg mindenféle gyümölcslé, de fölösleges volt.Az anyatej bőven elég.
2008. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A védőnőm amikor megkérdeztem hogy kell-e (az anyósom nyaggatott,hogy teáztassam két-három hetes korától, de akkor tél volt) azt mondta, csak nyáron ill. tavasszal nagy melegben kell tejcsi mellett teáztatni, vizet itatni vele, a kicsi fiam egy hét múlva lesz hat hós és amióta gyümit ill. főzeléket eszik kéri az innivalót, amíg csak szopizott, nem kérte, de cumisüvegben vihetsz magaddal anyatejet is vihetsz magaddal ha tudsz fejni.
2008. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!