Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4,5 hós lányom még ma is két...

4,5 hós lányom még ma is két ill két és fél óránként szopizik. Ez elfogadható vagy kóros? :D

Figyelt kérdés
Bár nem túl sok a tejcsim, de nem is éhezik. 8,5 kilós most. Lehet, hogy ettől a túl gyakori szopizástól piros, hámlik és viszket a cicim bimbója és udvara?
2009. máj. 22. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A súlya igazán szuper egy 4.5 hós babához, szintén anyatejes fiam 9 hónaposan volt ennyi (3280 grammal született). Szerintem semmiképpen nem kóros a 2-2.5 óránkénti szopizás, ha neki erre van igénye, és nincs ettől baja (pl. nem hasfájós). A fiam volt, hogy óránként akart enni annak idején. Amikor elkezdtem hozzátáplálni, beálltak az étkezések egy rendszeres ütemre, és jelentősen csökkentek a szopizások.

Nekem nem volt attól sem baja a mellemnek, hogy gyakran szoptattam, szerintem azt mutasd meg a védőnődnek/dokinak, egy sima krémmel valószínűleg megoldható a dolog.

Boldog babázást!

2009. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sűrű a kétóránkénti etetés ebben a korban. Kórosnak nem nevezném, de akkor Te szinte egész nap megállás nélkül szoptatsz. Az én kislányom 2 hónapos múlt, 3,5 4 óránként eszik, a súlya szépen gyarapodik.
2009. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom csak 2,5 hós, de ő sem eszik ilyen sűrűn. 3-4 óránkét kér cicit, persze van hogy két óra múlva és akkor is adok neki, de nem az a jellemző.

Persze lehet a tied sokszor szeret keveset enni.

2009. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálja most, mert nagyon meleg van, és szomjas. Szerintem ne zavarjon. A melledet meg mutasd meg orvosnak, mert lehet, hogy valami bőrgombád vagy ilyesmi alakult ki. Én is szoptattam fél évig 2-2,5 óránként és nem volt semmi baj. A tejet másfél óra alatt megemészti, tehát lehet már éhes is, akár.
2009. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is így vot, nem votm egy tejcárda sajnos, fejni szinte alig tudtam . majd a 3.hótól csak az egyik cicit vot hajlandó elfogadni. Igy mi bizony 6 hónapos koráig is 2,5 óránként ciciztünk...Mit ne mondjak, idegölő volt:)

Főleg mikor vot iyen fejlődési ugrása 3 meg 6 hósan is és akkor meg napokig 2 óránként evett éjjel is...azt hittem sose lesz vége:)

Dokinő meg a védőnő már tápszert akart adni hogy biztos nem elég neki az anyatej meg hogy még 5 hósan se aludta át az éjszakát, biztos éhes.

Nekem is több tejem lenne, ha éjjel egybe aludnék 6-7 órát.

De azért mi kitartottunk és nem kapott tápszert:)

Amúgy meg 3400al született, 4 hónaposan volt 6 kiló szóval nem éhezett:)

Bár mikor jött a hozzátápi akkor ő is lelassult inkább hosszra nőtt sokat 1 évesen 8,5 kiló és 83 cm volt.

na de elkanyarodtam, bocsi:)

Ha csak szoptatni akarod akkor nem tudsz mit tenni, mert neki ez az igénye:)

2009. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!