Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes babám anyatejes, de a...

5 hetes babám anyatejes, de a nyelvén mindig fehér folt van és a szája is savanyú szagú? Gyerekorvos azt mondta, h a tejtől fehér a nyelve, nem szájpenész.

Figyelt kérdés
Lehet h nem meri kibukni a tejet? Másnak is volt hasonló tapasztalata? Miért fehér a nyelve egész nap?
2009. máj. 22. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínüleg szájpenésze van, mutasd meg a dokinak v a védőnőnek.Ebben a korban előfordulhat.
2009. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az én babómnak is mindig fehér a nyelve és a szájpadlása, de a dokinéni azt mondta nekünk is, hogy nem kell aggódni, nem szájpenész, hanem a tejtől van
2009. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kislányomnak is fehér pedig már 4 hónapos és azt mondta a dr-néni hogy a tejtől van.
2009. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És nektek is savanyú szagú a szája? Arra gondolok h lehet nem meri kiköpni amit visszabukik? Néha észreveszem, h tartogatja a szájában a tejcsit.
2009. máj. 22. 21:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem nem arról van szó, hogy nem meri kiköpni. Kiköpné, ha akarná, hidd el (pl a keserű gyógyszert csak úgy köpik kifelé!). Az én babám is mindig visszanyelte ha bukott, persze ha sokat, akkor kifolyt magától..

Ha a tejtől fehér a nyelve, akkor azt le tudod törölni egy kis gézzel (ujjra csavarva), a szájpenészt viszont nem.

És az én babám lehellete olyan illatú - nekem tetszik :) - mint a túró, tehát savanykás :))

2009. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én babámnak is fehér a nyelve, valaki azt mondja szájpenész valaki meg azt hogy a tejtől van, de én nem érzem savanyúnak a leheletét. De a biztonság kedvéért minden nap minimum 2-szer letörlöm rózsamézes gézzel a kis nyelvét(szájpenészre való).

Üdv 3 hós anyuka

2009. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is tetszik igy is a lehellete, csak aggódtam, h nem valami baj-e. De most megnyugodtam kicsit. Én nem szoktam neki letörölni, eddig nem mondta se a védőnő se a drnéni, h le kell törölni. Vagy mégis?
2009. máj. 23. 23:42
 8/8 anonim ***** válasza:
nem kell letörölni, csak ha szájpenész lenne akkor írna fel a doki törölgetésre oldatot
2009. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!