Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babám 3hetes és 5napos.3350g...

A babám 3hetes és 5napos.3350g-al született,3180-al hoztuk haza.1hétig hízott amennyit kell, aztán lefogyot 3140-re. Most kórházban van. Egyenlőre tápszerezik. Van hasonló tapasztalat? Mi lesz most velünk? Nagyon aggódom a picimért!

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 20:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Sajnos érdemben nem tudok rá válaszolni, de nagyon sajnálom! Biztos minden rendben lesz! Drukkolok, és kitartást!
2012. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 alaszka ***** válasza:
Miért van kórházban??
2012. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem miért van kórházban? Akárhogy is, tápszerezni te is tudod otthon, vagy akár szoptatni, de ha az nem megy, anyatejet kaphat még a leadóktól. Szerintem nagyon nagy szüksége lenne most rád!!!!
2012. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a fontos, hogy légy mellette:)! Akármit is mondanak, a kiskorú beteg törvényben foglalt joga, hogy a szülője 0- 24- ben mellette legyen. Kérd ki, próbáljatok szopizni minél többet akkor is ha esetleg kevés a tejed(és fejj, hogy fenntartsd a tejtermelést). Ha inkubátorban van, akkor is nyúlj be hozzá, érintsd(nem csak lelkileg, hanem élettanilag is nagyon fontos a testi kapcsolat.

A lefejt tejet, ha lehetséáges(akár erőszakos is lehetsz, néha sajnos kell), kérd, hogy adják neki, vagy Te add neki ha nem megy még a szopi.

2012. jan. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Azért került be mert fogyott. A kórházban volt vérvétel tőle és tőlem is, de nem tudják még, hogy mitől fogyott. Lehet kevés a tej, lehet nincs elég tápanyag benne, vagy terhesség alatti fertőzés.
2012. jan. 7. 09:56
 6/21 anonim ***** válasza:
fiam 4hetes 4300 született.4070 jöttünk haza.az első héten nem hízott másodikon lement 4050utána héten 4000g lett.mind e melett nyugodt baba volt.nekem gyerekorvos tápszert írt pótlásnak.most 1 hét alatt .150g hizott.születési súlyát még nem nyerte vissza.de mivel nagy baba volt nehezebben indul be.én mindenkép befeküdnék vele.szerintem minden kh-ban van rá legetőség.kitartás!
2012. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Először is nyugalom!!

A tápszer nem méreg. Nem kampányolok mellette, de sokan felnőttek már így és teljesen egészséges, okos emberek.

Mindamellett az anyatej a legjobb tápláléka. Ha 20-30 ml is van a cicidben, nem reménytelen az ügy. Ha nem tud szopizni, akkor lefejheted, beviheted és kérheted hogy Te vagy a nővérke adja oda. (Inkább Te , ha engedik). Minden cseppje aranyat ér.

De lehet hogy nem is a tejeddel van a baj, akkor meg mindenképp fent kell tartani a tejtermelést fejéssel majd szopival.

Akárhogy is, próbálj kicsit megnyugodni, -ha nehéz is-fog a kicsid hízni. Megírod majd a fejleményeket?

2012. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Jobbulást a kicsinek! Szerintem is fejj amennyit tudsz,ebben az esetben akár elekrtomossal...
2012. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Az én babám a kórházban szépen hízott,volt tejem,de amikor hazajöttünk egy héten keresztül fogyott,nagyon lecsökkent a tejem mennyisége,majd írt fel neki a doki tápszert,azóta szépen hízik (persze a szoptatást nem hagytam abba).
2012. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ott vagyok vele, amennyit csak lehet, ezzel nincs gond. Eddig 2óránként evett cicből (ezt javasolta a védőnő) de nem volt nyugodt baba. Azóta is 2óránként fejek. Kb 40 jön a két ciciből, ami neki már kevés, de mindenképp szeretném, hogy legalább azt a kicsit megkapja. De még mindig nem engedik, hogy szoptassam, hiába szóltam. Talán holnap már engedik. Holnap (hétfőn) derül ki, hogy mi volt a labor eredménye. Tegnap már 60at (tápit) adtak neki 3óránként. Az a legrosszabb, hogy nem tudom, egyáltalán szoptathatom e még valaha. Nagyon várom a holnapot!
2012. jan. 8. 09:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!