Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi tevo legyek? Szoptathatok...

Mi tevo legyek? Szoptathatok tovabb? ket honapos mult a kisfiam. Miutan megtortent ferjemmel az elso sex, elkaphattam valami fertozest, mert amikor pisiltam nagyon fajt es kicsit rozsaszines is volt.

Figyelt kérdés
most valamivel javult, de a torkom is elkezdett fajni. Utanaolvastam es lattam hogy elkepzelheto streptrococcus bacteria, mivel a torokfajas egyik tunete. De most hogy tobb cikket is lattam eszrevettem, hogy ez a bakteria viszont nagyon veszelyes /halalos a kisbabara... nagyon megijedtem.. kulfoldon elek,hamarosan elmegyek orvoshoz, de addig is szoptassak tovabb? elkaphatja a baba anyatejen keresztul????
2012. jan. 10. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaphatja el, sőt ami ellenanyagot termel a szervezeted, az valamilyen szinten őt is védi. Ezenkívül 1000 más baci vagy vírus is okozhat torokfájást, ne pánikolj, és ne olvass utána a neten mindennek, mert be fogsz golyózni. (saját tapasztalat, én már nem olvasok semmi ilyesmit)
2012. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Én így látatlanban, főleg diploma nélkül nem diagnosztizálnél, se magamat, sem pedig mást. A húgyúti fertőzés is okozhat ilyen panaszokat, ebben a pocsék, időben /bár nem írood, nálatok milyen az idő/ egy torokfájás sem szokatlan.Azzal, ha szoptatod a babádat épp védettséget adsz át neki az anyatejen keresztül a környezetetekben lévő bacik ellen, méghozzá kész ellenanyagokat, így az ő kis szervezetének már kisebb erőfeszítésre van szüksége. Akár az is lehet, hogy ő nem kap el tőleg betegséget vagy rajta csak enyhén jönnek ki a tünetek. Itt elég sok infót kaphatsz a témában: [link]

[link]

[link]

[link]

Persze, menj minél előbb oorvoshoz, hogy kezeltetni tudd magad, hisz egy vbetegség leterheli a szoptatás miatt amúgy is leterhelt szervezetedet!Jobbulást! A diagnózist meg inkább hagyd egy orvosra:D

2012. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha csak a pisilés fáj, azt nem szexuális úton kaptad. Viszont ha véres a vizelet, az elég nagy baj. Nem "hamarosan" kell a doki, hanem azonnal.

Valószínűleg antibiotikumot fogsz kapni, és valószínűleg amiatt nem szoptathatsz, de ne találgassunk, igaza van az előzőnek, irány a doki.

2012. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Szoptatni antibiotikum mellett is lehet, csak szólj a dokinak, hogy szoptatsz, ő tudni fogja, mit írhat fel! ld. előző link és ezek is: [link]

[link]

[link]

2012. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Menj el az orvoshoz azonnal. Az anyatejen keresztül sokminden átkerül a kisbaba szervezetébe. És igen, a betegségeket is megkaphatja tőled. Az mese, hogy csak az ellenanyagok mennek át a tejen keresztül. Van olyan betegség, amelyet szoptatás útján megkaphat ő is. Az, hogy ez egy ilyen betegség-e, csak az orvos tudja megmondani. Ezért keresd fel még ma, mondd el, hogy szoptatsz, és ezen a téren is kéred a segítségét, amennyiben mód van rá, és a betegség nem adható át szoptatás útján, akkor kérj olyan gyógyszert, ami mellett lehet szoptatni.
2012. jan. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Megmondanád hogy milyen betegséget lehet elkapni anyatejen keresztül? Az anyától elkaphatja, de nem a tejtől, és a szoptatástól. Nem kellene a hülyeséget terjeszteni.

2012. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Bizonyos fertőző ágensek tényleg átmehetnek a tejjel (is), pl. igazolt HIV vírus és TBC mellett tilos szoptatni. De ezek szerencsére nem a tipikus és gyakori esetek, legalábbis nálunk.

Kérdező, szoptass nyugodtan tovább, mert akár kap a babád az esetleges baciból/vírusból (anyatejen át vagy máshogy), akár nem, a saját ellenanyagaid őt is folyamatosan védik!

És igen, ha gyógyszert kell szedned, mindenképp szólj, hogy szoptatás mellettit kérsz.

2012. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat
2012. jan. 18. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!