Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem jól gondolom, ugye?...

Nem jól gondolom, ugye? Milyen gyorsan termelődik újra? Sajnálom lefejni a tejem, mert attól tartok mindig, hogy egy vagy két óra múlva, mikor szopi lesz, a babámnak nem jut, mert kiszívattam.

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 08:11
 1/6 A kérdező kommentje:
pedig valamit tennem kell, mert nem túl sok a tejem. :S
2009. máj. 25. 08:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1-2 óra alatt simán újratermelődik. Ha többet teszed mellre a babád, nem stresszelsz és pihensz amennyit bírsz, elég lesz neki! Igyál sok folyadékot, laktoherbet, levest, homeos bogyók, stb., de gondolom ezeket a praktikákat már ismered. A legfontosabb, hogy pihenj amikor csak tudsz, az mindennél többet ér!!! Mennyi idős a babád?
2009. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Valóban rosszul gondolod. ha lefejed a tejet, akkor a szervezeted olyan üzenetet küld az agyadnak, hogy szükség van több tejre, az meg utasítást küld a tejmirigyekhez, hogy termeljenek több tejet. Egyébként sem lehet fejéssel teljesen kiüríteni a mellet, arra még a baba sem képes, mert a szoptatás közben is termelődik tej. Tehát nyugodtan fejjél, mert az segít abban, hogy több tejed legyen!
2009. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Le kell fejni mindenképp ez serkenti a tejtermelést. Csak éjszaka nem kell, de egyébként igen. Különben bedurran, begyullad és fájdalmasabb lesz, mint a szülés, fel is vághatják a melledet.
2009. máj. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól is gondolog meg nem is.Valakinek(nekem is)kevesebb működő tejmirigyem van és ezért az egyik cicim nem termel olyan gyorsan és annyit mint a másik.Én dokival is beszéltem de erre nincs megoldás.Csak este szoktam lefejni mind a kettőt,mondjuk az én babám nem eszik éjjel.Ha nagyon sok marad a cicidben akkor érdemes fejni etetés után,vagy ha több tejet szeretnél valamiért.Ha nem fejsz akkor a babád igényei szerint alakul a mennyiség, akár egy, akár két mellből szoptatsz. A legjobb tejmennyiség-növelő a babád!!! Többször tedd mellre a fejés helyett.Addíg is érzi az illatod,megnyugszik anya cicijén és még jól is lakik :))
2009. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább mellre tedd! A baba fogja szabályozni a termelést. Én szinte sosem fejtem, most fél éves a csöpp és még mindig szopik. Tejem is van rendesen szerencsére. Én is ugyanígy voltam, aggódtam, hogy lesz-e következő alkalomra tejem. Csak akkor fejj (szerintem), ha szükséged van tartalékra. Nyugi!! :)
2009. máj. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!