Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akiket kicsi mellet áldott...

Akiket kicsi mellet áldott meg a sors, terhesség alatt mennyit nőtt a melletek? Mennyire jelentett ez akadályt, ha egyáltalán jelentett?

Figyelt kérdés
szoptatás

2012. jan. 12. 22:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
volt egy szobatársam amikor megszültem. na neki nagyon kicsi volt a melle és azt mondtam ha Ő tud szoptatni, akkor bárki tud akinek kicsi a melle. tényleg nagyon kicsi volt, amikor megjött neki a teje, akkor sem nőtt meg, stb....és a gyereke jól gyarapodott, nem volt neki gond egy percig sem.
2012. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt 1 számot nőtt a mellem, meg szülés után még egyet kb.

Akadályt nem igazán jelentett. A lányomat 22 hónapig szoptattam, a fiam 10 hós és még szopizik.

2012. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Örülök,hogy rátaláltam erre a kérdésre, mert érdekelne, hogy ilyen hosszú ideig,amig szoptatsz,mennyire változott az étrended? Vagy egy ideig válogattad vagy még most is csak olyat eszel,ami a babát sem zavarja. Ha igen, akkor néhány cippet adnál. Nekem 5 hónapos a babám, de sehol nincs ilyen recept,hanem nagyon össze kell hangolni,hogy mit lehet és mit nem. Lehet, hogy épp ezért,mert vigyázok, nagyon sok a tejem, még másik babának is viszik tőlem!.Küld néhány ötletet! Köszi
2012. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatás nem függ a mellmérettől.

Nagyon pici mellből is tökéletesen lehet szoptatni.

A terhesség alatt általában 1-2 méretet mindenkinek nőni szokott (persze itt is vannak kivételek, mert van, akinek nem, de ez a jóval ritkább).

2012. jan. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kicsi volt a mellem terhesség előtt, alatt, után! Most 9 hónapos a kislányom és még mindig szoptatom! Terhesség alatt örültem, hogy nincs nagy mellem, mert nagy has+nagy mell, hát..., lehet, hogy leszakadt volna a hátam!
2012. jan. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig is kicsi mellem volt, leginkább A-s melltartókat hordtam(bárnem volt rá nagy szükségem). Terhesség alatt sem nőtt meg, ami nagy változás volt, hogy szülés után kőkemény lett, ugye megtelt tejjel, de csak feszült, inkább nőtt volna meg, és akkor több hely lett volna a tejnek...! De a lényeg,hogy csak az első nap volt kritikus, egész nap fejtem(szobatársamnak óriási mellei voltak, ő meg nem tudott szoptatni az első pár napban, aztán meg kisebesedett a mellbimbója, azért nem), most 15 hónapos a pindurkám és még mindig szopizik. A mellem ugyanakkora,mint szülés előtt volt, ugyanazt a méretet hordom. Tehát egyáltalán nem függ a mell méretétől az, hogy tudsz-e szoptatni.
2012. jan. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

75A volt a terhesség előtti méretem, ez 75B-re nőtt a terhesség alatt, majd 80C-re a szoptatás során. Utána visszament 75B-re, majd a második babával ugyanúgy megismétlődött.

Most már 1,5 éve nem szoptatok és olyan 75B-C körül van.

Tehát nekem megnőtt és nem jelentett problémát, de amúgy sem a méret a lényeg :)

2012. jan. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nagyon kicsi van és egyáltalán nem nőtt semennyit sem a terhesség alatt. Én mondjuk szoptatni sem tudtam, de nálam ez genetikai gond, anyám sem tudott anno.
2012. jan. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
75A-s volt terhesség előtt, ezt sikerült "feltornázni" B-re, majdnem 2 év szoptatás után ismét A-s és szerintem még kisebb mint volt (sajnos).
2012. jan. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, még nem szoptatok, most leszek 3 hónapos kismama, és nem vettem észre annyira nagy változást, ezért is kérdeztem. De lehet még túl korán. :)
2012. jan. 13. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!