Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Keveset hízik a babám. Szoptas...

Keveset hízik a babám. Szoptassak vagy adjam a tápszert?

Figyelt kérdés
Kisbabám két hónapos, életvidám, erős, mosolygós csoda. Csak szopizik 90-140 gramm között szokott enni, napi hatszor. Éjszakát hang nélkül átalussza. Viszont a hízása kevés a doktor bácsink szerint. A múlt hónapban a születési súlyához képest 300 grammot hízott, most meg 400 grammot. Viszont a hossza már 6 centivel hosszabb a születésitől, ami szerinte nem számít. A tanácsa szerint adjak neki tápszert, hogy ne fogyjon tovább a gyermek, mert ez annak számít. Én csak kizárólag szoptatni szeretném, nem akarom, hogy elmenjen a tejem. A családban többször volt ilyenre példa, mármint a kevés hízásra, de egy éves korukra mind összeszedték magukat. Mi a véleményetek? Mit tennétek?

2012. jan. 19. 18:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem az orvost. Ténylegesen nem fogyott a babád,csak keveset hízott. Ha éjjel is alszik,akkor biztosan nem éhes.

Nem adnék neki tápszert, elég,ha szopik,az egészségesebb is,mint a tápszer, majd ha 4 hós lesz,akkor megkezdeném a hozzátáplálást.

2012. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Én nem vallom a "tápszer méreg" elvet, de amíg nincs fogyás, szerintem felesleges.

Amikor az én babám keveset hízott, akkor naponta 1x nem szoptattam, hanem lefejt tejet kapott cumisüvegből, így többet evett a kis lustaság :-)

2012. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem lusta szopizni, szív erősen. Félek, ha egy etetést is kiváltok, akkor kevesebb lesz a tejem, és ez út a végleges elapadáshoz.
2012. jan. 19. 18:46
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Én sem vagyok harcos tápszer ellenes, de itt nem értem, hogy miért kellene adni neki?!

300 majd 400 gr hízás teljesen rendben van.

Nekem azt mondta a gyerekdoki és a védőnő is, hogy az első hónapokban azt kell nézni, hogy heti 10-15 deka meglegyen. És persze a szokásos napi 5-6 nedves pelus.

2012. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ne aggódj, minden oké. Egyébként milyen súllyal született? Mert ahogy az ismerősök körében figyelem, a nagyobb születési súlyú babák nem híznak annyira, míg a kicsik többet híznak.

Ha amúgy jókedvű, vidám, jól fejlődik, akkor nincsen baj. És szerintem ne méregesd, mert csak idegesíted magad.

Tápszert se adj neki szerintem.


És az 1. válaszolóval nem értek egyet abban, hogy 4 hónaposan kezdd meg a hozzátáplálást! Attól nem lesz jobb, sőt. Várd ki legalább a 6 hónapot.

2012. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem teljesen ugyanez, de hasonló a helyzetem. Nekem az első hónapban 1200g-ot hízott, a másodikban 600g-ot, mostanra meg csak 250 grammot. Van tejem, nekem nem ez a problémám, csak egyszerűen nem akar enni, csak ha alszik. Ha nem folyik neki a szájába azonnal, az a baja, ha folyik nagyon, akkor meg az. Szívja, mint egy kis pióca, de ő azt szeretné, ha azonnal jönne belőle és úgy, ahogy ő akarja. Csak ez nem így működik. Nekem is tápszert akart adni, de most azzal fogok próbálkozni, hogy lefejem és kispohárból odaadom. Hátha így megissza. Amúgy meg szépen fejlődik, minden oké, naponta több kakis pelus is van, na meg pisis is, amennyi kell. Szóval én értetlenül állok a dolog előtt. Mert ha tejcit nem issza meg, akkor vajon miért inná meg a tápot??????
2012. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

pfff ekkora hülyeséget már ne is haragudj....mármint amit a doki mondott.Biztos sokat látogatják a tápszer ügynökök..

Na, a lényeg, barátnőm kislánya is sokáig ilyen "keveset" hízott, meg is volt ijedve, aztán nekilódult és egy hét alatt hízott 300 grammot.Azóta is szépen fejlődik.

Ne aggódj!!Írásodból ítélve kiegyensúlyozott a babád, ha nem fejlődne rendesen, azt észrevennéd!Éhes lenne és nem aludna éjszaka sem rendesen!!

Szoptass nyugodtan:)

2012. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

3300 grammal született.

Szerintem nekem sem inna/enne meg mást. Próbáltam már neki teát adni, de azt is két méterre köpte.

2012. jan. 19. 22:15
 9/17 A kérdező kommentje:
Több helyen olvastam egyébként ezt a protezsáljuk a tápszer dolgot... Igaz lehet, hogy a gyermek háziorvosok jutalékot kapnak a felírt tápszerek után?
2012. jan. 19. 22:22
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

nem "igaz lehet" hanem tuti biztos!!!

Mit gondolsz miért mondják egyre többen, hogy 3 éves korig adják az anyukák a tápszert??

Amúgy az egyik barátnőm most végzett az orvosin és nem semmi dolgokat mesélt, hogy milyen "fogadásokat" szerveznek nekik a gyógyszergyártók nem hivatalosan...kb nagyobb értékben kapott orvosi felszereléseket egy ilyen fogadás után mint ami a 2 havi fizetése...

2012. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!