Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Keveset hízik a babám. Szoptas...

Keveset hízik a babám. Szoptassak vagy adjam a tápszert?

Figyelt kérdés
Kisbabám két hónapos, életvidám, erős, mosolygós csoda. Csak szopizik 90-140 gramm között szokott enni, napi hatszor. Éjszakát hang nélkül átalussza. Viszont a hízása kevés a doktor bácsink szerint. A múlt hónapban a születési súlyához képest 300 grammot hízott, most meg 400 grammot. Viszont a hossza már 6 centivel hosszabb a születésitől, ami szerinte nem számít. A tanácsa szerint adjak neki tápszert, hogy ne fogyjon tovább a gyermek, mert ez annak számít. Én csak kizárólag szoptatni szeretném, nem akarom, hogy elmenjen a tejem. A családban többször volt ilyenre példa, mármint a kevés hízásra, de egy éves korukra mind összeszedték magukat. Mi a véleményetek? Mit tennétek?

2012. jan. 19. 18:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Még ne adj neki tápszert! A babád jól fejlődik, kiegyensúlyozott...

ÉS KÜLÖNBEN MI A GARANCIA, HOGY A TÁPSZERTŐL TÖBBET FOG HÍZNI????

Az én kislányom is nagyon lassan hízott...bármit adhattam neki(bár én nem tápszereztem, szopizott 27 hónapig)), de a hozzátáplálás sem segített. 1 évesen volt 7.35 kg... most 3 évesen 11 kg. De okos kiegyensúlyozott szép kisgyermek! Nem lehet tömni, "felfújni" a gyereket!!!! Alkati kérdés is lehet...Várj még...ha semmit nem hízna, akkor kezdj el gondolkozni a tápszeren!

2012. jan. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
16:59-estől kérdezném, hogy nem szólt/piszkált érte az orvos?
2012. jan. 20. 19:15
 13/17 xStefix ***** válasza:
Minden rendben van a babáddal, semmi teendőd nincs szerintem. Úgy szoptasd, ahogy ő igényli, akkor nem tudod "elszúrni". :)
2012. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Az Én lányom ugyanígy hízott.30-40 dkg/hó az első hónapokban, aztán meg még kevesebbeket, 250 dkg-okat havonta. Én szétizgultam magam, mert mindenki piszkált a gyerek súlyával. Már féltem ha találkoztam valakivel, hogy na, mindjárt jön az okoskodás, hogy nem hízik eleget.

Szerencsénkre egy Isten volt a gyermekorvosunk. Nem túlzok!

mindig nyugtatott, minden egyes tanácsadáson, hogy hagyjam békén a gyereket, semmi baja nincs. Nem vékony, nem alulfejlett, csak épp nem olyan súlyban van, mint az átlag. De ettől még egészséges.

Mindig mondta, hogy figyeljem meg, 5 éves korára teljesen olyan lesz, mint a többi átlagos gyerek.

Ma 7 éves, elsős nagylány és azóta is áldom a dokinéninket!Igaza volt!

Most várjuk a kistesót És Őt is ugyanahoz az orvoshoz fogjuk hordani, akihez a nagylányt.

Sajnálom, hogy nem mindenkinek ilyen orvosa van, hogy nem csak a statisztikát figyeli, hanem a hús vér gyereket!

Én a helyedben megnyugodnék és keresnék egy másik orvost.

2012. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Jajj, bocsi! nem 250 dkg, hanem 25 dkg:)
2012. jan. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Igenis számít a hossznövekedés!!! 6 centi 2 hónap alatt nagyon szép, az én fiam havi 1 esetleg 2 centiket nőtt az első hónapokban, és csak egy kicsivel hízott többet a te babádnál. Nehogy elkezd tápszerezni, ha egyszer szépen szopik! Csak menj az ösztöneid után, így tovább! :)
2012. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jó ezeket a sorokat olvasni! Nálunk hasonló a helyzet. Kisfiam 3,5 kg-al született. Egy hónaposan 3900 g volt. Második hónapban 600 g-ot. Most 7 és fél hónapos és minden hónapban "csak" 200-300g-ot hízott. Még nem értük el a születési súly kétszeresét, de nem ez számít! Tényleg nem a statisztikát kell nézni. Nekem soha nem tettek megjegyzést a kis súlyára, sőt a védőnő mindig mondta, hogy ő ilyen és lassabb tempóban hízik, mint az átlag. A hossza viszont átlagos. Egészséges, jókedvű baba. Most már én sem idegeskedem ezen.

Figyelj a babára, ösztönösen úgyis megérzed mi neki a legjobb. Szoptasd és ha kevés lenne neki, azt úgyis jelezné. És ez is orvosolható tápszer nélkül: gyakori(bb) szoptatással. Hidd el, tapasztalatból mondom. :) És ott van az a tény is, hogy ez "családi örökség". Nyugi!

Sok örömet a babázásban!

2012. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!