Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A XVIII. században mivel...

A XVIII. században mivel itatták a bébiket, ha nem tudott az anyuka szoptatni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a középkorban kecsketejjel és tehéntejjel etették azokat a csecsemőket, akik mellé nem sikerült szoptatós dajkát találni.
2009. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kerestek szoptatós dajkát, vagy rokon szoptatta (tejtestvérség fogalma!), végül meg kaptak tehéntejet (minél zsírosabb, annál jobb), és lisztes vizet (hát ebbe az utóbbiba sok kisbaba bele is pusztult:(

Persze voltak, akik nem akartak szoptatni, elsősorban a gazdagok, vagy nem értek rá (ott, ahol dolgozni kellett az anyukának, hogy a többi gyerkőc ne haljon éhen).

De igazából ez nemcsak a gazdagok találmánya volt. Ezért mondom én, hogy nem igaz, hogy minden nő tud szoptatni. Ha így lenne, nem kellett volna a régi korok egyszerű embereinek szükségmegoldásokon gondolkodni.


Pedagógia szakos egyetemista (neveléstörténet szigorlat után:)

2009. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak felmerült ma a kérdés és érdekesnek találtam...

Állítólag régebben, no nem a XVIII. században, hanem az 1960-70-es években ingyen volt a tápszer is... Most megy 4 napi adag 2200 Ft...pffff

2009. máj. 27. 16:57
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
De azért az is valamiért furcsa, hogy a 60-70-80-as években senki "nem tudott" szoptatani.
2009. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a babák belehalnak nem belepusztulnak :S (bocsi nem kötekedni akarok,csak szúrta a szemem,mert nem vunk állatok)


Anyunak volt tejtesója anno,de egyébként szoptatós dajkákat fogadtak(lsd: Júlia dajkája,a leválasztás pedig ürömmel,az üröm az sz°@r szépen szólva,nem?)

Amúgy kecsketej(egészsges laktató finom)

2009. máj. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A belepusztult idézet volt a jegyzetemből,az előadáson hangzott el. De teljesen igazad van! A tanár úr egyébként valószínűleg sokkterápiának szánta,mert ugyanakkor volt szó arról is,hogy szekérre pakolva vitték vidékre a piciket a dajkákhoz, és észre sem vették, ha közben 1-2 leesett:( Én meg közben úgy ültem az előadáson,hogy vártam a babám...Brr,sötét kor volt még akkor is!
2009. máj. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én "kötöttem" beléd.Ez kajak igaz? XD,jesszus,nem azért ez az XD mert nevetséges,de tényleg elképesztő,hogy mik voltak:S
2009. máj. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy igaz, vannak elsődleges források is erről:( És ezek még a kevésbé bizarr dolgok. Pukánszky-Vajda: A gyermekkor története c. olvasókönyvben olvashatsz ilyen régi dolgokról. Arra nem emlékszem, hogy a szoptatós dolog abban volt-e, de elég érdekes. Nem olyan régen az ember MINDENE a gyereke...
2009. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!