Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A több évig szoptatott gyereke...

A több évig szoptatott gyerekeknek hogyan alakul a fogsora?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a cumitól pl. nagyon gyakran van probléma, hiába fogszabályzós a cumi, a szakemberek akkor sem ajánlják. Mi a helyzet a szoptatással?
2012. jan. 23. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a baba szopik az alsó fogsora fölé tolja a nyelvét, tehát a mell alsó részénél nem a baba alsó fogsora van, hanem a nyelve.

A mell pedig puha és képes annyit alakulni a szoptatás során, hogy ne tolhassa el a fogacskákat ellentétben a műanyaggal.

2012. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sok sokáig szopó baba a szopizás mellett kap cumit, vagy megtalálja az ujját, ami ugye szakemberek szerint nem jó. (általad említett problémák miatt)

Hogy mi van a maradék (tehát elég kis százalék marad) babákkal,(aki csak szopizik, de azt viszont 3-5 stb évig) az jó kérdés.

Én úgy gondolnám, hogy a napi esti pár perces szopi nem okoz ilyen gondokat. De ha az anyján "lóg" egész nap, az ugyanúgy problémákat okozhat, mint a játszós cumi. Bár nem nagyon hiszem, hogy utóbbira túl sok példa lenne

2012. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom szerint a szoptatás nem okoz problémát.Én 2 év 3 hónapig szoptattam,és nagyon szép szabályos fogsora van a lányomnak.Egy ismerősöm pedig majdnem 4 évig szoptatott,az ő gyerekének is szép a fogsora.
2012. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. jan. 23. 17:10
 5/8 xStefix ***** válasza:

"Száj: Az egy évnél tovább szoptatott gyermekek esetében ritkábban van szükség fogszabályozásra. Az arcizmok a szopásnak köszönhetően jobban fejlődnek."

www.lll.hu

2012. jan. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ok, az elméletet én is olvastam, meg ennek az ellenkezőjét is. :)

Ezért kértem inkább tapasztalatot, véleményt. Azért köszi neked is.

2012. jan. 25. 12:31
 7/8 xStefix ***** válasza:

:)

Én is az elméletet támasztom alá. Igaz, az enyém szopi mellett cumizott/cumizik is, de akkor sincs gond a fogaival. ;)

2012. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem a nagyobb 4, a kicsi 2,5 éves koráig szopizott és plusz egy évig cumiztak még. Semmi bajuk a foguknak. Illetve a kicsinek semmi, a nagynak csak a két szemfoga áll egy picit kifelé, de az nem emiatt, hanem azért, mert az apjáé is pont ilyen.
2012. febr. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!