Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan alakul a szoptatás,...

Hogyan alakul a szoptatás, illetve hogyan "indul be" a tejtermelés a 2. babánál, ha az elsőt egészen a szülésig tudom még szoptatni?

Figyelt kérdés
Van vagy volt valaki hasonló cipőben?
2011. dec. 4. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Én csak remélem hogy leszek! 17 hetes vagyok!És ma két éves a nagy! :)


Elvileg úgy van, hogy nincs új tejbelövellés hanem van tej rögtön...És valószínű nem fog veszíteni a kicsi a súlyából sem,Neked sem lesz kellmetlen mellfeszülés!És ha tovább szoptatod a nagyot,akkor újra megkapja az előtejben lévő kincseket!

Én nagyon reménykedem,hogy sikerül!


2 éves kiscsaj és 17 hetes pocakcsajszi anyuja

2011. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bocsánat hogy itt belekérdezek, de elsőtől kérdezném, hogy hányszor szoptatsz?Nem félsz, hogy ez jobban növeli majd a testvérféltékenységet?
2011. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kicsi ellentmondást látok az első válaszban. Ha nincs tejbelövellés és egyből van tej, akkor az előtej honnan jönne?
2011. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudok rá magyarázatot, de el tudom képzelni, sőt, azt gondolom, hogy a gyakorlatban így is van, hogy a kettő együtt működik. Ennél sokkal bonyolultabb dolgokat is meg tud oldani az emberi szervezet, nem hinném, hogy ez gondot okozna.


Kis hangos gondolkodás: Ugyanúgy ahogy az első gyereknél, ugyanazok a hormonális hatások beindulnak a szüléssel. Tehát ez a "jelzés" meg van a szervezet felé és az előtej is el kezd termelődni.

Azt is el tudom képzelni, hogy: megváltozik az anyatej íze és így a nagyobbik tesó talán el is fogja utasítani. Akkor az elválasztás is remekül megtörténik saját magától. Bár az utóbbi már csak az én fikcióm.

2011. dec. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Szóval a várandósság 16.-20. hetétől már előtej termelődik, vagyis a pocakbaba érkezésére készül a szervezet pont úgy mint az első gyermek érkezése előtt!

Ezért is nem kéri sok gyerkőc főleg innentől a cicit!

Ez nyilván kevés pár csepp, eleinte de ez is igény szerintnövelhető...Természetesen ha a nagyobb gyerkőc elfogadja és van rá igénye!


Remélem így érthető! :D


Én 2* szoptatok, nálunk a két évesem már csak alváshoz kéri!Azt is Ő dönti elhogy mind a kettőt Kiszívja e vagy csak az egyiket!



Szóval a szervezet nem tesz kivételt elsőés második(többedik) gyermek között!A pocakbaba igényeihez igazodik a 16-20. héttől!

2011. dec. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen megint első :)

A testvérféltékenységet kihagytam...


Az is kisebb,mert ha a kicsi kaphat és a nagyobb is megkaphatja,akkor nyilván kisebb a féltékenység!

Ha a nagytól elvenném, és azt mondom,jött a tesó neki kell,Te már nem kapsz,na akkor lenne tesóféltékenység!De így hogymindenki bújhat cicizhet...Így ezis sokkal kisebb lesz...Elvileg...

2011. dec. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xStefix ***** válasza:

Itt találsz még történeteket:

[link]

2011. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze, gondoltam hogy h akkor veszed el a nagytól mikor már ott a kicsi akkor még nagyobb a féltékenység.De ha már eleve nem szopizik mikor terhes vagy, akkor ez nem okoz neki gondot szerintem...mármint hogy ő nem kap.

Csak azért kérdeztem, mert hallottam olyat, hogy a nagy panaszkodott, hogy a kicsi megette előle a tejcsit, és hogy neki nem jutott sok...:S

Meg ahogy a nagyot megillette, hogy csak övé legyen a tejcsi, meg anya cicije, úgy a kicsit is...szerintem.

De persze lehet én gondolom rosszul.


köszi a cikkeket, elolvasom őket, hátha okulok belőle:D

ja és bocsi az off-ért kérdező:)

2011. dec. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:

Érdekes ez a megilleti a cici-dolog, bár ha meg azt nézed, a második, többedik gyerkőc már sose lesz egyke, mindig ott lesz a nagyobb tesó is, akivel osztozkodni kell a szülőkön, a figyelmen stb.. ;)

Szerintem simán meg lehet ezt úgyis oldani, hogy mindenkinek jó legyen. Bár ha a nagynak nem marad tejcsi, akkor gondolom a nagy se olyan nagy még talán.. vagy igazi cicimumus. :)

2011. dec. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Az első vagyok!


Szerintem, nem gond ez a csak az enyém dolog!Legalábbis nálunk két éves a nagy és már most, elméletben igaz,osztozik Babócával a cicin!Sőt tudja,hogy egy darabig Ő majd csak cicit eszik...Szóval mi már most beszélgetünk erről,de mindig hozzáteszem,hogy Ő (a nagy) is mindig kap ha kér!De a hétvégén nagyonbeteg volta,így nem tudtam mellé sem feküdni ciciztetni este :( és Apával volt,de reggel mondtam neki,hogy anyamárjobban vanaznap lesz cici!Ésaz első amit mondottrá, az az volt,hogy babócának is! :D


Meg sok gyerkőc (akiket én ismerek) már addigra "elfelejtettek" szopizni,és pohárból kérték!Vagy a kicsi indította be a tejleadóreflexet, és utána tudtak csak szopizni!

Szerintem akkor már nálunk nem úgy lesz,hogy rendszeres cicizés lesz a nagynál, hanem csak néha!Ahogy én látom most a helyzetet!Csak úgy néha megkívánja majd és akkor kér egy kicsit!De az biztos,hogy én mindig adni szeretnék neki ha kér!Remélem teljesülnek,az elképzeléseim! :)

2011. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!