Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy ezért nem termelőd...

Lehet, hogy ezért nem termelődik tej?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem nem rólam van szó, mielőtt nekem estek, csak érdekel a dolog.

Ha egy anyuka a terhessége egészen az ötödik hónap végégig, ivott és drogozott napi szinten, hatással lesz a tejtermelésre? Vagy ha akkor abbahagyta teljesen nem befolyásolja? Ez a helyzet egy közeli ismerősömmel most. Nincs teje, pedig fej, iszik tejserkentőt, eszik rendesen és már leállt teljesen ezzel az életmóddal.

Előre is köszi a válaszokat.



2012. jan. 24. 17:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Valószínűleg befolyásolhatja, igen. Egy ilyen életmód után akár évekre is van szüksége a szervezetnek a regenerálódáshoz. Azt viszont nem tudhatjuk, hogy egyébként is gondjai lettek volna a szoptatással, vagy sem.


Ezt a "fejben dől el"-es hülyeséget meg hagyjuk már!! xStefix úgy csinálsz mintha nem találkoztál volna olyan anyukával akinek nem ment volna a szoptatás. Te új vagy itt a gyk-en? Csak mert elég sűrűn van ilyen problémával küzdő embernek kérdése. Eddig nem tűnt fel? Szerintem ők fejben eldöntötték, hogy szeretnének szoptatni, csak gyakorlatban nem mindig megy...

2012. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 xStefix ***** válasza:
73%

Olvassátok már el értelmezve is, légy szíves, hogy mit írtunk! Szószerint!

Nem azt, hogy MINDEN fejben dől el, hanem azt, hogy SOK MINDEN. Akinek a kettő ugyanaz, az nem érti teljesen a magyart.

Már bocsánat.

2012. jan. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ezt értem, de azzal nem értek, egyet, hogy "a legtöbb esetben az anyuka ha akar szoptatni, akkor tud". szerintem kb. 99% akar szoptatni, de ennél sokkal többnek van gondja a szoptatással.
2012. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 xStefix ***** válasza:

Jó, akkor inkább úgy kellene írni, hogy tudNA. Ha pl. tudná, hogy hogyan kell jól csinálni.

De az itteni kérdésekből is sokszor az jön le, hogy nem mindenki ismeri eléggé a folyamatokat. Ez persze nem baj, mert meg lehet tanulni - csak enélkül a tudás nélkül sokkal de sokkal nehezebb.

Éshát, nem egy olyan történet van, amikor vélhetően nemcsak a "Természettel" volt/van gond a szoptatással kapcsolatban, hanem ezzel a tudással, illetve a szopis gyakorlattal is.

2012. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

xStefix!

"Tudna"

Ha nincs tej akkor is tud valaki szoptatni szerinted?Te fel se tudod fogni hogy van akinek nincs teje,annyira fafejű vagy hogy az már fáj.Már bocsánat.

2012. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

És még valami.xStefix!

A szoptatás szerintem úgy "működik",belővel a tej bedurran a cici és ugye van tej.Na már most ha ezek nincsenek meg valakinek,akkor ott nem a szoptatási technikával van a baj.Szerintem.

2012. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 xStefix ***** válasza:

Ha egyáltalán be sem lövell a tej, nicns tejtermelés (de valóban), az már alapból lehetetlenné teszi a szoptatást.. Ez szerintem evidens, nekem is, bármily meglepő.


Nem tudom, te mennyit foglalkozol ezzel a témakörrel, de ha már csinálnád egy ideje (főleg a tanácsadást), talán meglátnád, hogy az anyukák túlnyomú többségénél NEM az a probléma, hogy alapból nincs egyáltalán tej, hanem az, hogy valamiért menet közben lecsökken vagy elmegy. Márpedig az emberi szervezet nem úgy működik, hogy egyszercsak meggondolja magát és kampec, vége, hanem általában valami OKA van annak, hogy így alakul! Ezeknek a folyamatoknak egy részét kívülről és/vagy fejben is jól lehet befolyásolni, más részüket nyilván kevésbé. De, nagyon sok olyan dolog van, amiről az ember csak HISZI, hogy nem képes rá hatni - de közben mégis, csak épp nem tudatosan vagy nem észben ismert módon.

Ha megengedsz egy példát: én anno kb. egy hét alatt megtanultam(!) irányítani a tejleadási folyamatot. Pedig ez szimplán hormonális folyamat, tehát nehezen befolyásolható - én is ezt hittem róla az elején. Aztán gyakoroltam, elképzeltem, ahogy termelődnek a hormonok és elárasztják a testem, aminek a következtében megindul a tej és a lányom boldogan szopizni kezd... Ez hívják önszuggeszciónak. Nálam nagyon jól bevált - és gyanítom, nem én vagyok a világon az egyetlen, aki ilyesmit tapasztalt.

Hát emiatt is vallom én azt, hogy azért, mert sok anyuka hiszi, gondolja úgy, hogy nem, a saját testére, hormonjaira csak korlátozott befolyása van, attól ez még sokszor nem (lenne) igaz. Csak meg kell tanulni hozzá a saját testünket, jelzéseinket és néhány ilyen pszichológiai módszert.

EZT értem én az alatt, hogy a szoptatás sok szempontból tényleg a fejben dől el. Mert a fej, a tudat vagy más megközelítésben a kp. idegrendszer a tested karmestere - és nyilván nem enélkül működünk nap mint nap.

A fejben eldőlés egyébként nemcsak azt jelenti, hogy szándékod van arra, hogy szoptass; hanem azt IS, hogy tudod a módját is, ahogy ezt csinálni érdemes. És ha ez a kettő megvan, az már fél siker, jó kezdet. (De persze nem garancia.)


DE, azzal is tisztában vagyok, hogy valóban vannak olyan esetek, amikor még/már nem lehet átállítani a test működését, hiába minden hókuszpókusz. Csak arról van szó, hogy én azt gondolom, sokkal tovább el lehet(ne) menni a próbálkozásban, mint ahogy sokan esélyét látják. Ezért tartom igaznak a kijelentést.


És én itt befejeztem a témát, mert ha ezt sem érted úgy, ahogy szántam, akkor nincs miről írkálni tovább.

2012. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!