Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes a babám, van tejem...

5 hetes a babám, van tejem csak hig, igy tápszert is kap. Ugy érzem még kemény a mellem miután szopizott, muszáj akkor a mellszivo?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen idő közönként kell szivni? És leszivott tejet hogy kell oda adni a babának(melegitve.... keverni valamivel)?
2008. ápr. 3. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én biztos a következőket csinálnám: először is megnézném, hogy szopi után, mikor keménynek érzed a melled, van e még benne tej, és ha igen, mennyi (vagyis fejd üresre).

Na ennek a mennyiségnek a felét lefejném szoptatás előtt, és úgy kezdenék szoptatni, mert a tej "első része" hígabb (ez is kell, ez a szomjoltó), hátrébb van a laktatóbb, zsíros rész. Ha abból enne többet a baba, lehet hogy többet hízna csak anyatejből, és el lehetne hagyni a tápszert egy idő után. Mert gondolom azért jutott vki arra a következtetésre, hogy híg a tejed, mert nem hízott rendesen a baba.

A lefejt tejet adhatod pohárból, üvegből, a tápszerhez keverve, ahogy tetszik. Hűtőben 24 órát áll el.

2008. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és fejni minden szopi után "kell", azt a cicit, amivel a szopit kezdte (bár én sosem fejtem, de a barátnőm 13 hónapig így csinálta). Bocsi, ez lemaradt.
2008. ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Honnan tudod, hogy híg a tejed?????? Ez egy eszement h*lyeség, már bocs. Utánanéztél már egyáltalán, hogyan működik a tejtermelés? Mindenkinek aze leje vizesebb, hogy szomjat oltson. Utána jön a zsíros, táplálóbb tej, ami a szoptatás közben termelődik. Főleg, ha úgy érzed, van még tej a melledben, akkor minek a tápszer???
2008. ápr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólónak teljesen igaza van, bár lehetett volna finomabb is. Sok nőnek azért nincs elég teje, mert hozzátáplál. Kérj inkább tanácsot szakértőktől.

[link]

[link]

2008. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Esetleg csinálhatod úgy is, hogy szoptatás előtt egy kicsit lefejsz a melledből, majd akkor álltok neki a babával. Így nem fárad el arra, mire a zsírosabb, táplálóbb tej ürül.

Szoptatás után mindenképp ürítsd ki a melled, mert ha pang, emlőgyulladásod is lehet. A lefejt tejet akár le is fagyaszthatod.

2008. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem muszáj fejni, ezt Neked kell érezni. Nekem sok tejem van, sosem üres, hisz szopi közben termelődik a tej. Ha fejném is még több lenne, de üres sosem lesz a cici. A mellgyulladás nem a fejés hiányától van.
2008. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia én 7 hóig fejtem napi 2-4*! 2 évig szoptattam és 8 hóig egy másik babát is én láttam el tejjel.Olyn nincs hogy híg tej!!!!!Ugynolyan tápláló volt a tejem mikor megszültem mint másfél én múva.napi másfél litert lefejtem álltalában, és estére sem veszített a minőségéből a tej.egyél rendesen és gyál minél többet.Napi 2-5 litert.
2008. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Olyan nincs, hogy híg a tej, vagyis van, de attól nem rossz minőségű. Nekem azt mondta mindig a védőnő, hogy a "legrosszabb" anyatej is sokkal jobb a legjobb tápszernél. Nekem is "híg" volt, sokat kinlódtam, de végül 2 és fél évig szoptattam. Ha még kemény a melled, akkor szerintem van benne tej, ha abbahagyja a szopit, kínáld meg még egyszer, ha nem kell neki, akkor fejd le, ami maradt. Még pici, a kereslet-kínálat csak ezután fog beállni rendesen.
2008. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!